PZC r 'Vrachtverkeer door Sas aanpakken' Boete voor fataal ongeval PLUKKER Ijsje toe op dunne bloezendag intratuin ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 OPROEP PvdA-raadslid wil geen roepende in woestijn blijven en eist eindelijk maatregelen na dodelijk ongeval v A** d ;lP' P-:- Vrijdag 9 juli 2010 Dorpsraad maakt zich zorgen over schepen in kanaalarm bij Sluiskil Jeugd Kloosterzande maakt kennis met Plan Perkpolder Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl niiiiiiiiiinmimiiiMiiiiH b a door Harmen van der Werf sas van gent - Vrachtverkeer dat in Sas van Gent of bij Sasse bedrij ven niets te zoeken heeft, moet van de doorgaande route door Sas van Gent worden geweerd. PvdA- raadslid Wim ten Hoor vindt het nu meer dan noodzakelijk dat daar voor maatregelen worden getrof fen. Hij is geschokt door het dode lijk ongeval waarbij dinsdag een Terneuzense fietser (63) om het le ven kwam. Een vrachtwagenchauffeur week net over de Belgische grens van zijn koers af en kwam in botsing met de Terneuzenaar en zijn 62-ja- rige vrouw die op het fietspad di rect naast de hoofdweg reden. De man overleed ter plekke. Zijn echt genote is met onbekend letsel naar het ziekenhuis in Aalst overge bracht. Voor Ten Hoor is dit ongeluk de druppel die de emmer definitief heeft doen overlopen. „Ik ben al drie jaar bezig om vrachtwagens uit Sas van Gent te krijgen. Bedrij ven en winkels moeten bereikbaar blijven, maar vrachtverkeer dat hier niets te zoeken heeft, moet te gengehouden worden." Ten Hoor heeft de indruk dat ja renlang weinig is gebeurd om het probleem aan te pakken. In Sas van Gent is een bord geplaatst met de tekst 'vrachtverkeer verboden, alleen bestemmingsverkeer toege staan'. In België ontbreekt echter zo'n bord op de dezelfde doorgaan de weg. Ten Hoor: „Dus helpt dat bord in Sas ook niets." Schepen Kurt Van Weynsberghe (verkeer) van de Belgische gemeente Zelzate is evenals Ten Hoor geschokt door het ernstige ongeval. Hij laat we ten zo snel mogelijk alle betrokke nen, ook uit Terneuzen, bij elkaar te zullen roepen om de nodige ver keersmaatregelen te nemen. Er zijn eerder diverse besprekingen geweest over de verkeerssituatie, maar tot nu toe zonder resultaat. Van Weynsberghe wil er nu echt werk van maken. Co van Schaik, verkeerswethouder in Terneuzen, wil dat ook, maar hij is tegelijkertijd weinig hoopvol gestemd. Een verbod voor niet-be- stemmingsverkeer laat zich niet ge makkelijk handhaven, aldus Van Schaik. Ten Hoor denkt daar an ders over. Als er een aantal keren door de politie wordt gecontro leerd, zingt dat volgens hem snel genoeg rond onder vrachtwa genchauffeurs. „Ze laten het dan wel uit hun hoofd die route te ne- door Harold de Puysseleijr hulst - „Je begint de warmte nu toch wel goed te voelen", zegt ambtenaar Vincent de Munter om twëe uur 's middags tegen zijn col lega Peter Rottier op de bovenste en warmste verdieping van het Hulster stadhuis. Gelukkig kunnen ze even later de deur uit om buiten aan de ingang van het stadhuis een verfrissend ijsje te halen bij wethouder Adri Totté, die zich voor de gelegenheid als ijscoman ontpopt. Terwijl de buitentemperatuur gis teren opliep tot ver boven de der tig graden Celsius, hield de ge meente Dunne Bloezendag. De air co bleef in alle gemeentelijke ge bouwen uit om zo een bijdrage te leveren aan een duurzamer mi lieu, één van de doelstellingen waaraan de gemeente werkt sinds ze millenniumgemeente is. Veel last hebben de ambtenaren er niet van dat de koeling uitblijft. „Maar je merkt het wel. Het voelt een beetje plakkeriger aan. Straks blijft het papier ook weer aan je ar men hangen", weet De Munter. Net als zijn collega's drinkt hij meer dan normaal om de hitte de baas te blijven, liefst water in plaats van koffie. middelburg - Een landbouwer uit Biervliet is gisteren door de Mid delburgse rechtbank veroordeeld tot een boete van 7000 euro waar van 4000 voorwaardelijk. De rechters vinden dat de vijftigja rige man verantwoordelijkheid draagt voor de dood van een Aar- denburgse automobilist. Die man verongelukte op 8 december 2008 op de Isabellaweg nabij IJzendijke toen zijn auto in de slip raakte en tegen een boom tot stilstand kwam. Volgens de rechtbank was de weg glad door de slik die van het land van de landbouwer op die doorgaande weg was gekomen tijdens het rooien van wortels. De landbouwer had wel waarschu wingsborden geplaatst en na elke rit reed hij met een tractor met schuif over de weg om het slik te verwijderen. Desondanks bleef er een dunne laag slik op het wegdek achter, zo constateerde de politie direct na het dodelijk ongeval. Volgens de rechtbank was er dan ook sprake van aanmerkelijke nala tigheid, hoewel de landbouwer wel maatregelen had genomen. l\vee weken geleden was door de officier van justitie een boete van tien mille geëist en een voorwaar delijke werkstraf van zestig uur. De rechtbank komt tot een lagere straf wegens de persoonlijke om standigheden van de landbouwer, zo bleek gisteren tijdens het voorle zen van het vonnis. Hulster ambtenaren staan voor het stadhuis in de rij bij de ijscokar, waar wethouder Adri Totté voor de gelegenheid zijn personeel van een verkoelend ijsje voorziet op de Dunne Bloezendag in de gemeentelijke gebouwen. foto Mark Neelemans Druk-en zetfouten vooibeliouden Geldig t/m v/oensdag 14 juli, Max. 3 artikelen per klant, Koopavond donderdag en vrijdag. Intratuin Koudekerk,© Gèlgoweg 5 www.intratuin.nl ZOMERACTIE Hozelock waterslang haspel. Inclusief hulpstukken en 25 meter slang. Op=op! Van 34.95 NU VOOR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41