innenland 17 Kies voor een internationaal Nederland bespaar 316 bespaar 176, «flfa i hhhhi bespaar 39<.- Fabriekswinke lllfl bespaar 236.- donderdag 8 juli 2010 Een groep prominente Ne derlanders heeft de informa teurs Rosenthal en Wallage dinsdag een open brief ge stuurd waarin wordt gepleit voor een kabinet dat interna tionale samenwerking hoog op de agenda heeft staan. Hieronder de tekst van de brief Geachte heren Rosenthal en Wallage, Sinds jaar en dag geniet Nederland groot respect in de wereld. We staan bekend als een vooruit strevende handelsnatie, een pleitbezorger van vrijheid en mensenrechten en als een solidair land. Daarbij past de ambitie om internationaal koploper te willen zijn in het aanpakken van de grote mondiale uitdagingen voor de 21e eeuw. Een ambitieuze aanpak van de fi nanciële-, voedsel-, energie- en kli- maatcrises in een tijd van verschui vende machtsverhoudingen door de opkomst van nieuwe economie ën moet de klassieke scheidslijn tussen Noord en Zuid doorbreken. Mensen in ontwikkelingslanden zoeken zelf ook mogelijkheden voor een nieuwe toekomst met ge lijkwaardiger verhoudingen. Zij ei sen economische zelfstandigheid op en verlangen een adequaat ant woord van ons op deze mondiale kwesties. Laten wij met durf en leiderschap die uitdaging oppakken, want dat biedt unieke kansen op een duurza me toekomst voor iedereen. Wij vinden dat ieder mens recht heeft op een veilige toe komst. Het is on rechtvaardig dat twee miljard men sen in armoede leven. Duurzame ontwikkeling wereldwijd is in het belang van Nederland. Onze wel vaart en veiligheid hangt immers af van stabiliteit en maatschappelij ke vooruitgang in de rest van de wereld. Wij roepen u als informateurs op om van internationaal beleid een hefboom te maken die ontwikke lingslanden zelf in staat stelt om tot duurzame ontwikkeling te ko men. Dat betekent: - Stimuleer bedrijven te investeren in duurzaam heid en het scheppen van werkgelegenheid in ontwikke lingslanden. Dan leveren zij een be langrijke bijdrage aan verantwoor de groei en vermindering van ar moede. - Stimuleer banken meer verant woordelijkheid te nemen voor hun economisch handelen en stel mini mumvoorwaarden ten aanzien van transparantie, milieu- en sociaal be leid. - Zorg dat banken en pensioen fondsen stoppen met investeren in bedrijven die verboden wapens maken of werken met kinderar beid. - Ga belastingontwijking tegen en pak belastingparadijzen aan. Bedrij ven moeten hun maatschappelijke verantwoordelijkheid ook tot uit drukking laten komen in hun we reldwijde transfer-pricing en fisca le beleid, met name met het oog op kwetsbare ontwikkelingslan den. - Voer een ambitieus klimaatbeleid uit en houd vast aan de doelstel ling om in 2020 de uitstoot van broeikasgassen met 30 procent te rug te brengen. Klimaatverande ring treft nu al honderden miljoe nen armen in ontwikkelingslan den en dreigt de moeizaam opge bouwde bestaanszekerheid van kwetsbare mensen in deze landen in snel tempo weg te vagen. - Maak internationale handel eer lijk en geef ontwikkelingslanden voldoende ruimte om hun opko mende sectoren tijdelijk te bescher men. Handelsakkoorden mogen boven dien de voedselzekerheid in ont wikkelingslanden niet in gevaar brengen. - Maak mensenrechten echt lei dend in het buitenlandbeleid, zet veel meer in op het voorkomen van conflicten en lever een grotere bijdrage aan VN-vredesmissies in Afrika. (Op dit moment is minder dan twee procent van alle VN-blauwhelmen in Afrika afkom stig uit het Westen.) - Investeer onverminderd in ont wikkelingssamenwerking en werk samen met verantwoordelijke orga nisaties in het Zuiden: zij zijn goed in staat zelf hun rol en prioriteiten te bepalen. Werk samen met over heden die zich inzetten voor be trouwbaar beter bestuur, armoede- bestrijding en mensenrechten. - Ondersteun burgers en maat schappelijke organisaties die cor ruptie tegengaan, de overheid con troleren en de goede kant opdu wen. Maatschappelijke organisaties zijn de drijvende kracht achter so ciale verandering en zijn - naast markt en staat - onmisbaar voor een duurzame en rechtvaardige we reld. Met vriendelijke groet, - Herman Wijffels (hoogleraar Duurzaamheid, oud-topman Rabo bank) - Joris Voorhoeve (voormalig mi nister van Defensie) - Erica Terpstra (oud-WD-politi ca, oud-voorzitter NOC-NSF) - Boris Dittrich (voormalig fractie voorzitter D66) - Paul Rosenmöller (programma maker en oud-fractievoorzitter Groen Links) - Jeltje van Nieuwenhoven (oud-voorzitter Tweede Kamer) - Tineke Lodders (voormalig Eerste Kamerlid, oud-voorzitter CDA) - Doekle Terpstra (voorzitter HBO Raad) - Max van den Berg (voorzitter Evert Vermeer Stichting) - Lodewijk de Waal (voormalig voorzitter FNV en directeur Hum- anitas) - Peter Blom (directeur Triodos Bank) - Herman Mulder (voormalig top man ABN Amro) - Awraham Soetendorp (rabbijn) - Yalcin Yagci (voorzitter Samen werkende Moslim Hulp Organisa ties) - Arjan Plaisier (scriba Protestantse Kerk in Nederland) - Gerard de Korte (bisschop bis dom Groningen-Leeuwarden) - Henk van Hout (voorzitter Raad van Kerken in Nederland) - Edith Snoey (voorzitter Abvaka- bo FNV) - Cees Korvinus (voorzitter Vara) - Elena Simons ('maatschappelijk uitvindster', auteur van 'Pret met moslims') - Heieen Mees (publicist) - Naema Tahir (publicist) Aluminium: optimale warmte- verdeling, ook bij hoge temperaturen tussen Beestenmarkt en de Opril Grote Markt telefoon 0113 21 11 11 ma 13.00 17.30 uur di 09.30 17.30 uur wo 09.30 - 17.30 uur do 09.30 - 21.00 uur vrij 09.30 - 17.30 uur za 09.30 - 17 00 uur 5-delige kookset 220.- zilverwit edelstaal 4-delige kookset 305.- zilverwit edelstaal MODEL STAR MODEL GALAXY Amusetray 75,- zilverwit edelstaal 18-10 10 deiig messenblok 14 9-persoons, 90-delige bestekset 4S5,- zilverwit edelstaal mat gesatineerd 18-10 MODEL AMSTEL Magdalenastraat 2-4 Goes 9-persoons, 90-delige bestekset 295f- zilverwit edelstaal MODEL CAPR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7