Schrier meldt zich toch Klasse Willeboordse op WK als enige dubbel bezet Leo Beenhakker luistert afscheid De Nooijers op Bernadette Prins en Lou WilSemse snel in enkelspan Michel Schrier wint de eerste wedstrijd van het seizoen in het PZC Stratenloopcircuit. donderdag 8 juli 2010 Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto/fotoalbum ATLETIEK deelnemers trok de eerste van vijf wedstrijd in het kader van de PZC Stratenloop. door Koen de Vries ZOUTELANDE - Niet Tim Pleijte maar Michel Schrier lijkt na de eer ste van vijf wedstrijden van het PZC Stratenloopcircuit favoriet voor de eindzege. Schrier schreef gisteren in Zoutelande bijna moei teloos de eerste wedstrijd op zijn naam en overweegt sterk om toch aan de vereiste vier wedstrijden mee te doen. Pleijte kreeg halver wege de tien kilometer in en om Zoutelande weer last van een voet blessure en twijfelt of hij het cir cuit zal afmaken. De voormalige bokser die vorig jaar in het eind klassement met overmacht won, moest in zijn woonplaats ook vete raan Arjan Beije voor laten gaan. Bij de vrouwen lijken de verhou dingen al na de eerste wedstrijd duidelijk. Anjolie Engels uit Mid delburg legde de tien kilometer af in 38 minuten en dertig seconden en had daarmee 45 seconden voor sprong op Sandra de Block uit Wolphaartsdijk. Zij nam in de slot- kilometer afstand van Marianne de Kok uit Lewedorp. Engels was van plan de eerste kilometers met De Block en De Kok op te trekken, maar daar kwam weinig van te recht. „Ik heb in het begin rustig aan gedaan, maar ze kwamen maar niet", vertelde Engels na af loop. „Toen ben ik maar vol door gegaan." De snelle eindsprint die ze vorig jaar nogal eens in stelling moest brengen, had ze gisteren niet nodig. Bij de mannen was Michel Schrier door Jan Dagevos HOEK - De wedstrijd van het Zeeuws elftal tegen Feyenoord zal gedeeltelijk in het teken staan van het afscheid van Dennis en Gérard de Nooijer. De tweelingbroers zet ten onlangs een punt achter hun loopbaan. Het Zeeuws elftal is woensdag 14 juli de oefenpartner van Feye noord. De ontmoeting wordt op sportpark Denoek in Hoek ge speeld en begint om 19.00 uur. Voor de wedstrijd worden Gérard en Dennis de Nooijer in het zon netje gezet door de stichting Zeeuws elftal, de organisator van de oefenwedstrijd. Technisch Di recteur Leo Beenhakker van Feye noord zal de tweeling op het veld huldigen. Gérard de Nooijer speel de tijdens zijn loopbaan als prof voetballer enige tijd bij Feyenoord. Feyenoord slaat vanaf maandag 12 juli zijn tenten in Cadzand op en zal daar tot en met zaterdag 17 juli verblijven. Er wordt dagelijks ge traind op de velden van de voetbal vereniging Sluis. Woensdag 14 juli is dan de oefenwedstrijd tegen het Zeeuws elftal. Feyenoord heeft inmiddels al twee oefenwedstrijden achter de rug. Za terdag werd WSB met 10-0 versla gen, dinsdagavond moest Voor- schoten'97 er met 11-0 aan gelo ven. Tijdens die laatste ontmoe ting deed de Rus Fedor Smolov mee. Hij is momenteel op proef bij de Rotterdamse club. De aanval ler scoorde twee keer. Dolf Roks, coach van het Zeeuws elftal, heeft voor de vriendschappe lijke ontmoeting 22 spelers opge roepen. De selectie ziet er als volgt uit: Giovanni Siereveld, John Schot, Jo- simar Pattinama, Hoessein Bou- zambou, Nick de Jong, Ferry Alf- ons (allen Hoek); Joan van Belzen (keeper), Jonathan Constancia, Dangelo Martien, Alwin van Ham (allen Vlissingen); Jaco van der Schee (keeper), Björn Quartel, Etienne Mallie (allen Kloetinge); Sander Goedegebure, Alfaro Pentu- ry, André Siereveld (allen RCS); Gert-Jan van Leiden, Reguillo Van- depitte (beiden Goes); Mats Wil- lemse, Thomas Groeneveld (bei den Bruse Boys), Fabian Wilson (Terneuzen) en Ronald Zwager (Duiveland). NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Berna dette Prins heeft gisteren tijdens Zeeland Outdoor in Nieuw- en Sint Joosland de menwedstrijd bij het enkelspan pony's gewonnen. Zij was 0,27 seconden sneller dan Chantal Vermerris die een tijd van 2.07,51 noteerde. Lange tijd leek het erop dat Prins de snelste van het hele deelnemers veld zou worden. Lou Willemse gooide echter roet in het eten. In het enkelspan paarden was de sportman van het jaar 2009 in de gemeente Veere zes seconden snel ler (2.01,89). Dit betekende tevens de overall-zege voor Willemse. Bij de meerspannen ging de zege naar Danielle Weststrate. Zij ging het parkoers rond in 2.19,44. Het enkelspan trekpaarden leverde een overwinning op voor Gert van Dam in 2.52,46. MEEST GELEZEN 1Van Marwijk ongelooflijk trots 2. Telussa wordt trainer van Sluiskil 3. Nog één stap naar ultiem geluk EN VERDER Lees het weblog van onze verslagge ver Barry van de Hooft via www.pzc .nl/sport/wkvoetbal/weblogbarry/ STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Elisabeth Wille- boordse is de enige Nederlandse ju doka die naar het komende WK een concurrente van eigen bodem meekrijgt. Dat hebben de bonds- coaches Marjolein van Unen (vrou wen) en Maarten Arens (mannen) gisteren bekendgemaakt. Op het WK in Tokio (9-13 septem ber) mogen voor het eerst van elk land twee judoka's per gewichts klasse uitkomen. Nederland maakt slechts marginaal gebruik van die mogelijkheid. Alleen in de klasse -63 kilo stuurt de judobond een duo: de Middelburgse routinier Eli sabeth Willeboordse wordt verge zeld door debutante Anicka van Emden. Vreemd is dat niet, want de twee zijn het laatste jaar tame lijk gelijkwaardig aan elkaar. In geen enkele andere categorie is de concurrentie zo groot. Voor de 31-jarige Willeboordse, de regerend Europees kampioene, wordt het haar vierde wereldkam pioenschap. Ze deed al mee in 2005 in Cairo (zevende), in 2007 in Rio de Janeiro (derde) en in 2009 in Rotterdam (tweede). WK-ploeg. Vrouwen: Kitty Bravik (-52 kg), Juul Franssen (-57 kg), Eli sabeth Willeboordse, Anicka van Emden (-63 kg), Edith Bosch (-70 kg), Marhinde Verkerk (-78 kg) en Carola Uilenhoed (+78 kg). Man nen: [eroen Mooren (-60 kg), Dex Elmont (-73 kg), Guillaume El- mont (-81 kg), Henk Grol (-100 kg) en Grim Vuijsters (+100 kg). Elisabeth Willeboordse wordt voor de vierde keer in haar carrière afgevaar digd naar het WK judo. foto Robert Vos/ANP niet van plan een gooi te doen naar de eindzege in het PZC Stra tenloopcircuit. Na gisteren liggen de kaarten anders. „Volgende week kan ik niet meedoen en ik was van plan ook de laatste wed strijd te laten schieten. De week er na heb ik namelijk een belangrijke wedstrijd. Maar het ging vandaag zo gemakkelijk dat de slotwed strijd waarschijnlijk geen kwaad kan", aldus de Vlissinger. Hij fi nishte in een snelle 31.42 en was daarmee anderhalve minuut snel ler dan Arjan Beije. De tweede plaats van de inwoner van Burgh Haamstede leek verras send, maar was dat bij nader in zien niet. „Vraag me niet waarom, maar ik loop altijd goed in Zoute lande", meldde de snelle postbo de. „Ik word hier bijna altijd eerste of tweede." De 38-jarige Beije die dit jaar in Rotterdam zijn p.r. op de marathon scherper stelde (2.41.30), had zeven seconden voor sprong op Tim Pleijte. Martijn de Kok uit Wolphaartsdijk bekeek de wedstrijd gisteren vanaf de kant. De winnaar van de halve marathon van de PZC Familieloop verstapte zich maandag 'tijdens een training in het Veerse Bos en blesseerde zijn enkel zo ernstig dat die nu in het gips zit. Ronnie Over- gaauw startte nog wel, maar haal de het einde niet. Hij lag lange tijd op de derde plaats maar stopte in de laatste ronde. Wellicht had hij zondag in het Belgische Oordegem net iets te veel gegeven. Daar ver beterde hij zijn p.r op de 3000 me ter naar 8.44.9. Michel Schrier koerst af op de zege in de PZC Stratenloop in Zoutelande.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72