O Zeeland snakt naar water PZC 'et Spanje, maar de beker is van Oranj® DROOGTE Gewassen blijven achter in groei; kans op smog neemt toe Voorbode Sail Antwerpen op Westerschelde en verder Altijd klaar voor onverwachte gebeurtenissen lUl/ 'ïiy Vrij zonnig 27° Vr,V-- Pg VRIJDAG 9 juli 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 158 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN i door Nadia Berkelder en Ben Jansen MIDDELBURG - Het is extreem droog in Zeeland. Vooral boeren hebben daar last van. Als het bin nen nu en een week niet voldoen de regent, kan de tarwe zelfs afster ven. Delen van Zeeland zijn nog droger dan de rest van Nederland, blijkt uit gegevens van het KNMI. Het gaat om Walcheren, het gebied rond Breskens, de omgeving van Rilland en Oost Zeeuws-Vlaande- ren. „We zitten nu bij de vijf pro cent droogste jaren", zegt de Zeeuwse weerman Jos Broeke. „Maar we hebben nog niet het ni veau van 1976 bereikt, toen was het uitzonderlijk droog." Veel land bouwgewassen blijven achter in de groei, zegt Johan Sanderse van landbouworganisatie ZLTO. De oogst van aardappelen en uien zal dit jaar minder zijn. En ook met de tarwe gaat het niet goed. „De plant gebruikt het vocht nu om zichzelf in leven te houden, maar er is ook vocht nodig voor de kor relvulling. Als de droogte nog een week aanhoudt, kan de tarwe zelfs afsterven." Broeke verwacht wel regen, 'maar niet genoeg om het neerslagtekort op te lossen'. De kans op smog door ozon neemt de komende da gen toe. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu ver wacht dat vandaag in Zeeland de grenswaarde van 180 microgram ozon per kubieke meter lucht wordt benaderd. Smog door ozon is 't hevigst in de middag en vroe ge avond. Kinderen, mensen met gevoelige luchtwegen en personen die zich lang inspannen kunnen er last van krijgen. pagina 4: komende dagen tro pisch warm Koos Schouwenaar blikt in deze ru briek vooruit op de WK-finale. J m mns mmmmmm m> msem mmmmmmmmm. wgsMssssa TERNEUZEN - Sail Antwerpen werpt zijn schaduw vooruit op de Westerschelde. De Russische drie master Mir passeerde gistermiddag als eerste gro te deelnemer. Met ebstroom tegen haalde het zeilschip op de motor slechts een snelheid van twaalf tot dertien kilometer per uur. De zeilen bleven gestreken. Veel wind stond er ook niet. Antwerpen verwacht in totaal 75 oude en minder oude zeilschepen, waaronder 25 grote. De Mir is nog een jonkie, gebouwd in 1987 bij de roem- 5e Etappe Algemeen klassement 1. Cavendish (GBr) 4.49.38 1. Cancellara (Zwi) 22.59.45 2.Ciolek(Dui) z.t. 2. Thomas (GBr) +0.23 3. Boasson Hagen (Noo) z.t. 3. Evans (Aus) +0.39 7.1; Tankink (Ned) z.t. 30. Tankink (Ned) +3.02 Vandaagde etappe: Montargis-Gueugnon (227,5 km) 2010 zie www.pzc.nl/tourdefrance en pagina's 32 en 33 Zeeland: 2, 3, 21 t/m 25; Binnenland: 4, 5; Buitenland: 7, 9; Beurs: 13; Auto: 15; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 28 t/m 35; Televisie: 42, 43. Bijlage: Zomer. foto Lex de Meester ruchte scheepswerf in het Poolse Gdansk. Het pu bliek kan vanaf morgen tot en met maandag de schepen in Antwerpen gratis bezoeken. Dinsdag avond is de gezamenlijke terugreis over de Wes terschelde. foto Mark Neelemans Waar is Koos Schouwenaar, burge meester van Middelburg en korpsbe heerder van de politie Zeeland, zon dagavond om 20.30 uur? Thuis in Middelburg, voor de tv. Met wie? Met mijn vrouw en de jongste zoon. Wij zijn voetballiefhebbers. Wat wordt de uitslag? 2-0 voor Nederland. Bij Spanje hebben we niet de revanche-ge dachte. We hebben heel veel sym pathie voor Spanje, want er liggen toch grote Nederlandse voetbalda den in Spanje. Denk aan Barcelo na, Real Madrid. Nederland kan het zich veroorloven om te wach ten op een kans om te scoren. En die komt! Ze wachten en wachten, en dan: goal! Dan moeten de Span jaarden komen en dan, een twee de goal ver achter in de tweede helft. Daarmee is het pleit be slecht. Ik denk dat Spanje zich een goede verliezer zal tonen en Neder land zich een goede winnaar. Dat laatste is óók een kunst. Hoe viert u het? Ik vier het niet. Ik moet beschik baar blijven voor onverwachte ge beurtenissen. Het kost me geen en kele moeite, want ik mis het niet: ik ben niet zo'n feestvierder. De media besteden te veel aandacht aan het WK voetbal reageer op www.pzc.nl Ei0™3*reacties:284 Nederland-Spanje is de droomfinale eens 58% oneens 42% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 1688 555530»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1