19 dag feest in Brouw gpruiming. telco tan Vermaak Infoavond over ontwikkelingsplan voor het landschap Op zoek naar werk in de zorg of in de huishouding? Bei of mail ons, wij hebben volop werk! met heel veel keus Beregeningsverbod landbouw Van geleende steigerpijp tot eigen feesttent Veel animo voor plekj'e op het 'museumplein' S-D genomineerd voor de jong Lokaal Bokaal ""■Hm Camping Groenewoud - Tour de France bedankt allen van harte: 1.483,10 opbrengst! Geweldig! Tentoonstelling in het teken van nachtdieren Nut Uitspanning geeft zomers concert Zomeravondconcert in Jacobuskerk Gevangenisstraf voor klap met ijzeren staaf Restauratie van molen De Jager is begonnen Pruiken Service Nederland donderdag 8 juli 2010 H Jong en oud kunnen zich vermaken tijdens de Brouwse Dag. Muziek speelt een belangrijke rol op het jaarlijkse evenement in de smalstad, maar er zijn ook allerlei an- dere attracties. Welke, is elk jaar weer verschillend. Mi ZIERIKZEE - Wat willen we met het landschap? Die vraag staat centraal in het Landschaps Ontwikkelings Plan (LOP). Donderdag 15 juli wordt in de Burgerzaal van het ge meentehuis in Zierikzee een infor matieavond gewijd aan het LOP. In het LOP is beschreven wat de gemeente Schouwen-Duiveland belangrijk vindt aan het landschap op het eiland en welke landschap pelijke elementen het waard zijn om te behouden, versterken en ontwikkelen. Het is de bedoeling dat het LOP concrete en vooral ook uitvoerbare projecten op gaat leveren. Eerder werd om ideeën te genereren een thema-avond gehouden. De toen geventileerde suggesties zijn inmid dels verwerkt in een prioriteiten lijst. Op basis daarvan wordt het definitieve LOP gemaakt. De info avond donderdag 15 juli in de Bur gerzaal begint om 19.30 uur. foto Dirk-jan Gjeltema (ook voor de vakantieperiode) 1(0118)68 40 00 www.zorgstroom.nl info@zorgstroom.nl vorststraat - goes De Muziek Play In begon in 1979 op een bescheiden po dium: niet veel meer dan een hooi wagen. Later noopte de toenemen de belangstelling voor het muzika le gebeuren tot de bouw van een tijdelijke muziektent. Dat gebeur de destijds nog met geleende stei gerpijp, hout en zeildoek. Aanne mers, vrachtwagenbed rijven en boeren leenden die materialen gra tis uit aan de organisatoren van de Brouwse Dag. Later werd besloten een eigen tent bijeen te sparen. De ze wordt nu alweer jarenlang ge bruikt. De opbouw ervan gebeurt door vrijwilligers. Antieke auto's, tractoren, mo toren en bromfietsen. Het is zaterdag allemaal te zien in Brou wershaven op het tijdelijk tot 'mu seumplein' gebombardeerde plein bij de Brouwse jachthaven. De be langstelling voor een plekje op dit plein is volgens voorzitter van de organiserende Stichting Brouwse Dag Joop van der Werve gestegen tot recordhoogte. Doorgaans kwa men er zo'n 50 aanmeldingen bin nen voor dit onderdeel van de jaar lijkse Brouwse Dag. „Maar nu zijn het er een stuk of tachtig. "Het wordt echt druk." Dorpshuis het Tonnenmagazijn - vorig jaar in het teken van kunst en kunstenaars - blijft dit jaar ongebruikt tijdens de Brouwse Dag. ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland is dit jaar genomi neerd voor de Jong Lokaal Bokaal, de hoofdprijs voor gemeenten die zich inzetten voor jongerenpartici- patie. De wedstrijd is een gezamen lijk initiatief van de Nationale Jeugd Raad (NJR) en het ministe rie voor Jeugd en Gezin. Schouwen-Duiveland is genomi neerd omdat de gemeente een nieuwe Zeeuwse traditie voortzet, zijnde die van het werken met ac tieve en betrokken jongerenraden. De Schouwen-Duivelandse jonge- renraad is ontstaan op initiatief van de jongeren zelf. Daarnaast besteedt de gemeente veel aandacht aan cultuur en taal ontwikkeling van jongeren. Ook wordt geëxperimenteerd met een digitale vorm van inspraak mid dels de website MijnDingDoen.nl. In november wordt bekend wie de winnaar is van de bokaal. im~ li'/»' SIÊmÈêÉZM Éllilfllll IÊMLJ: ZIERIKZEE - Het waterschap verbiedt vanaf vandaag het gebruik van opper vlaktewater voor het beregenen van akkers en weilanden. Het verbod geldt voor vrijwel geheel Zeeland, met uitzondering van St. Philipsland en Tho- len. Op de foto haalt de gemeente water uit de zoete gracht van Zierikzee om de sportvelden mee te besproeien. foto Dirk-Jan Gjeltema RENESSE Wie alles te weten wil komen over nachtdieren, kan vanaf morgen te recht in activiteitencentrum Eco- scope in Renesse. Om 14.00 uur opent wethouder Gilles Houteka mer de tentoonstelling 'Het Duiste re Dierenrijk'. Bezoekers kunnen tijdens de openingstijden van Eco- scope onder meer opgezette nacht dieren bekijken. Voor kinderen is er een speurtocht uitgezet. ZONNEMAIRE Harmonievereniging Nut 8c Uit spanning zorgt morgen voor vrolij ke noten op het dorpshuisplein in Zonnemaire. Het harmonieorkest speelt vanaf 19.30 uur negen stuk ken waaronder 'Hollandse Hits' en 'Efteling Highlights'. Tussendoor laat ook de slagwerk groep van zich horen. Bij slecht weer verhuizen de muzikanten naar het dorpshuis. RENESSE In de Jacobuskerk in Renesse geeft mandoline-accordeonduo Follie a deux vanavond een zomeravond concert. Ze brengen Braziliaanse en Zuid-Europese volksmuziek ten gehore. Het concert begint om 20.00 uur. Follie a deux verzorgt volgende week woensdag hetzelf de optreden in de Grote Kerk van Domburg. Aanvang 20.30 uur. MIDDELBURG Een 42-jarige Goesenaar is gisteren voor het toebrengen van zwaar li chamelijk letsel door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien maanden, waarvan zes voorwaardelijk en een taakstraf van 240 uur. Hij kreeg het medio maart in Middelburg aan de stok met een man. Hij sloeg hem met een ijzeren pijp in het gezicht. Deze liep een zware botbreuk op. OUD-VOSSEMEER Met het verwijderen van de kap en de roeden is gisteren een begin ge maakt met de restauratie van mo len De Jager in Oud-Vossemeer. De onderdelen worden ter plekke ge restaureerd. Verder vindt herstel werk plaats aan de draaiende delen van het interieur en het voeg- en- metselwerk van de romp. Ook krijgt de molen een nieuwe staart en stelling. - voor al uw haarwerken - Arendsstraat 17-19 Oude Tonge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67