Producten Vandalen 'wereldprimeur1 in Hazegras opruiming. te 19 'Pand Eprom pas aankopen bij meer duidelijkheid over Kop Noordstraat' Pont Perkpoider Hansweert maakt seizoen toch vol Wakeboarders leven zich uit op King of the Pool Infomiddag voor mantelzorgers met heel veel keus auping Du Fossé Meubelen en Woninginrichting donderdag 8 juli 2010 Aardappelen 10 kilogram, 2,50 euro; frietaardappelen 10 kilogram, 3 euro; aardappelen 5 kilogram, 1,50 euro; fles appelsap 3 euro. Elke nieuwigheid trekt blijkbaar ook foute figuren aan. De zijkant van de stalen geldlade in de aardappelautomaat is verbogen. Onbekenden hebben geprobeerd het deurtje te forceren met een koevoet. Tevergeefs. Katleen Lanckriet van landbouwbedrijf De Zoete Polder bij - waarschijnlijk - de eerste aardappelautomaat ter wereld. foto Mark Neelemans PERKPOLDER - Het veer Perkpolder- Hansweert blijft varen, ondanks dat de gemeenten Reimerswaal en Hulst de subsidie hebben verlaagd. Schipper Laurens de Brouwer zegt het tegenover zijn klanten niet te kunnen maken te stoppen. „We zien wel waar het schip strandt." Om enigszins uit de kosten te ko men, heeft De Brouwer de prijzen verhoogd. Volwassenen betalen 6 in plaats van 4 euro, kinderen 4 in plaats van 2 euro, plus 1 euro per fiets. Na het seizoen wil De Brou wer overleg met de gemeenten. Hij vindt het 'stijlloos' dat te elfder ure de subsidie is gewijzigd. De pont vaart tot en met 27 augustus op maandag, woensdag, vrijdag en zondag. Zie ook www.de-atol.nl. AXEL - Het buitenzwembad in Axel houdt komende zaterdag het wakeboard evenement 'King of the Pool'. Deelnemers worden met een lier door het zwembad en ver volgens over een schans getrok ken, waarna ze met hun board de fraaiste sprongen maken. DJ Snipes zorgt voor muziek. Ver der zijn er activiteiten in en rond het zwembad en worden er wave- boardclinics gegeven. Het evenement begint om 14.00 uur. Kosten voor deelname bedra gen 15 euro. Een filmpje van het evenement van vorig jaar is te vin den op www.kingofthepool.nl. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Een kleine meerder heid van de Terneuzense gemeen teraad wil dat de aankoop van het pand van Eprom aan de School straat in Terneuzen wordt uitge steld. Eerst moeten de financiële onzekerheden rond het plan voor de Kop van de Noordstraat wor den weggewerkt. De raad geeft het college van burgemeester en wet houders opdracht om met de eige naar van de winkel te gaan praten over opschorten van de koop. De gemeente heeft het pand nodig om het plan voor de Kop van de Noordstraat te kunnen uitvoeren en kan het kopen voor 130.000 eu ro. Daarnaast krijgt de eigenaar een schadeloosstelling van 670.000 euro vanwege het verlies van zijn zaak. Met die bedragen heeft de raad geen probleem, wel met het mo ment. De raad nam voor een groot deel de bedenkingen over die wa ren ingediend door het CDA. Het is nog niet zeker of het hele pro ject wel haalbaar is en wat de tota le kosten voor de gemeente zijn. Afgesproken is dat dit niet meer dan 2,7 miljoen euro mag zijn. Er is nu nog een gat van 2 miljoen. Dat moet eerst worden gedicht, vindt de raad. Als de aankoop van Eprom wordt opgeschort komt de koopovereenkomst te vervallen en daarmee het voorkeursrecht van de gemeente. Wethouder Frank van Hulle: „Als we niet tot over eenstemming komen over uitstel kan de eigenaar zijn pand aan elke willekeurige partij aanbieden. Dat is het risico dat de raad neemt." TERNEUZEN - Welzijnsorganisatie Aan Z houdt vanmiddag een the mamiddag voor mantelzorgers. Die vindt plaats in buurthuis De Zeemeeuw aan het Schuberthof in Terneuzen. Een medewerker van de gemeente vertelt over aanvraag en toeken ning van hulpmiddelen en dien sten. Een agogisch werker gaat in op de formulierenbrigade, die helpt bij de aanvraag van hulp. De bijeenkomst duurt van 14.00 tot 16.00 uur. lange vorststraat - goes U krijgt de tweede matras cadeau (Ook al gebruikt u er misschien maar één) Heeft u tijdens ttn zomerse nacht moeite om 10 sloop te komen? Kies don voor een goed ventilerend bed en profiteer van verkoelend zomervoonieei. lijdelijk Vri/gt u bij aankoop ven een complete Aspjng Aa ronde, de 2' motras ler»earde van t <ï$,- gratis! Knappe zemer die u don nog #it elkaar drijft Auping nights. Better days 4524 CZ Sluis - Kapellestraat 22 - Oude Kerkstraat 19 tel. (0117) 4613 89 dufosse@zeelandnet.nl - www.dufosse.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57