PZC 7 Streep door rotonde bij Oosterland Moeder SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 VERKEER Rijkswaterstaat denkt aan verkeerslichten als alternatief 18 Meer rondvaarten Crevelingen niet tot ieders genoegen deDRVKKERY E-readers Paardrijders moeten zelf poep opruimen Duizenden euro's weg na inbraak horecazaak almanak Twaalf maanden werk voor één dag feest in Brouw Donderdag 8 juli 2010 Zuid-Holland negeert bezwaren tegen fusie Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Esme Soesman OOSTERLAND - Het plan om een ro tonde bij Oosterland aan te leggen is van de baan. Het ontbreekt aan financiële middelen én aan fysieke ruimte om deze verkeersmaatregel uit te voeren. Rijkswaterstaat beraadt zich nu op de mogelijkheden die er zijn om met een verkeerslichtinstallatie ter hoogte van de kruising Rijksweg N59 met de Molenweg - dé entree van Oosterland - de verkeersveilig heid bij het dorp te verbeteren. Dat gebeurt in overleg met de ge meente Schouwen-Duivéland, geeft directeur wegen en verkeer Ellen Visser van Rijkswaterstaat aan. „Zowel gemeente als Rijkswa terstaat willen de veiligheid op die plek verbeteren." Voor de gemeente brengt aanpak van de onveilige Oosterlandse krui sing nog een extra voordeel met zich mee, namelijk het mooier ma ken van de entree van het Duive- landse dorp. De desolate sfeer van het grote verharde oppervlakte (vooral in gebruik als parkeerter rein voor vrachtwagens) bij de Mo lenweg wordt niet gewaardeerd. Met de aanpak van de kruising ligt, in samenhang met de verhui zing van het plaatselijke bouwbe drijf Boogert, verbetering in het verschiet. Lange tijd was de rotonde als op lossing voor de verkeersonveilig heid bij Oosterland in beeld. „De turborotonde (een voorziening a la Bruinisse met twee rijstroken, red.) is de veiligste oplossing, maar die kost veel geld en neemt heel veel ruimte in beslag", zegt Visser. Eerder gaf ook de gemeente al aan - onder meer vanwege kosten en ruimtelijke krapte - weinig met het plan voor een Oosterlandse turborotonde op te hebben Een verkeerslichtinstallatie op die zelfde plaats is het alternatief „Maar daar is nog geen besluit over genomen. Ook dat gebeurt in overleg met de gemeente." In sa menhang met de verkeersmaatre gelen die bij Oosterland worden genomen, zal ook het fietspad aan de Bredeweg richting Sirjansland worden doorgetrokken tot de pa rallelweg. Hoewel het niet om een gigan tisch groot stuk gaat, werd tijdens een vergadering van de dorpsraad Sirjansland eerder deze week posi tief op dit voornemen gereageerd. De verkeersmaatregelen moeten, om budgettaire redenen, uiterlijk in 2012 worden uitgevoerd. SCHARENOiJKE - De Zeeuwse gedeputeerde Maarten Wiersma verwelkomt mensen op rondvaartboot Denick, die in het hoogseizoen extra tochten op de Grevelingen maakt. De tochten sluiten aan op de Goereebus en de tram van de RTM. Het is een proef van Zee land, Zuid-Holland en de gemeenten Goedere ede en Schouwen-Duiveland om het toerisme aan de Brouwersdam te bevorderen. De De nick krijgt subsidie omdat het ook op onren dabele tijden vaart. Dit tot ongenoegen van Joop van de Marei van ms De Grevelingen die ook over het meer toert. Op de foto naast Wiersma gedeputeerde Martin van Engelsho ven van Zuid-Holland en William van der Hul- le van Staatsbosbeheer, foto Dirk-Jan Gjeltema Markt 51 Middelburg T 011S 886 8S6 za. 10 juli, 11.00-13.00 uur demonstratie boeken bestellen? www. drukkerijmiddelburg, nl OUDDORP Inwoners van Ouddorp klagen steeds vaker over paardenpoep in de straten en op het strand. Om aan de overlast een einde te ma ken, roept de gemeente Goede reede eigenaren van paarden op om in het vervolg zelf de uitwerp selen van hun dieren op te ruimen. „U maakt uw medemens en de ge meente Goedereede daar erg blij mee", aldus de gemeente. ZIERIKZEE Inbrekers hebben een flink geldbe drag buitgemaakt nadat ze een ho- recapand aan het Havenpark in Zie- rikzee wisten binnen te dringen. Dat heeft de politie gisteren be kendgemaakt. De dieven sloegen tussen dinsdagavond half negen en gisterochtend kwart over tien toe. Volgens de politie bedraagt het schadebedrag 'enkele duizenden Tip? redactie@pzc.nl De W K-koorts loop top in dat Vlis- singse gezin. Bing (8) en z'n zusje Moira (6) mochten dinsdag naar de halve finale tegen Uruguay kijken. Alles verliep rustig totdat papa, die avonddienst had, vanaf zijn werk naar huis belde om van zijn kroost de stand te vernemen. Zowel Bing als Moira wilde als eerste bij de tele foon zijn. Bing won, wat een oorver dovend geschreeuw van Moira tot ge volg had dat het geluid van een vu- vuzela zo niet overtrof dan toch ten minste benaderde. Toen de kalmte was weergekeerd vroeg Moira: „Mama, hebben al die mannen op 't veld ook een moeder?" Mocht Moira's latere zoon voetballer worden, dan zal die over moederlijk meeleven niks te klagen hebben.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65