Daglelie centraal in Wandeltocht langs Juust Wa'k Wou water en duinen ^Ujulli 'dsn 'J 2D'J U Zeelandhallen" sorteert onder de Raad van Kerken van Middel burg. Al vele jaren is het mogelijk, als onderdeel van dit project, op de donderdagen nader kennis te maken met het religieus erfgoed in de Middelburg se binnenstad. Een deskundige gids leidt u rond in de Abdijkerken, de rooms-katholieke kerk, de Gast- huiskerk, de Doopsgezinde kerk en de synagoge. Aanvang 13.30 uur, aanmelden bij de balie in de Wandelkerk, ingang links van de Lange Jan (de Ab dijtoren). De kosten bedragen 4,00 euro per per soon.Info: www.middelburgsekerken.nl. Nisse Avondwandeling over eeuwenou de kronkelige bloemdijken, vanaf 19.30 tot 21.30 uur. De bloemdij ken hebben door hun ligging op het zuiden een eigen klimaat, waardoor er bijzondere planten op groeien. Deze planten lokken weer vele vlinders en insecten aan, die op hun beurt aantrekkelijk zijn voor vogels en zoogdieren. Aanmelden voor deze excursie kunt u doen via de site van Natuurmonu menten of via eenheid Schelde van Natuurmonu menten op telefoonnummer 0113-644044. Ver trek bij 'Drie landen punt', kruising Koedijk/Valdijk/Brilletjesdijk. Oostkapelle Natuur halfuurtje bij Terra Maris. Een natuurmo- mentje voor peuters die met hun ouders of groot ouders het museum bezoeken, waarbij een bloem of diertje centraal staat. Een verhaaltje, een beetje schmink, een tekening, een liedje en een onder zoekje in de tuin. Deelname: entreeprijs museum, kinderen tot 4 jaar gratis. Melden bij de museumba lie. Duinvlietweg 6, vanaf 11.00 tot 11.30 uur. Ouddorp, Goeree-Overflakkee Beachyoga. Van 10.00 tot 11.00 uur. Locatie: Natu ral High, Brouwersdam. Deelname: 7,- euro per per soon per les. Voor meer informatie: Yogapraktijk de Eik, www.yogapraktijk-deeik.nl. Renesse Concert Mandoline Accordeonduo, Jacobuskerk, Dorpsring, aanvang 20.00 uur. Retranchement Open excursie in natuurgebied 't Zwin. Duur circa 2,5 uur. Vertrek vanaf Strandpaviljoen De Zee meeuw, duinovergang 1. Parkeren bij de parking G. van Hoekestraat 2. Volg vanaf hier de borden naar De Zeemeeuw (volg de betonnen weg bij het info paneel over het Zwin). Laarzen of schoenen die nat en vies mogen worden, zijn een must! Deelname: 2,00 euro p.p./ kinderen tot 16 jaar 1,- euro p.p. Aanmelden is niet nodig. Rondleiding op melkveehouderij De Blauwe Hoeve, Braamdijk 21vanaf 11.00 uur. Entree: 4,- euro pp kinderen 2 t/m 4 jaar 2,- euro (incl. hapje en drank je). Voor meer informatie: 0117-420400 deblauwehoeve@deblauwehoeve.nl www.deblau- wehoeve.nl. Sint-Niklaas, Vlaanderen Pleinconcerten, van folk tot salsa, van rock tot klein kunst: zowel het stadspark als het Sint-Nico- laasplein ondergaan een ware transformatie. Voor meer informatie: 0032-37609260 toerisme@sint-niklaas.be R. De Vidtspark en Sint-Nicolaaslplein, gehele dag. Sluis Rondleidingen op Struisvogelboerderij Monniken- werve, Hogeweg 1Bekijk en aai de loopvogels en kom alles over ze te weten. Daarnaast cadeaushop, tearoom, eieren, vlees, lederwaren, veren, documen tatie etc. Rondleiding om 11.00, 12.30,14.00 en 15.30 uur. Entree: 4,- euro pp/ kinderen t/m 11 jaar 2,- euro. Vlissingen Onderstroom, theater muziek kunst aan de kust! De Cultuur- werf presenteert met dit zomer festival vier dagen lang de stad als podium met een mix van theater op locatie, straat- theater op pleinen, korte^en vermakelijke voorstel lingen in tentjes en objecten, beeldende kunst, cir custheater en meer. Het voormalige scheepswerf dok en de fabrieksgebouwen in het Scheldekwar- tier worden het festivalhart 'Sunset City'. De bin nenstad is het podium voor de straattheaterdag op zaterdag, het Bellamypark voor muziek en jong theater. Op verschillende locaties is de stad het po dium voor bijzondere projecten zoals op de Groe ne Boulevard en het Dijktheater. Hoofdact festival Onderstroom: Circus Ronaldo. Een fenomeen. Deels circus, deels theater, deels slapstick, spelen ze in een geheel eigen stijl die heel Europa al jaren beroert. Met zijn dertienen brengen ze een soort variété-circus met messen- werpen, draaien met lasso's, zwaardenbestijgen, koorddansen, de sterkste vrouw ter wereld en lucht acrobatiek. Locatie: Festivalhart Sunset City, Scheldekwartier 8, 9, en 10 juli om 20.00 uur, toegang 17,50 euro 1,- euro servicekosten, duur voorstelling +/- 2 uur en 15 min (met pauze). Leeftijd 12+. Ook geschikt voor niet Nederlands sprekend publiek. Wissenkerke Bezoek wijngaard de Druivengaerde. De wijngaard is open van 13.00 tot 17.00 uur. Dorpsdijk 2a. Wilt u een evenement toevoegen aan de agenda van de VW Zeeland, ga dan naar www.promotiezeelanddel- ta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.wvzeelandinfo.nl en dan naar evenement toevoegen. VRIJDAG 9 JULI Oostkapelle Kijkje achter de schermen van het aquarium bij Ter ra Maris. De dieren worden op het aangegeven tijd stip gevoerd en er kan een kijkje achter de scher men van het aquarium worden genomen. Deelna me: entreeprijs museum. Bij de balie melden voor deelname. Duinvlietweg 6, 11.00 tot 11.30 uur. ZATERDAG 10 JULI Middelburg Gratis Zeeuwse Dag bij het Zeeuws Museum. IJzendijke Bierkreek Rozenfestival. Heel veel nieuwe stand houders zullen dit feestelijke 10e rozenfestival bij wonen. Heerlijke hapjes, oculeerdemonstraties en rondleidingen. Oh ja, neem uw paspoort of rijbe wijs mee! ledereen die een 10 in zijn geboorteda tum heeft, krijgt een gratis roos mee naar huis! Zevenhofstedenstraat 9, gehele dag. ZONDAG 11 JULI Colijnsplaat Scharrelen en snorkelen voor kinderen vanaf 8 jaar, onder leiding van een zeebioloog. Kosten 5,-euro inclusief gebruik wetsuit, snorkelmateriaal en schepnet. Aanmelden verplicht! info@oceanus.nl of 06-23242083. Strandje ten westen van de jachtha ven van Colijnsplaat, van 14.00 tot 15.30 uur. SCHOONDIJKE - Kees Jacobse van de kijk tuin Juust Wa'k Wou in Schoondijke houdt zaterdag en zondag een hemerocal- lis-weekend. Hier kunt u genieten van zo'n honderdvijftig verschillende soorten daglelies. De tuin is open van 10.00 uur tot 17.00 uur. De toegang is gratis. De kijktuin is 5200 vierkante meter groot en heeft tuinkamers, borders, vijvers, ter rassen en een grote verscheidenheid aan bijzondere planten. Meer informatie over het hemerocallis- weekend en de kijktuin is verkrijgbaar via de website. ©www.juustwakwou.com VROUWENPOLDER - Wandelliefhebbers kun nen zondag met het hele gezin terecht op Neeltje Jans. Om 14.00 uur begint daar van af het parkeerterrein van het Deltapark de wandeling 'diep onder water en hoog langs de duinen'. Tijdens de tocht sta je on der meer stil bij aquaria, waar duikers uit leg geven over materiaal dat zij hebben op gedoken in de Oosterschelde. Veel bent u niet kwijt aan deze kennismaking met de natuur van Neeltje Jans. Volwassenen beta len twee euro en voor de kids moeten pa pa's en mama's één euro neerleggen. Voor meer informatie kunt u bellen naar tel. 0113-569110. •LMG IMlDeStem jps-TunincsHOP.com Tn-lui tuniiiij te tfia next filu itL&33 2 ÜUiüi! iui 'Jil.üU uur I iislmin yjiliuy ia uabiaJlyw voorverkoop 10,- aan de kassa 12,50 kinderen t/m 4 jaar: gratis GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81