'Justitie bood crimineel 175 mille' Tbs verlengd voor verdachte incestzaak Epe Prins met Groene Draeck op Sail Arjen Robben ziek SACHAROVPRIJS Geert Wilders door eigen partij voorgedragen Zes aanhoudingen na Woede over nominatie PW mishandelen agenten Trio onderscheiden door Yad Vashem Cornald Maas mag Gay Pride verslaan Winst Giro d'ltalia valt tegen donderdag 8 juli 2010 zutphen - De rechtbank in Zut- phen heeft gisteren bepaald dat een van de verdachten van de Eper incestzaak van begin jaren ne gentig twee jaar verlenging van zijn tbs krijgt. De inmiddels 40-ja- rige man zit op dit moment acht tien jaar vast voor ontucht, ver krachting en moord op een pasge boren baby. De man was de buurman van de in die tijd bekende Yolanda, de vrouw die met haar misbruikver- haal naar buiten kwam. De 40-jarige werd in twee zaken veroordeeld tot vijftien en acht tien maanden met tbs. Er zijn nog steeds ernstige risico's voor ande ren als de stoornis van de man niet wordt behandeld. Maar vol gens de tbs-kliniek waar hij ver blijft, zijn er op dit moment onvol doende mogelijkheden om dat te doen. DEN HAAG Kroonprins Willem-Alexander neemt op donderdag 19 en zondag 22 augustus deel aan het nautische evenement Sail in Amsterdam. Op donderdag vaart de prins tij dens de Sail-in mee op de Clipper Stad Amsterdam en op zondag neemt hij vanaf de Groene Draeck, het privéschip van koningin Bea trix, traditioneel de vlootschouw af. Dat liet de Rijksvoorlichtings dienst weten. MADE PIETERBUREN - Zeehondenpup Arjen Robben ligt eenzaam op het strand bij Termunten. De dood zieke pup werd dinsdag binnengebracht bij de zeehondencrèche in Pieterburen. Lenie 't Hart be sloot vervolgens om de pup te vernoemen naar de Oranje-voetballer als eerbetoon voor zijn pres taties tijdens het WK in Zuid-Afrika. 't Hart heeft al besloten dat de twee volgende zeehonden die bij de crèche worden binnengebracht Wesley Sneijder en Giovanni van Bronckhorst gaan he ten. „En daarna volgt de rest van het Nederlands elftal", beloofde ze. foto anp De politie heeft dinsdag en giste ren vier jongeren van 16 tot 18 jaar uit Made aangehouden vanwege mogelijke betrokkenheid bij de mishandeling van agenten, afgelo pen zondag in hun woonplaats. Eerder werden al een 47-jarige man en zijn 18-jarige zoon, ook uit Made, aangehouden. Twee agenten werden aangevallen toen zij vroegen of de muziek wat zachter kon. AMSTERDAM Israël heeft gisteren drie Nederlan ders postuum geëerd tijdens de Yad Vashem-ceremonie in een Am sterdamse synagoge. Jan Gaalswijk en zijn vrouw Catherina boden tij dens WOU onderdak aan de toen 17-jarige Henriette Slager. Me vrouw Dijkman-Goedhart werd geëerd omdat zij onderdak bood aan Eddy Vet. HILVERSUM Cornald Maas, die eind juni door de Tros aan de kant werd gezet als commentator van het Songfestival, heeft alweer een nieuwe baan. De Avro heeft hem gevraagd op 7 au gustus verslag te doen van de bo- tenparade door de grachten van Amsterdam tijdens Gay Pride. Maas moest weg bij de Tros na boosheid over een twitterbericht. De voordracht van Geert Wil ders voor de Sacharovprijs is bij voorbaat een kansloze zaak in het Europees Parlement. Toch probeert PW'er Barry Madlener onder de 736 parlementsleden de vereiste veertig handtekenin gen te verzamelen. straatsburg - Europarlementa riër Barry Madlener (PW) heeft zijn partijleider Geert Wilders voorgedragen voor de Sacharovprijs, een prijs van het Eu ropees Parlement voor mensen die opkomen voor de vrijheid van meningsuiting. De boosheid over die actie is groot. D66-Europarle- mentslid Sophie in 't Veld vindt de poging Wilders voor te dragen kwetsend voor mensen die echt in een dictatuur leven. „Ik vind niet dat je mensen als Mandela en Chinese mensenrech tenactivisten die wegkwijnen in een cel, kan vergelijken met Wilders", zegt In 't Veld. „Ik vind dat deze actie onthult dat de PW het zicht op de werkelijkheid kwijt is." Ook PvdA-voorman Thijs Berman reageert scherp op de actie van de PW in het Europarlement. De Sacharovprijs ging eerder onder meer naar Nelson Mandela, de Myanmarese oppositieleidster Aung San Suu Kyi en de Wit-Rus sische oppositieleider Alexandr Mi- linkevitsj. Aan de Sacharovprijs is een geldbedrag van 50.000 euro ver bonden. Jaarlijks zijn er vele nominaties voor de prijs. De kans dat de fractievoorzitters in het Europarlement daadwerkelijk voor PW'er Geert Wilders kiezen, is minimaal. Barry Madlener vindt Wilders echter een ideale kandi daat voor de prijs. „Het is een schande dat iemand in een Euro pees land wordt vervolgd omdat hij een grondrecht zoals de vrij- apeldoorn - Het Openbaar Minis terie heeft een topcrimineel uit 175.000 euro geboden om de na men te noemen van de opdracht gevers van de moord op de Apeldoornse zakenman Gert Nij- kamp. Dat zegt de advocaat Arne Kloos terman, die een van de drie ver dachten in deze zaak verdedigt. Kloosterman vroeg gistermiddag naar de deal tijdens de eerste zit ting van het hoger beroep voor het gerechtshof in Arnhem. De ad vocaat leidt uit de vermeende deal af dat het Openbaar Ministerie (ÖM) onzeker is en zich in boch ten wringt om meer bewijs te ver zamelen. Het OM wilde niet reage ren op de kwestie. De man die geld aangeboden zou hebben gekregen, zit gevangen; hij is veroordeeld voor onder meer be dreiging en afpersing. Hij zou vol gens de advocaat bewust een tijdje in de gevangenis zijn gezet bij zijn cliënt. „Misschien is dat allemaal onderdeel van het spel om de druk te verhogen." Gert Nijkamp werd op 21 juni 2007 doodgeschoten voor een ba sisschool in Apeldoorn, onder de ogen van diverse ouders die net als het slachtoffer hun kind naar school hadden gebracht. Aanvankelijk tastte de politie volle dig in het duister, maar een nieuw onderzoeksteam wist aan de hand van een tip die maanden in de kast was blijven liggen, zeventien maanden na de moord alsnog een verdachte aan te houden. Hij, een 25-jarige man, bekende de dodelij ke schoten te hebben gelost. Hij wees als helpers een 27-jarige man aan, die wordt beschouwd als het brein achter de moordaanslag, en een 28-jarige man. De 25-jarige is veroordeeld tot zeventien jaar, de 28-jarige kreeg achttien jaar. De 27-jarige, die twintig jaar kreeg, heeft voor het beroep zijn advo caat Ron Heutink omgeruild voor Bram Moszkowicz. heid van meningsuiting verde digt", aldus Madlener, doelend op het proces tegen Wilders over on der meer zijn omstreden anti-isla mitische film Fitna. Madlener is bezig onder de 736 Eu roparlementsleden de vereiste veertig handtekeningen te verza melen voor de nominatie. Fractie leiders maken later een keuze uit de nominaties. Sacharov was een vooraanstaand atoomfysicus en mensenrechtenac tivist. In 1970 richtte hij een Comi té voor Mensenrechten op en riep hij op tot liberalisering van de Sov jet-Unie. Hij kreeg de Nobelprijs voor de Vrede. amsterdam - De start van de wie lerronde Giro d'ltalia in Amster dam in mei heeft 10,8 miljoen eu ro aan extra bestedingen in de hoofdstad opgebracht. Dat is min der dan de 25 miljoen euro waar op de gemeente had gehoopt. Wel is het flink meer dan de 3,4 mil joen euro die Amsterdam had uit getrokken voor de organisatie van het evenement. Volgens de ge meente hebben in Amsterdam meer dan 200.000 personen naar de Giro gekeken. De wielerronde was in mei drie dagen in Neder land, met onder meer een rit van Amsterdam naar Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6