stoïcijns ZbaZlïZtltn Spaanse reservekeeper Reina loodzware finale' kijkt uit naar finale tegen Kuijt Sneijder droomt al van Amsterdamse grachten Inktvis Paul stuk minder populair na Duits verlies Romario in dubio om WK-finale foto Hassan Ammar/AP ken. Daarna wordt het stil rond de coach. In 2007 is hij vervolgens kandidaat om weer terug te keren bij Real, maar de club kiest uiteindelijk voor Bernd Schuster. Del Bosque is dan al een jaar of twee niet meer actief geweest als coach. Toch zijn ze hem bij de Spaanse voetbalbond niet vergeten. Luis Aragones maakt al vóór het gewonnen EK van 2008 duidelijk dat het zijn laatste kunstje als bondscoach wordt. Del Bosque ligt in pole-position en kan einde lijk in een nieuw avontuur stap pen. Zijn contract is een half jaar geleden al met twee jaar verlengd, waardoor hij ook op het EK van 2012 bondscoach zal zijn. vrijdag 9 juli 2010 Vicente del Bosque door Barry van der Hooft DURBAN - Vlak voor de halve finale tegen Duitsland ontving Pepe Rei na een sms van Dirk Kuijt. De Ne derlandse aanvaller wenste zijn ploeggenoot succes en stuurde er rond de klok van half elf nog een tje achteraan. „Dirk sms'te dat Li verpool na de finale van zondag so wieso over twee wereldkampioe nen beschikt", vertelt Reina. Kuijt en Ryan Babel als Oranje wint, Reina en Fernando Torres als de Spanjaarden zegevieren. Daarnaast zijn er nog twee clubs die nu al weten dat ze voor de start van het nieuwe seizoen een of meerdere wereldkampioenen kunnen huldigen. Real Madrid is met vijf spelers bij Spanje verte genwoordigd en heeft Rafael van der Vaart bij het Nederlands elftal. Bij Arsenal weten ze dat Cesc Fa- bregas of Robin van Persie als win naar terug zal keren uit Zuid-Afri- ka. „Als je er nu over nadenkt is het best een beetje sneu", zegt Rei na. „Als we straks weer in Liver pool op de training komen, heb ben twee spelers een verloren fina le achter de rug en zijn twee jon gens wereldkampioen." Reina is ook dit WK weer stand-in voor Iker Casillas, de absolute nummer één bij de Spanjaarden. Toch speelt de reservekeeper een belangrijke rol binnen de selectie. Reina is een gangmaker, die langs de lijn intens meeleeft en zijn con currenten scherp houdt. Daar naast zal hij ze wanneer het maar kan de helpende hand toesteken. Zo vertelde hij Casillas voor de kwartfinale tegen Paraguay precies in welke hoek Oscar Cardozo een eventuele strafschop zou schieten. De spits mocht na een uur spelen vanaf elf meter aanleggen, maar Casillas lag in de goede hoek en stopte de slappe inzet. Omdat ook Duitsland met een mi nimale zege aan de kant werd ge zet staat de regerend Europees kampioen nu in de finale van het WK. Zondag is Oranje in eén afge laden Soccer City Stadium in Jo hannesburg de tegenstander. Het moet een bijzondere eindstrijd Reservekeeper Pepe Reina (rechts) en spits David Villa vieren de zege op Duitsland. foto Daniel Dal Zennaro/EPA worden, zeker voor Pepe Reina. „Want ik kom een paar ploeggeno ten en vrienden tegen, dat geeft zo'n wedstrijd net iets extra's. Wie er ook wint' het feit dat je in een WK-finale staat is iets om trots op te zijn." Het vertrouwen bij de Spanjaar den is groot, maar ze weten tegelij kertijd ook dat ze een moeilijke wedstrijd tegemoet gaan. Met de kritiek op het spel van Nederland is Reina het bijvoorbeeld niet eens. „Nederland heeft een erg goed team, dat dit WK ook ge woon prima speelt. Ze hebben zes wedstrijden op rij gewonnen en zijn geloof ik al 25 duels op rij on geslagen. Dan kun je wel zeggen dat er slecht gevoetbald wordt, maar daar ben ik het niet mee eens. Anders win je niet van Brazi lië en Uruguay. Die resultaten spre ken voor zich." De komende dagen zullen er onge twijfeld nog wat sms'jes over en weer gaan tussen het Spaanse en het Nederlandse kamp. Elkaar een beetje opnaaien, zo werkt het in het hedendaagse voetbal. Reina gaat zondagavond vanaf de zijlijn opnieuw proberen invloed uit te oefenen. Zeker als Oranje een penalty krijgt. Want Kuijt, ont hulde Robin van Persie vorige week, staat bovenaan het lijstje van Bert van Marwijk. De afloop van de finale kent niemand nog, maar de sleutel tot succes is vol gens Reina heel eenvoudig: „Ge woon één doelpunt meer maken dan je tegenstander." JOHANNESBURG - Eigenlijk is het heel simpel bij de grote voet baltoernooien. Aan het einde van de rit blijven er twee elftallen over. „Van die twee wint er dan één de finale. Dat zijn wij." Was getekend Wesley Sneijder, dé man van Oran je. Sneijder wordt al genoemd als spe ler van het toernooi. Houdt hij daar nog enige voldoening aan over als Nederland onverhoopt de eindstrijd van Spanje verliest? „Ja", zegt Sneijder. „Wat wij hier hebben neergezet, is niet niks." Dan past hij zijn mening wat aan. „Schei toch uit over verliezen! Ik word daar agressief van." De man die Internazionale dit seizoen naar drie hoofdprijzen leidde, had in de nacht van woensdag op donder dag een droom. „Die ging inder daad over de finale. Wie er won? Wat dacht je? Het was een bijzon der mooie wedstrijd. Na afloop was ik tevreden. Ik kreeg weer een trommeltje als 'man of the match'. Hahaha. Toen ik wakker werd, lag ik al in de gracht." Eén keer eerder won Oranje een hoofdprijs, in 1988. De kleine Sne ijder was vier jaar oud. „Ik heb er niet veel herinneringen aan. Het enige dat ik nog weet, is dat ik na de wedstrijd met mijn vader langs de snelweg heb gestaan. Ik geloof dat het de Ai was. Met een oranje petje op heb ik staan juichen toen de spelersbus langskwam. Nu gaan we die jongens van toen overtref fen." Sneijder scoort dit toernooi heel vaak. Desnoods via 'de reet' van de grensrechter, zo grapte hij. Of dat geluk is? „Nee, dat denk ik niet. Je moet het opzoeken, het af dwingen. Dat is wat ik doe. Je moet de geilheid hebben om voor die goal te gaan." OBERHAUSEN - Inktvis Paul is in middels wereldberoemd als waar zegger, maar menig Duitse smul paap wenst hem nu een kostelijk einde toe op de barbecue. De 'ora keloctopus' van Sealife voorspelde tot dusver feilloos de afloop van al le WK-wedstrijden van 'die Mann- schaft' op het WK, inclusief de ne derlagen tegen Servië en Spanje. 'Kwak 'm nu maar in de frituur pan', kopte de populaire Berliner Kurier. Die Welt, Süddeutsche Zei- tung en Hamburger Abendblatt zetten eveneens met graagte 'kala- mares en calamari' op het dagme nu. Het achtarmige aquariumwon- der hoeft overigens niet echt voor zijn leven te vrezen. In Spanje is 'Pulpi Paul' tot beschermde dier soort verklaard. Vandaag om 11.00 uur moet het beest weer vol aan de bak om de winnaar van Duits- land-Uruguay te bepalen. JOHANNESBURG - De Braziliaanse oud-voetballer Romario verkeert in dubio. De beste voetballer ter wereld van 1994 weet niet welk land hij moet aanmoedigen in de finale. „Mijn hart is gescheiden", verklaarde de 44-jarige Romario. „Ik heb in beide landen gespeeld", verklaarde de voormalige topspits. In Nederland was Romario zeer succesvol bij PSV, in Spanje scoor de hij met grote regelmaat voor Barcelona en Valencia. „Voor ieder een die van voetbal houdt is het een zegen dat deze twee landen de finale hebben bereikt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59