Goes ziet toch af van amfitheater The Wiz is een classic, 22 BLEEKVELD Alternatief voor blok niet haalbaar BZZB maakt toch bezwaar tegen jop Ernstig ongeluk bij sportcomplex Renesse is overlast nachtbus beu MUSICALVRIENDEN Na een jaar voorbereiding en intensieve repetities voeren De Musicalvrienden van 14 tot en met 17 juli The Wiz op in theater De Mythe in Goes. Een musical met veel zang en dans. Rommeldam zoekt helpers vakantieweek Heinkenszand krijgt een dorpsomroeper Picknick voor alle ouders en opvoeders vrijdag 9 juli 2010 door Lilian Dominicus GOES - Burgemeester en wethou ders zien een amfitheater op het Bleekveld in Goes, als alternatief voor bouwblok voor galerie Van den Berge en atelier De Kaai, niet zitten. Dat concluderen ze na een quick-scan over de haalbaarheid van het amfitheater. Volgens de quick-scan zou de openheid van het cultuurplein, dat het Bleekveld moet worden, verloren gaan. 's Avonds en 's nachts zouden onveilige situaties ontstaan. Daarbij komt dat de ruimte buiten het amfitheater een onduidelijke ruimte wordt 'die niet meer als een geheel wordt er varen'. Ook staat het voorgestelde amfitheater voor de entree van De Mythe en blokkeert daarmee het zicht op het theater. Verder wordt het houden van evenementen als kunstmarkten door een amfithea ter beperkt. Drie families die aan de Beesten markt wonen en met de achter kant van hun huizen op het Bleek veld uitkijken, hadden het plan voor het amfitheater geopperd. Ze zijn bang dat met de voorgeno- HEINKENSZAND De stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland (BZZB) wil dat het jop op de Zuidzaksedijk bij Hein- kenszand verdwijnt en maakt be zwaar tegen de legalisering van de zeecontainers. „Er rest ons niets an ders", zegt secretaris Maatje van de Stel. BZZB had voorgesteld een an dere locatie te zoeken. Daar doet het college niets mee. OVEZANDE Op het sportcomplex aan de Nieuwstraat in Ovezande is gister middag een ernstig ongeluk ge beurd. De trauma helikopter, een ambulance en een motorambulan ce rukten uit voor bijstand. Het slachtoffer is per ambulance afge voerd naar een ziekenhuis. De poli tie kon geen verdere mededelingen doen. RENESSE De halte van de nachtbussen moet verplaatst worden naar het transfe rium. Dat vinden bewoners en win keliers uit het centrum van Renes se. Door de maatregel hopen ze dat er een einde komt aan overlast van de jongeren die nu in het centrum op de nachtbus moeten wachten. De overlast bestaat uit ingegooide winkelruiten, ondergeplaste portie ken en geluidsoverlast. men bouw van 'blok T, een 'lelijk betonnen gebouw', hen het uit zicht wordt ontnomen. Overigens concluderen B en W in dezelfde quickscan dat 'blok 1' ste denbouwkundig ook niet strikt noodzakelijk is. Er zouden alterna tieven mogelijk zijn. Het college van B en W vergadert volgende week over de resultaten van de quickscan en komt dan met een advies naar buiten. Het zou dus kunnen zijn dat B en W straks toch met een ander of ge wijzigd raadsvoorstel komen. Vo rig jaar al had de gemeenteraad een besluit genomen over het cul- tuurplein tegenover theater De My the. Daar zouden alle culturele voorzieningen van Goes samenko men. Mede door een terras van een grand café in het voormalige gemeentearchief zou er een leven dig plein ontstaan. De Zeeuwse Muziekschool zou verhuizen naar het Cultuurhuis aan de Westwal, waar galerie Van de Berge en de kunstuitleen nu zitten. Van den Berge zou voor de muziekschool verkassen naar de nieuwbouw naast De Mythe. Alleen voor de kunstuitleen is nog niks geregeld. KAPELLE De organisatie van kindervakantie week Rommeldam van de gemeen te Kapelle zoekt vrijwilligers. Via de scholen zijn aanmeldbrieven uit gedeeld. De brief staat ook op www.rommeldam.org. Rommel dam bezet van 23 t/m 27 augustus het korfbalveld aan de Bonzijweg in Wemeldinge. Het thema is Su perhelden. Aanmelden tot 11 juli. HEINKENSZAND De Heinkenszandse braderie heeft morgen een nieuwtje: een dorps omroeper. De functionaris manifes teert zich tijden de zomermarkt van 10.00 tot 17.00 uur. Vereniging Winbela heeft dan ruim honderd kramen gevuld, waartussen mu ziek klinkt van band Not James Dean en dweilend fanfarekorps Eu terpe. GOES Vrijwilligers van Home-Start Goes/ Humanitas houden woensdag 14 juli een picknick voor ouders en an dere opvoeders die interesse heb ben voor opvoedondersteuning. De organisatie richt zich vooral op ge zinnen met kinderen onder de ze ven jaar. Vrijwilligers helpen enke le momenten per week een handje. Opgeven: 06-13122661 of via de mail: homestartgoes@gmail.com In The Wiz lukken de trucs van goochelaar Acadabra (Kimberley Meuldijk) hoogst zelden. MUSICAL De Musicalvrienden spelen van 14 tot en 17 juli The Wiz in Goes. Video op www.pzc.nl/bevelanden MEEST GELEZEN 1. Snelheid Vlaketunnel niet omhoog 2. Afzien langs het spoor 3. Horeca pakt wel uit op de Markt STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48