22 zeeland Sloopschepen alhier? Toch een D-tje Grenstocht gaat door polders twee landen Sponsorwandeltocht vanaf het dierenasiel Zwemvierdaagse in zwembad 't Plaatje Feestweekend bij siertuin en kwekerijen Korte wandeling door Land van Saeftinghe almanak Met Staatsbosbeheer door natuur Canisvliet Harmonie Oostburg geeft wijkconcert Daglelieweekend in tuin van Kees Jacobse Orgelrecital met Jos Vogel in basiliek Muzikale optredens in galerie GaleRichel KANAALARM SLUISKIL Dorpsraad wil grote schoonmaak, handelaar vrijdag 9 juli 2010 mmmmsmamm AXEL Toerclub Axel heeft een grenstocht uitgestippeld over 65 en 125 kilome ter die morgen wordt verreden. De toertocht leidt over polderwegen in het oostelijk deel van Zeeuws-Vlaanderen en in de Bel gische provincie Oost-Vlaanderen. Liefhebbers kunnen al om 7.30 uur vertrekken bij café Cambrinus aan de Markt in Axel. Inschrijven kan ook bij Cambrinus tot 12.00 uur. TERNEUZEN Vanaf het dierenasiel in Terneuzen gaat zondag een sponsorwandel tocht van start. Baasjes met en ook zonder honden kunnen tussen 11.30 en 12.00 uur inschrijven voor een tocht van 5 en tien kilometer. De kortste afstand is tevens een puzzeltocht. Deelname kost zes eu ro. Liefhebbers kunnen ook wande len met een trouwe viervoeter uit het asiel. AXEL Zwemclub de Otters uit Axel houdt van maandag 12 tot en met vrijdag 16 juli de jaarlijkse zwem vierdaagse. Deelnemers kunnen da gelijks in het zwembad £t Plaatje hun baantjes trekken van 10.30 tot 12.00 en van 17.30 tot 19.00 uur. De vierdaagse is gespreid over vijf da gen, zodat zwemmers ook nog dinsdag kunnen inschrijven. BIERVLIET Bezoekerstuin De Singelhof in Bier vliet, Kwekerij in Goede Aarde, ook in Biervliet en Rozenkwekerij de Bïerkreek vieren dit weekend alle drie hun tienjarig bestaan. Ze zijn op morgen en zondag open van 10.00 tot 17.00 uur. De Bierkreek pakt uit met een Rozenfestival met veel standhouders, bij in Goede Aarde worden de vaste planten extra in het zonnetje gezet. EMMADORP Uitbaatster Gina van café het Ver dronken Land in Emmadorp houdt vandaag een korte rondleiding door een deel van het natuurge bied Saeftinghe. De tocht begint om 17.30 uur en wie mee wil moet zich aanmelden via 0114-635633. Na afloop is er voor alle deelnemers soep en wat ander eetbaars. Verder is er gezellige muziek van de groep Musicanto uit Kloosterzande. Dat Zeeuwse bedrijf behoort al enke le jaren tot een groot, Europees con cern. Een nieuw personeelslid op een middag haar nieuwe werkplek wij zen, is er niet meer bij. Eerst dienen de nodige formulieren te worden uit gewisseld. Naam, adres en leeftijd volstaan allang niet meer. Maar de gegevens die deze werkgever van de nieuwe kracht wil weten, naderen de WESTDORPE Staatsbosbeheer houdt zondag een excursie door natuurgebied Canis vliet bij Westdorpe. Startpunt is boerderij en bezoekerscentrum De Baeckermat aan de Bernhardstraat. Aanmelden bij Staatsbosbeheer via 0117-306068 of door een mailtje te sturen naar: M.Lieman@Staatsbosbeheer.nl. Ste vige schoenen aanbevolen. Kosten: 2 euro, kinderen 1 euro. OOSTBURG Muziekvereniging Harmonie Oost burg geeft maandag van 19.30 tot 20.30 uur een wijkconcert op het speelveld aan de Schorpioen in Oostburg. Het bijzondere is dat de leden niet in uniform zijn en dat het concert in de vorm van een re petitie is. Het doel is om zich aan de inwoners te presenteren, maar ook om mensen te interesseren voor het maken van muziek. SCHOONDIJKE In de kijktuin van Kees Jacobse aan de Tragel Oost in Schoondijke wordt morgen en zondag voor de zesde keer een Heremocallis (dagle lie) weekend gehouden. De tuin is open van 10.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. Er zijn zo'n 150 verschillende soorten daglelies te zien. Deze bloemen worden vaak toegepast in borders. HULST Organist Jos Vogel en sopraan Lies Vandewege verzorgen vanavond het tweede recital in de reeks inter nationale orgelconcerten in de basi liek in Hulst. Het concert begint om 20.00 uur. Het programma is ge varieerd, met het bekende Ave Ma ria van Cesar Franck, werk van Handel, Massenet, Verdi, Dvorak en van de Zeeuwse componist Daan Manneke. AARDENBURG Galerie GaleRichel aan de West- straat in Aardenburg laat komend weekend verschillende muzikale acts optreden. Morgen en zondag zijn dat doorlopend SjoeGe en Kor nuiten, morgen van 14.00 tot 17.00 uur de Maldegemse groep Aduentè met zigeunermuziek, blues en jazz en zondag van 12.30 tot 14.00 uur singer/songwriter/muzikant Maar ten Swaan. Tip? redactie@pzc.nl grenzen van betamelijkheid. Deze week ging het over een nieuwe me vrouw voor de vestiging Zierikzee. Het is een A-tje stelde de afdeling vast. Nee hoor, ik zie hier duidelijk een D-tje, hield personeelszaken vol. De vrouw in kwestie bloosde er van. Ze hebben het toch niet over... Maar nee, ze heeft nu een telefoon met de code D voor dataverkeer. door Harmen van der Werf Adri de Bruijne, voorzit ter van de dorpsraad Sluiskil, maakt zich zor gen. Al jaren. Steen des aanstoots zijn de schepen in de ou de kanaalarm bij Sluiskil. 'Sloop schepen'. noemt hij ze. Maar niet iedereen denkt er zo over. Marinus Verboom loopt woensdagochtend tegen twaalf uur over de dijk langs de kanaalarm. „Hier zouden alle maal sloopschepen liggen? Kom nou!" Zeven van de pakweg tien schepen in de kanaalarm zijn van hem. Verboom is oud-binnenvaartschip per en nu actief als scheepshande- laar. Hij koopt oude schepen op en probeert die vervolgens weer te verkopen, vaak verbouwd tot een woonschip. „Zie je daar de Justice. Dat is een oude cementzuiger. Ik heb er een opbouw op gezet." Ver boom laat het interieur zien. Het oogt goed. Verschillende van zulke schepen heeft .hij verkocht naar on der meer Engeland. „Maar door de crisis is deze markt helemaal in el kaar gezakt." Dorpsraadvoorzitter De Bruijne is al weggereden in zijn auto, als Ver boom zijn verhaal doet. „Al zeker drie jaar proberen we die schepen weg te krijgen", heeft De Bruijne MEEST GELEZEN 1. Maatregelen tegen verkeer Sas 2. Boze brief heeft effect 3. Boete boer na dodelijk ongeval EN VERDER Stem op onze stelling 'Onderzoek naar stormvloedkering in Wester- schelde is nuttig' op www.pzc.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Dorpsraadvoorzitter Adri de Bruijne op de vroegere mijnenveger in het kanaalarm bij Sluiskil. Ga ,/io foto de zeeleeuwen! op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42