meer en meer vesting Beveiligd terrein heeft streepje voor T: commentaar Schadepost Amsterdam stelt stedenband met Sluis voor 24 uur VOORDEEL OP 11 JULI 10 p.p. op alle 10 per boeking 25 p.p. op a!ie i 50 p.p. a waarom zou je meer betalen vrijdag 9 juli 2010 'Als we ergens gaan beginnen, vragen we ::Y omwonenden of ze voor ons een oogje in 't zeil kunnen houden' Martijn van Sabben, directeur Fraanje Het monumentale stadhuis van Zierkzee staat in de steigers. Een handig op stapje voor onverlaten naar de met bladgoud geverfde Neptunus en pi nakels in de top. Twee van die sier- torentjes en de wijzers van de klok zijn verdwenen, vermoedelijk bedoeld voor 'verzamelaars', zegt directievoerder Hans Lubking van de gemeente Schouwen-Duive- land. De aannemer heeft met hek ken en afgesloten luiken tussen de verschillende etages alles gedaan om de toegang tot de bouwsteiger, die pal aan de straat staat, te blok keren. „Maar helemaal afsluiten kun je zoiets nooit. Een beetje acrobaat klimt er zo in." Of deze beveiliging dus voldoende is om de politie tot snellere actie te bewegen, moet de praktijk uit wijzen. Deze week is met justitie en de bouwwereld afgesproken aangiften van goed beveiligde bouwterreinen met voorrang te be handelen. Daarvan gaat ook een sterk preventieve werking uit, hoopt Mirja Vis van de Politie Zee land. „Net als met een huis moet Bouwplaatsen oefenen een grote aantrekkings kracht uit op dieven en vandalen. Elk jaar bedraagt de schade door in braak en diefstal meer dan 100 miljoen euro. Een fikse schade post voor aannemers, die voor het grootste deel zelf voor de schade opdraaien. Het deze week gesloten convenant tus sen overheid, politie, verzeke ringsmaatschappijen, beveili gingsmaatschappijen, branche vereniging en aannemers, komt als geroepen. De bouwsector heeft immers toch al veel last van de economische crisis. In dat licht bezien is het verba zingwekkend dat veel aanne mers zo inert zijn. Een op de drie bedrijven neemt geen pre ventieve maatregelen tegen cri minaliteit. Met de aangiftebe reidheid is het nog belabberder gesteld: twee op de drie bedrij ven melden diefstal niet. Deze cijfers bevestigen dat actie noodzakelijk is. Het is goed dat brancheorganisaties, overheid, politie en beveiligingsorganisa ties de aannemers bij de hand nemen. je het inbrekers lastiger maken bin nen te komen. Wanneer daar aan is voldaan, geven wij prioriteit aan het afhandelen van die zaak boven een bedrijf dat geen maatregelen heeft genomen." Die aanpak gaat volgens Vis niet ten koste van de aandacht voor een woninginbraak. „Ook dat blijft een hoge prioriteit houden." TEKENLES Johnny de Jonge, de vaste cartoonist van Watisnouje.nl geeft tekenles op video, www.watisnouje.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw oranjefoto in het album www.pzc.nl/foto SLUIS - Burgemeester Jaap Sala van Sluis is laaiend enthousiast over het voorstel van de nieuwe burge meester van Amsterdam, Eberhard van der Laan, om een stedenband aan te gaan met Sluis. Van der Laan wil ook zo'n verbinding met Delfzijl en Heerlen. De gemeenten kampen met bevolkingskrimp. Van der Laan had met die proble matiek te maken in zijn vorige baan, als minister van Vrom. Sala is er blij mee. „Als je zo'n stad achter je hebt staan, is dat alleen al psychologisch gezien een voor deel." De Sluise burgemeester hoopt te kunnen profiteren van de ervaring van Amsterdam bij bij voorbeeld bouwprojecten. „En stel dat Amsterdam een proef wil doen op het gebied van, ik noem maar wat, duurzaamheid. Daar is hier ruimte voor. Zoiets zou fantas tisch zijn voor onze economie." De bouwplaats van Fraanje in Goes is op alle mogelijke manieren beveiligd tegen inbraak, diefstal teriaal zoveel mogelijk zo gepland dat het direct wordt gebruikt. en vernielingen; ook wordt de aanlevering van bouwma- foto's Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3