Renesse is overlast nachtbus beu PLUKKER mt ejkj 21 22 en 23 24 VANDALISME Bewoners en winkeliers centrum vragen gemeente halte te verplaatsen naar transferium Ringpromotie Brandweer redt paard uit sloot almanak Toch een D-tje Nieuwbouw van Borrendamme begint met sloop Vrijdag 9 juli 2010 Chinese begint Japans restaurant in Vlissingen Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Joeri Wisse- RENESSE De halte van de nacht bussen moet verplaatst worden naar het transferium. Dat vinden bewoners en winkeliers uit het centrum van Renesse. Door de maatregel hopen ze dat er een ein de komt aan overlast van de jonge ren die nu in het centrum op de nachtbus moeten wachten. Ingegooide winkelruiten, onderge- plaste portieken, afvalemmers die gestolen worden en geluidsover last van dronken jongeren. Voor winkeliers en bewoners van De Zoom, Zeeanemoonweg en Lin- denlaan is het in het hoogseizoen dagelijkse kost, volgens onder neemster en bewoonster Kirsten van de Velde. Voor haar was de maat vol toen af gelopen weekend haar rolluik was ingetrapt. „Dat de jongeren er weer zijn, is hartstikke gezellig. Maar de vernielingen ben ik meer dan zat." Mede namens enkele tientallen medebewoners en -win keliers vraagt Van de Velde de ge meente Schouwen-Duiveland in een brief om de nachtbus niet lan ger in het centrum te laten stop pen.„Het transferium is nog geen honderd meter verder lopen en ze hebben even de tijd om af te koe len. Nu moeten ze voor onze hui zen en winkels wachten op de bus. In die tijd misdragen sommi gen zich enorm. Op het transfe rium zelf kunnen ze nagenoeg geen schade aanrichten." Van de Velde wijst in de brief op afgelopen pinksterweekend. Toen werden de jongeren wél op het transferium opgepikt en bleef het rustig in het centrum. Met omwo nenden is echter in het verleden af gesproken dat de nachtbus in het hoogseizoen na 23.00 uur niet op het transferium mag stoppen. Herman van Oost, wiens camping De Oase aan het transferium grenst, stelt dat met een verplaat sing van de halte ook de overlast wordt verplaatst. „Het pad naar het transferium en het terrein, zelf zijn veel onoverzichtelijker. Tij dens het pinksterweekend is het al leen goed gegaan omdat er zoveel extra politie-inzet was. Je moet het probleem aanpakken bij de bron: de horeca waar de jongeren uitgaan. Zij zijn verantwoordelijk voor hun gasten." Burgemeester Gerard Rabelink wil pas inhoudelijk reageren nadat hij de brief in het college van B en W heeft besproken. Ook wil hij eerst met betrokkenen in gesprek. BURGH-HAAMSTEDE - Het geldt een beetje als de (officieuze) start van het toeristenseizoen. De Ringpromotiedagen van Burgh-Haamstede. Als de reeks markten weer is gestart, is het seizoen écht begonnen. Gisteren was het weer voor de eerste keer. Met de gebruikelij ke kramen die handdoeken, kleding, worsten en andere zaken verkopen. Omdat het voor de eerste keer was, werden pannenkoeken ge bakken die gretig aftrek vonden. De ringpro motiedagen zijn iedere donderdag, tot en met 26 augustus. foto Ronald den Dekker ZIERIKZEE - De Zierikzeese brand weer heeft gisterochtend een paard uit een benarde situatie ge haald. De eigenaar ontdekte 's och tend rond acht uur dat het dier in een sloot aan de Havenweg was be land. Het paard kon er op eigen kracht niet meer uitkomen omdat de benen in de modder waren vastgezogen. Met behulp van een tractor en onder toeziend oog van een dierenarts is het paard na een half uur op de kant gehesen. Dat Zeeuwse bedrijf is al enkele ja ren onderdeel van een groot, Euro pees concern. Een nieuw personeels lid zomaar op een achternamiddag haar nieuwe werkplek wijzen, is er dan ook niet meer bij. Daar moeten diverse functionarissen besluiten over nemen. Maar alvorens het zo ver is, dienen de nodige formulieren te worden uitgewisseld. Zulke grote bedrijven willen ook steeds meer van hun personeel weten. Gewoon naam, adres en leeftijd volstaan allang niet Tip? redactie@pzc.nl meer. Maar de gegevens die deze werkgever van de nieuwe kracht wil weten, naderen de grenzen van beta melijkheid. Afgelopen week ging het over een nieuwe mevrouw voor de vestiging Zierikzee. Het is een A-tje stelde de afdeling vast. Nee hoor, ik zie hier duidelijk een D-tje, hield per soneelszaken vol. De vrouw in kwes tie bloosde er van. Ze hebben het toch niet over... Maar nee, ze heeft nu een telefoon met de code D voor dataverkeer. ZOMERACTIE Hozelock waterslang haspel. Inclusief hulpstukken en 25 meter slang. Op=op! Van 34.95 NU VOOR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31