Actie voor behoud bankjus op Markt Ijllslillirill PLUKKER intratuin Auto's zondag niet op Markt almanak Toch een D-tje BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 Bijna elke dag komen de mannen naar het bankje op de Grote Markt om bij te kletsen. foto Ronald den Dekker GOES - De Grote Markt in Goes is zondag na 13.00 uur gesloten voor alle auto's. Burgemeester en wethouders heb ben dat besloten om te voorko men dat er voor, tijdens of na de WK-finalewedstrijd gevaarlijke si tuaties ontstaan. Motoren, fietsen en dergelijke mo gen natuurlijk wel de Grote Markt op. Omstreeks 2.00 uur, na slui tingstijd van de cafés, wordt de maatregel weer ingetrokken. Tip? redactie@pzc.nl Dat Zeeuwse bedrijf is al enkele ja ren onderdeel van een groot, Euro pees concern. Een nieuw personeels lid zomaar op een namiddag haar nieuwe werkplek wijzen, is er dan ook niet meer bij. Daar moeten diver se functionarissen besluiten over ne men. Alvorens het zo ver is, dienen de nodige formulieren te worden uit gewisseld. Zulke grote bedrijven wil len ook steeds meer van hun perso neel weten. Gewoon naam, adres en leeftijd volstaan allang niet meer. Maar de gegevens die deze werkge ver van de nieuwe kracht wil weten, naderen de grenzen van betamelijk heid. Afgelopen week ging het over een nieuwe mevrouw voor de vesti ging Zierikzee. Het is een A-tje stel de de afdeling vast. Nee hoor, ik zie hier duidelijk een D-tje, hield perso neelszaken vol. De vrouw in kwestie bloosde er van. Ze hebben het toch niet over... Maar nee, ze heeft nu een telefoon met de code D voor dataverkeer. door Lilian Dominicus GOES - Handen af van 'onze' bank jes. Dat willen ze maar even zeg gen, de oudere mannen die elkaar dagelijks rond een uur of twee 's middags ontmoeten op de Grote Markt in Goes. Want de laatste tijd komt ze iets té vaak ter ore dat de twee banken, de een bij het oude postkantoor, de andere bij de BD Store (voormalig Bramme- tje Dump), op het punt staan te verdwijnen. Laatst weer, was er sprake dat er horeca in het oude postkantoor zou komen en dus zou de bank in de weg staan voor een terras. „En nu horen we dat Brammetje Dump ons ook liever weg wil", zegt Piet Tilroe. Daarom zijn ze be gonnen met een handtekeningen actie. In twee luttele uren hadden ze al bijna vijftig handtekeningen verzameld en toen zijn ze er maar mee opgehouden. „Omdat we ons punt wel hebben gemaakt", ver klaart ]an Roose. „We hadden ook tachtig of honderd handtekenin gen kunnen ophalen." Eind vorige week hebben ze de lijst aangebo den op het gemeentehuis in Goes. „We willen een signaal afgeven", zegt Piet Tilroe. „De Markt is een ontmoetingspunt, vooral voor oudere Goesenaren. Velen zijn al leenstaand en komen voor het so ciale contact. Ook bewoners van Huize den Berg zitten hier graag. Volgens de mannen zijn in het ver leden al heel veel banken, onge vraagd, van de Grote Markt ver dwenen. „Vroeger had je er twee waar nu Bouwman zit, twee bij de coffeeshop, twee bij het postkan toor en twee bij het stadhuis", weet Toni Bruel nog. De bankjes bij de lantaarnpalen, die na de renovatie van de binnen stad zijn verrezen, zijn geen alter natief, vinden ze. Ze zijn te hoog, dinsdags en zaterdags zijn ze door de markt niet toegankelijk en er is geen rugleuning. Nog iets: ze ne men de VW een boel werk uit handen. „Daar mogen ze mis schien hun talen spreken, van de geschiedenis van Goes weten ze niet zoveel. Wij wijzen heel wat mensen de weg", zegt Jan Roose. Een gemeentewoordvoerster meldt in een reactie dat er voorlo pig niets aan de hand is. De be stemming van het postkantoor is nog steeds onzeker, nu deze week bekend werd dat de voor het pand geïnteresseerde horecaonderne mer zich heeft teruggetrokken. En voor de bank bij BD Store zijn al helemaal geen plannen. Vrijdag 9 juli 2010 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl hmhom:!:: GOES Gemeente ontkent dat straatmeubilair moet verdwijnen voor nieuwe horeca Iedereen kan de liedjes van musical The Wiz meezingen Chinese begint Japans restaurant in Vlissingen Druk-en zetlooten voorbehouden. Geldig >/m woensdag 14 juli. Max 3 artikelen per klanl Koopavond donderdag en vri|dag Intratuin Koudekerke - Galgeweg 5 www.intratuin.nl ZOMERACTIE Hozelock waterslang haspel. Inclusief hulpstukken en 25 meter slang. Op=op! Van 34.95 NU VOOR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47