naar de Tour sport 135 «fÉfl\J0 Ju ■1 H Gezonde rivaliteit bij Grand Prix Silverstone Ronde van Heinkenszand sterk bezet Belgische eersteklasser Lierse scoort er lustig op los tegen Aardenburg Bart Ovaa verrast favoriet Sportvisserloop gaat door Bolt wint in 9,82 seconden vrijdag 9 juli 2010 Quizmaster Rudy Boogert, tevens de samensteller, schotelde de deel nemers tachtig vragen voor. door Roeland van Vliet yerseke - Natuurlijk waren er gis teren inkoppertjes bij. Op die mo menten hadden de deelnemers aan de quiz even de wind mee. Maar veel vaker werden de vragen ervaren als stevige kuitenbijters. „Hoe heette die renner ook al weer", verzuchtte menig quizzer, terwijl die het antwoord op het puntje van zijn tong voelde bran den. Bijna dertig koppels bonden de strijd met elkaar in De Zaete in Yerseke. Daarbij zat een flink aan tal prominentenkoppels. Cees Bal vormde bijvoorbeeld een tandem met Jaap Courtin, Piet Rentmees ter deed mee met zijn zoon Peter en Fonny Kint en Baukje Doedee vormden ook in deze quiz een koppel. Ook Heddie en Nick Nieuwdorp en Bert van Gils en Fester Aarts probeerden de aanval len van quizmaster Rudy Boogert samen te pareren. Drie inschrijvers namen in januari van dit jaar ook deel aan de succes volle PZC Voetbalquiz, die in de Voetbal Experience werd gehou den. Tim Joosse, die destijds sa men met zijn broer Max topscorer werd, zat nu achterop bij Michel de Groote. Witte Andriesse deed wederom mee met zijn zoon Len- nard, die net als tijdens de voetbal show de jongste quizzer was. Bei de koppels haalden de eindstreep echter niet. Ze werden na twee etappes door de jury uit de koers gehaald. De quiz bestond namelijk uit twee ritten van elk dertig vragen. Zo'n achttien koppels moesten daarna de kopgroep van elf - de duo's met de meeste punten - laten gaan. Die reden nog een finale van twin tig vragen. Alle koppels, dus ook de leiders Remie Openeer en Mat thew Gideonse, begonnen in die eindstrijd weer op nul. In die finale waren de vragen nog een stukje moeilijker dan in de voorrondes. Hoe heette de glibberi ge dam waarover de renners in de Tour van 1999 reden? En wie is de enige Hongaar die ooit heeft deel genomen aan de Tour? Alleen de kenners wisten raad met die brein brekers: Passage du Gois en Laszlo Bodrogi. Op één vraag wist daarentegen nie mand antwoord: wat was de ach ternaam van de biologische vader van Lance Armstrong? De oplos sing: Gunderson. „Niemand heeft zeker zijn biografie gelezen", merk te vragensteller Boogert op. Na de finale - en voor de prijsuit reiking - werd er druk gediscus- sierd. Vooral tussen de deelnemers die nadrukkelijk aan Omroep Zee land verbonden zijn. De verslagge vers Matthew Gideonse en Remie Openeer hadden goede papieren, maar wisten niet of ze programma maker Mark Rijk en redacteur Renate van Dessel voor waren ge bleven. En commentator/wielervolger Piet Eversdijk zat samen met Ko Tol- hoek ook nog in hun wiel. „Wis ten jullie op welke berg Casartelli overleed? Col de Aspet of Portet d'Aspet?" Uiteindelijk won er één tweetal met een banddikte verschil. Gide onse en Openeer zegevierden met 21 punten. Zij mogen over twee weken naar de Tour-finish in Pa rijs. En passant beloofden ze - zij het schoorvoetend - dat ze van die aankomst een video maken voor de PZC. TVveede, met één punt ver schil, werden Eversdijk en Tol- hoek. Die hielden allebei een shirt van Koos Moerenhout aan de avond over. De derde podiumplek was voor Rijk en Van Dessel, die een dikke wielerpil ontvingen. silverstone - Lewis Hamilton en Jenson Button kunnen het Britse thuispubliek dit weekeinde in ver voering brengen. Beide coureurs van McLaren gaan voor de zege op het circuit van Silverstone. Ha milton gaat aan de leiding in de stand om het wereldkampioen schap van de Formule 1. Team- en landgenoot Button staat op plaats twee. De Grote Prijs van Groot-Brittan- nië is de tiende race van dit jaar. Bijna halverwege het seizoen is het razend spannend. De Duitser Sebastian Vettel, twee weken gele den winnaar in Valencia en vorig jaar de sterkste in Engeland, en de Australiër Mark Webber van Red Buil volgen hun concurrenten van McLaren op de voet. Naast teamgenoten zijn de cou reurs van McLaren en Red Buil ook rivalen in de strijd om de we reldtitel. In mei kwam het bij de Grote Prijs van Turkije tot een bot sing tussen de twee kemphanen van Red Buil, waardoor Vettel en Webber een goede klassering ver pestten. Webber denkt dat de huidige har monie bij McLaren ook nog onder druk kan komen te staan. „Het is niet gemakkelijk om een mooie en warme band met je teamgenoot te hebben als hij een concurrent is", aldus de winnaar van de races in Spanje en Monaco dit jaar. „Zo is het ook bij McLaren, dat weet ik zeker. Ze zijn allebei hongerig om te winnen." Webber verzekerde de racefans dat hij goed kan opschieten met zijn eigen teamgenoot Vettel: „Als hij verdrinkt in de oceaan, ga ik hem helpen." Button wil niks weten van rivaliteit tussen hem en Ha milton. „In eerste instantie moet je goed samenwerken en dat heb ben we dit jaar goed gedaan." De regerend wereldkampioen ont kent dat hij problemen heeft met zijn teamgenoot. „Dat sudderde even, maar gaat wel weer over. We hebben een goede verstandhou- ding." Teamchef Christian Horner van Red Bull voorspelt dat die goede band tussen Button en Hamilton vanzelf minder zal worden. „De liefde gaat bekoelen als ze met el kaar gaan strijden. Er hoeft maar een klein incident plaats te vinden en het is over." oost-souburg - Bart Ovaa heeft bij het Logus Open Souburgtennis- toernooi voor een verrassing ge zorgd door de als eerste geplaatste Bram de Nijs te verslaan. De thuis- speler won met 6-2 en 6-0 van de in Middelburg geboren De Nijs. Ovaa ontmoet in de halve eind strijd Terneuzenaar Jeroen Alliet. De marathonpartij van gisteren kwam op naam van Maarten de Witte in de 4-categorie. Hij ver sloeg Wesley van Noord met 0-6 7-6 7-5. De Witte speelt om een plek in de finale tegen clubgenoot Rob Thielen. yerseke - Ondanks de verwachte hitte gaat de eerste editie van de Sportvisserloop morgen gewoon door. Langs het parkoers in Yerse ke staan extra waterposten. De Sportvisserloop gaat over de af standen 8 en 16,1 kilometer. De start is om 14.30 uur aan de Van Randwijckstraat. De jeugdloop be gint een uur eerder. door Wim de Vos heinkenszand - Het wordt alweer de vijfendertigste uitgave van de Ronde van Heinkenszand die de wielerstichting Vitesse vanavond houdt. Zoals het de laatste jaren ge bruikelijk is is het opnieuw een koers die onder auspiciën van TMZ verreden wordt. Het is jaar lijks zowat het sterkst bezette crite rium dat TMZ kent, zowel kwanti tatief als kwalitatief Sinds vorig jaar is er een nieuw parkoers door de dorpskern en dat werd zowel door renners als door het publiek positief ervaren. „Het is bovendien geheel verkeersvrij. En dat is toch erg belangrijk in ver band met de veiligheid van de ren ners. Samen met de gemeente heb ben we voor dit parkoers geko zen", zegt Leo Bakker, voorzitter van het organisatiecomité. Start en finish zijn in de Dorpsstraat en ver der wordt er via de Eendvogel straat, Zangvogelstraat en Julia- nastraat gereden. Het parkoers heeft een lengte van twee kilome ter. De aantrekkelijkheid voor de deelnemers is volgens Bakker een gevolg van „de vele premies die er te verdienen zijn en de ambiance langs het parkoers. Ik denk dat het één van de drukst bezochte wed strijden bij TMZ is." De verwach ting is dat het bij de amateurs A weer een tweestrijd gaat worden tussen de Zeeuws-Vlaming Eric Vereecken uit Hulst en Ruud Zijl mans uit Roosendaal. De laatste wedstrijden vielen steeds uit in het voordeel van Zijlmans; de Bra bander won zowel in Nieuwerkerk als in Kruiningen, maar er zal on getwijfeld geduchte tegenstand zijn van bijvoorbeeld Belgische renners die jaarlijks aan de start ko men. En uiteraard zullen de plaat selijke renners Franklin Klaasse en Dimitri Mulder ook een rol van be tekenis willen spelen. Ook in de overige categorieën zullen verschil lende plaatselijke renners aan de start verschijnen. De eerste renners vertrekken om 18.00 uur als de S/P-klasse van start gaat. Vanaf 20.15 nut zullen de amateurs A het programma af sluiten. door Peter van Kouteren sluis - Kersverse tweedeklasser Aardenburg domineerde vorig sei zoen in aanvallend opzicht meer dan eens en werd verdedigend niet dikwijls op de proef gesteld. Gisteravond in Sluis was dat an ders. De formatie figureerde tegen een gretig Lierse SK, dat met maar liefst 0-19 won. De Belgen vertoeven voor een trai ningskamp in West-Zeeuws-Vlaan- deren. Onder leiding van de nieu we trainer Aimé Anthuenis werk te de nieuweling op het hoogste ni veau gisterochtend een training van anderhalf uur af. Lierse, dat een Egyptische geldschieter heeft, wil bij de terugkeer in de eerste klasse een rol van betekenis spe len. Kris de Wree, wiens contract bij Roda JC niet werd verlengd, kwam de gelederen versterken. Ook Lance Davids, Joeri Deguévy en de Fransman Youcef Sekour te kenden een overeenkomst. De op vallendste transfer is die van doel man Eiji Kawashima. De keeper van de nationale Japanse ploeg ging een verbintenis voor twee jaar aan en zorgde woensdag voor een mediahype, toen veertig Japan se journalisten getuige waren van het tekenen van het contract. Thomas Radzinski, voormalig aan valler van Anderlecht en Fulham en nog altijd blikvanger bij de kers verse eersteklasser, heeft zich in de Belgische media laten ontvallen te wachten op enkele grote transfers. „We hebben geen slechte groep, maar als we een rol van betekenis willen spelen, moet er nog wat bij." Aimé Anthuenis zei na ver pletterende zege op Aardenburg in de achterste linie nog wel verster king te kunnen gebruiken. „Een polyvalente verdediger, die aan de buitenkant en centraal kan spe len." In defensief opzicht werd Lierse tegen Aardenburg niet op de proef gesteld. Aanvallend mocht het zich uitleven. Vooral Jurgen Cavens en nieuwkomer Joe ri Deguévi waren trefzeker. Aardenburg-Lierse SK 0-19 (0-7). 15. Thomas Radzinski 0-1, 22. Joeri Degué vy 0-2, 23. Joeri Deguévy 0-3, 25. Joeri Deguévy 0-4, 27. Joeri Deguévy 0-5, 37. Mohammed Wahed 0-6, 40. Tho mas Radzinski 0-7, 48. Jurgen Cavens 0-8, 60. Jurgen Cavens 0-9, 65. Ndirim Nedzipi 0-10, 70. Mohammed El Gabas 0-11, 72. Mohammed El Gabas 0-12, 74. Thomas Wils 0-13, 81Jurgen Ca vens 0-14, 82. Mohammed El Gabas 0-15, 85. Jurgen Cavens 0-16, 87. Jur gen Cavens 0-17, 88. Jurgen Cavens 0-18, 90. Mohammed Wahed 0-19. Scheidsrechter: C. Osmanovski (Bres- kens). Aantal toeschouwers: 275. WÊfmmsSÊBl Tak v. - "gay LAUSANNE - Usain Bolt heeft gisteravond op het atletiekgala van Lausanne, onderdeel van de Diamond League, de 100 meter gewonnen. De 22-jarige Jamaicaanse sprinter finishte na 9,82 seconden. De wereldrecordhouder (9,58), net hersteld van een achillespeesblessure, evenaarde daarmee de beste jaarprestatie van collega Asafa Powell. Bolt versloeg zijn landgenoot Yohan Blake (9,96) en de Antilliaan Churandy Martina (10,16). Bram Som werd op de 800 meter achtste in 1.45.25. foto Laurent Gillieron/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39