Twaalf maanden werk voor één Zuid-Holland negeert bezwaren tegen fusie Rechter oordeelt over bouw Aldi Nieuwerkerk Onttrekkingsverbod oppervlaktewater MEEST GELEZEN 1. Zierikzeese Dagen van start (foto) 2. Rotonde Oosterland van de baan 3. Sluiting bureaus levert 50 mille op TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Meer nieuws uit de regio op www.pzc.nl/schouwen-duiveland donderdag 8 juli 2010 DRIEHONDERDPLUS 0 p| De eerste Muziek Play In trok een stuk of dertig ama teurmuzikanten. Anno nu trekt de jamsessie elk jaar meer dan driehonderd deelnemers. lammermarkt 18 Zierikzee 0111-421717 wu/w.kipenzo.eu er zijn, zorgen dat er op tijd ge- flyerd wordt en meer van dat soort zaken." Voor de opbouw van de tent is een speciale commis sie die het werk coördineert. In de week voorafgaand aan de Brouwse Dag wordt elke avond gewerkt door de tentbouwers. „Dinsdag, toen Nederland in de halve finale van het WK-voetbal tegen Uru guay speelde is er ook gewoon doorgewerkt. Maar we hadden wel voor een televisiescherm gezorgd zodat de tentenbouwers in ieder geval toch de doelpunten mee kon den beleven." Voor de Brouwse Dag zelf is een gedetailleerd dagdraaiboek beschik baar. Daarin staat exact - zo'n beet je van minuut tot minuut - om schreven wat er moet gebeuren en wie dat werk voor zijn of haar reke ning moet nemen. Verkeersregel aars - leden van de Brouwse scou ting - zorgen ervoor dat bezoekers een parkeerplekje vinden. De formule van de Brouwse Dag is in al die jaren in grote lijnen onge wijzigd gebleven. De Muziek Play In als ruggengraat, een grote brade rie ter aankleding en allerlei aan vullende activiteiten verspreid over locaties door heel Brouwers haven. De grote braderie is vol gens Van der Werve 'gewoon fi nanciële noodzaak.' Het Museum plein - vol antieke voertuigen - is inmiddels ook een niet meer weg te denken onderdeel van de Brouwse Dag en hetzelfde geldt voor het Korenplein met optre dens van diverse koren en muziek gezelschappen. Het verschil tussen de verschillende jaargangen Brouwse Dag zit'em - legt Van der Werve uit - in de details. „We pro beren toch elk jaar weer iets te ver anderen." De dag na de editie 2010 wordt alweer begonnen met de voorbereidingen voor de Brouwse Dag van 2011. „Het is twaalf maan den werk voor één dag feest." sm ss®} msssm.v.- 8 zzzfs&mm mmssammssms® Vrijwilligers bezig met de opbouw van de tent voor de Muziek Play In. door Piet Kleemans Ze vormen de rugge- graat. Zonder vrijwilli gers geen Brouwse Dag. Zo simpel is het volgens voorzitter Joop van der Werve van Stichting Brouwse Dag. Zaterdag beleeft de Schouwen-Duivelandse smalstad Brouwershaven de 31ste editie van wat steevast geafficheerd wordt als 'een dag voor het hele gezin'. Momenteel wordt met man en macht gewerkt aan de opbouw van de tent voor dat wat de Brouw se Dag anders maakt dan andere zomerse evenementen: de Muziek Play In. Een 'jamsessie' voor hafa- bra-muzikanten waar elk jaar meer dan 300 amateur-muzikan ten uit binnen - én buitenland op af komen. Van der Werve: „De Muziek Play In is wat ons onder scheidt van andere zomerse evene menten. Bru heeft z'n mossels, Burgh z'n paarden en wij hebben de Muziek Play In en die blijft po pulair bij muzikanten. Mensen uit verschillende streken ontmoeten elkaar. Sommige zitten al 20 jaar naast elkaar tijdens de Muziek Play In." Van der Werve durft de stelling wel aan dat het muzikale niveau van het eendagsorkest hoog is. „Elk jaar kopen we ook weer nieu we muziekstukken. Het moet voor de muzikanten natuurlijk wel een uitdaging blijven." Van der Werve kan alles bij elkaar rekenen op de diensten van zo'n 50 vrijwilligers en die heeft hij hard nodig. „Een Brouwse Dag op poten zetten zonder de inzet van vrijwilligers is echt ondenkbaar." De organisatie van het jaarlijkse evenement is een geoliede machi ne. Voor de opbouwweek ligt een draaiboek klaar. Van der Werve: „Het gaat om allerlei dingen; zor gen dat alle benodigde materialen MIDDELBURG - Maandag oordeelt de rechter in Middelburg of de bouw van een tijdelijke vestiging van supermarkt Aldi aan de rand van Nieuwerkerk door mag gaan. De Verenigde Ondernemers Vere nigingen (VOV) en Spar Bolle in Oosterland hebben de rechter ge vraagd middels een voorlopige voorziening gevraagd de bouw van de tijdelijke supermarkt te schorsen. In afwachting van de zaak en van de uitspraak, heeft de gemeente Schouwen-Duiveland de aanne mer gevraagd om het werk voorlo pig stil te leggen. De gemeente besloot begin dit jaar dat de Aldi een tijdelijk onderko men mag bouwen nabij de krui sing Stolpweg/N59. Op deze plek, ook bekend als 'Het Gat van Nieu werkerk', wil de Aldi op termijn een permanente winkel bouwen. door Joeri Wisse DEN HAAG - Het dagelijks bestuur van de Zuid-Holland blijft bij zijn standpunt dat de gemeenten Dirks- land, Goedereede, Middelharnis en Oostflakkee moeten worden sa mengevoegd tot één nieuwe ge meente. De 1932 zienswijzen die door parti culieren, bedrijven en maatschap pelijke organisaties zijn ingediend, veranderen daar niets aan. Vooral vanuit de gemeente Goedereede zijn veel bezwaren tegen de voor genomen herindeling binnengeko men. Een ieder kon tussen 15 maart en 10 mei reageren op een voorstel voor de bestuurlijk herin deling van Goeree-Overflakkee. De provincie heeft alle bezwaren op een rijtje gezet. Vooral de argu menten dat een herindeling niet nodig en wenselijk is en dat er in de gemeente Goedereede geen draagvlak voor is, zijn vaak binnen gekomen. Gedeputeerde Staten vinden echter dat een nieuwe ge meente beter in staat is de belan gen van het eiland te behartigen dan de huidige vier gemeenten. Zij zien ook niets in een alterna tief dat door de gemeenteraad van Goedereede is ingediend om al leen de ambtelijke organisaties sa men te voegen. Zo'n samenwer king leidt in de ogen van het pro vinciebestuur niet tot een 'vergro ting van de bestuurlijke slag kracht'. Provinciale Staten van Zuid- Hol land stemmen in oktober over het herindelingsadvies Goeree- Overflakkee. Als zij akkoord gaan met het voorstel van het dagelijks provinciebestuur, brengt Zuid-Hol land een positief advies uit aan de minister van Binnenlandse Zaken. Hij of zij is dan vervolgens aan zet. Onttrekkingsverbod uit oppervlaktewater voor het beregenen van gewassen Door de aanhoudende droogte van de afgelopen weken daalt het peil in de waterlopen binnen het beheersgebied van de Zeeuwse waterschappen. Ook voor de komende periode houdt de droogte aan. De daling van-de peilen in de sloten en waterlopen en daarmee de samenhangende daling van de grondwaterstand moet worden vertraagd. Daarom hebben de dagelijks besturen besloten om met ingang van 8 juli 2010, tot nadere aankondiging, geen onttrekkingen uit oppervlaktewater voor het beregenen van gewassen voor de groei meer toe te staan. Waterschap Zeeuwse Eilanden Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 088 - 246 1000 (lokaal tarief) Fax 088 - 246 1990 info@wze.nl www.wze.nl De volgende gebieden met wateraanvoer zijn uitgezonderd: de Reigersbergsche Polder, de Eerste Bathpolder, het gebied ten oosten van het Schelde-Rijnkanaal, Tholen en Sint Philipsland. De volgende gebieden zijn (vooralsnog) uitgezonderd: afwateringsgebied Westelijke Rijkswaterleiding, de Otheense kreek en in afwateringsgebied Campen: de Stoppeldijkpolder, Ser Pauluspolder, Oost-Vogelschorpolder, Hoofd- en Molenpolder, Stoofpolder en de Dullaertpolder. Voor eventuele informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer en Onderhoud Waterbeheer telefoon 088-2461000 (lokaal tarief). Waterschap Zeeuws - Vlaanderen Kennedylaan 1 4530 AB Terneuzen info@wszv.nl www.wszv.nl De Zeeuwse waterschappen fuseren (bestuurlijk) per 1 januari 2011 tot het nieuwe waterschap Scheldestromen. De verkiezingen voor het nieuwe bestuur vinden plaats vanaf 11 tot en met 23 november. Sinds januari 2010 werken de medewerkers al samen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66