Wij beleven Zeeland onder water Zomergasten donderdag 8 juli 2010 Biervliet Rondleiding op Kaasboerderij De Vos, Helenaweg 4, vanaf 11.00 uur en vanaf 13.30 uur. Prijs: 3,00 euro per persoon, kinderen tot 6 jaar 1,00 euro. ©Avontuurlijke tochten naar de Zandplaten, rondvaarten op de Westerschelde. Natuurtocht i.s.m. de stichting 'het Zeeuwsch Land schap'. Na een korte rondvaart, waarin we bijna altijd een kolonie zeehondjes zien, leggen we het schip tegen de zandplaat en kunt U via een speciaal ontwikkelde loopbrug van boord af. Dit gebeurt uitsluitend onder begeleiding van één of meerdere gidsen. De vaartocht duurt onge veer 3,5 a 4 uur. Op de zandplaat gaan we op zoek naar schelpen, haaientanden en fossielen. Ook zien we vaak (plat)vissen die in de poeltjes zijn achterge bleven. We geven uitleg over de natuur, de scheep vaart en de vele zeevogels. Minimale leeftijd 6 jaar. (Honden niet toegestaan.) Vertrek vanaf het pon ton aan de West-/Handelshaven in Breskens, Haven Westzijde. Let op: de vertrektijd is afhankelijk van het tij, dus elke dag anders! Entree: 20,00 euro p.p. Aanmelden verplicht, dit kan telefonisch via 06-53225401. Voor meer informatie: www.defes- tijn.nl info@defestijn.nl. Glasblaasdemonstratie. Elke donderdagmiddag wor den glasblaasdemonstraties verzorgd in de Art Glas- Studio, Dorpsstraat 10, om 14.00 uur en om 16.00 uur. Entree: 4,- euro pp, kinderen tot 12 jaar onder begeleiding 2,- euro pp. Brouwershaven Rondvaart Grevelingenmeer, over het Grevelingen- meer, het grootste zoutwatermeer van Europa. Re derij Zeeland, nabij Brouwershaven, vanuit Haven den Osse. Vertrek 13.30 uur. Kaartverkoop: VW-kantoren op Schouwen-Duiveland, 0900-2020233 (met korting), en aan boord. Burgh-Haamstede Ringpromotiedag, Braderie, Noordstraat Ring, van 10.00 tot 16.00 uur. Excursie van staatsbosbeheer door de Meeuwendui nen. Vertrek bij de uitkijktoren, Adriaan v.d. Weide- weg, om 19.00 uur. Een dynamisch duingebied waar de elementen nog vrij spel hebben. Op zoek naar krijsende meeuwen. Prijs 2,00 euro per per soon en 1,00 euro voor kinderen t/m 12 jaar. Reser veren via VW Schouwen-Duiveland, 0900-2020233. Duur van de wandeling is 2 uur. Tip: verrekijker en fototoestel. Colijnsplaat Rondleiding 'Verrassend Colijnsplaat'. De rondlei ding gaat langs alle belangrijke plaatsen in het dorp en zo ontdekt u de wereld van de visvangst en han del op de visafslag. Ook bezoekt u Kunsthuis 'de Eenhoorn' voor een film over de visserij en koffie met wat lekkers. De rondleiding sluit af op de vis mijn waar op dat moment de aan land gebrachte vangst wordt gesorteerd en 'gemijnd'. Van 11.30 tot ca. 13.30 uur. Deelname 11,00 euro (kinderen t/m 12 jaar 5,00 euro). Vooraf aanmelden via info@eenhoorntrec.nl of 06 26150336. Rondleiding De kracht van het water. Interessante en sfeervolle kunst/cultuurhistorische tocht. Anek dotes en wetenswaardigheden over de Godin Neha- lennia, het monument van de verdronken dorpen, de ramp van 1953 én de eeuwige strijd tegen het water. Aanmelden verplicht via 06-24512582 of via info@eenhoorntrec.nl. Vertrek: einde van de Voorstraat bij de grote par keerplaats, van 15.00 tot 16.30 uur. Goedereede, Goeree-Overflakkee Seizoensmarkt met boeken- curiosamarkt, 08.30 tot 16.00 uur. Gezellige weekmarkt waar o.a. vis, en groente fruit, vers van de veiling worden ver kocht. Prachtige patriciërshuizen met daarin galerie ën, ateliers en antiekwinkeltjes vormen het decor van deze markt. Goes, Zuid-Beveland Zomerkoopjesmarkt Goes, Grote Markt, 09.00 tot 17.00 uur. Kortgene Kortgeense Havendagen. Vier daags spektakel. 8 juli: bingo avond met live arties ten vanaf 20.00 uur in feesttent op havenplein (entree gratis) 9 juli: van 19.00 tot 21.00 uur kinderfeest in de feesttent (gratis entree). Van 22.00 tot 01.00 uur Flugel Disco Show met artiesten, show en prijzen (entree 5,00 euro). 10 juli: vanaf 10.00 uur o.a. braderie, pontje, model bouw, dweilband, kindertheater en groot terras met Sgt. Wilson's Army Show. Om 21.30 uur start feestavond met Booming Piano's in de feesttent (entree 7,50 euro). 11 juli: vanaf 12.00 koffieconcert in de feesttent (entree 3,50 euro). Middelburg Kunst-, antiek en ambachtenmarkt van 09.00 - 16.00 uur op de Vismarkt. Rondleiding Abdijcomplex. Start in de hal van het Zeeuws Museum (gevestigd in het Abdijcomplex). Kaarten verkrijgbaar bij alle Zeeuwse VW's (inclu sief VW Ouddorp aan Zee) en Zeeuws Museum. Zeeuws Museum, Abdij 3-4, 11.00 tot 12.30 uur. Kerkenpad Middelburg. Kijken in kerken en synago ge. Deze zomer is er weer, zoals gebruikelijk, het Lange Jan Project Middelburg, een project dat res- De complete agenda is ook te vinden op I de website van de VVV: www.vwzeeland.nl Ringpromotiedag Burgh-Haamstede. archieffoto Ronald den Dekker 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' De Belgische duikfanaten. PASPOORT Naam: Toon Leroy, Nicole Dirkx, Theo Poelmans, Andrea Visschers en Robert Henkens. Woonplaats: Maaseik, België. Gezien in: Looperskapelle. door Jessie Scheele Duiken, duiken en nog eens duiken. De vier Belgische koppels zijn er dol op. De actieve leden van duik club Samantha uit Maaseik gaan elke dag onder water tijdens hun vakantie in Zee land. Na het middaguur vertrekken ze naar de Oosterschelde of naar de Grevelin- gen om daar de onderwaterwereld te be zichtigen. „Tijdens het duiken doen we aan foto- en videografie. Dat levert prachtige beelden op. Een lid van onze duikclub heeft zelfs goud gewonnen bij de Zeelandflits", ver telt de groep. Deze wedstrijd, georgani seerd door de foto- en filmcommissie van de NELOS, vindt plaats in de Zeeuwse wa teren. Ook op het land vinden ze het pri ma toeven. Zo is de groep vaak te vinden in Zierikzee en Renesse om een wandeling te maken of ergens een hapje te eten. Maar ze barbecueën ook net zo graag op minicamping Cornelia Hoeve, waar ze al heel wat jaren vaste gasten zijn. De voorzit ter van hun duikclub komt hier al jaren en heeft hen ook enthousiast gemaakt om naar Looperskapelle te komen. Veel ande re plannen heeft de groep nog niet. „We gaan gewoon heel veel duiken. En wellicht doen we nog een uitstapje naar Neeltje Jans."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80