Helft Duinhof verkocht Aardappelkluis i8| zeeland Droogte leidt tot beregeningsverbod 'Budget voor sportgala niet halveren' Zestig van honderddertig woningen van de hand 'Welkom bij onze automaat. Tik gewenste code in en het deurtje met hetzelfde nummer springt open. Geeft wisselgeld' Onttrekkingsverbod oppervlaktewater almanak Moeder regio -nda donderdag 8 juli 2010 Z j-A mmmm mmmmmmmsstrnrnrnm/mmssmms 24 UURSSERVICE door Martijn de Koning CADZAND-BAD - De helft van de ap partementen in complex Duinhof in Cadzand-Bad is verkocht. Het appartementencomplex, waarvan de bouw eind dit jaar moet begin nen, omvat straks 131 woningen in zes gebouwen. Dik zestig ervan zijn inmiddels aan de man gebracht, zegt Philip pe Muylle, directeur-generaal van Compagnie Het Zoute uit Knokke. Het Zoute is samen met aanne- TrrrT-TTiTiinnnHiwi iiiii wmii m w iw imn n»w mersbedrijf Van der Poel initiatief nemer van Duinhof Volgens Muylle worden in eerste instantie vier van de zes gebou wen neergezet. De appartementen daarin zijn grotendeels verkocht. „We doen het nu bewust rustig aan met de verkoop. We willen niet dat mensen een appartemtent kopen in een gebouw dat er pas over twee jaar staat." Gedeputeerde Staten hebben in middels een verklaring van geen bezwaar afgegeven. Bezwaarma kers hadden erop gewezen dat de oorspronkelijke plannen van de initiatiefnemers gewijzigd waren. De compensatieparkeerplaatsen komen elders te liggen dan oor spronkelijk de bedoeling was, net als een kikkerput ter compensatie van natuurverlies. Beide voorzie ningen zijn nu bij de strandkerk, aan de andere kant van de Noord- dijk, voorzien. GS hebben geen be zwaar tegen de locatie. 'Als het maar gebeurt', is samengevat de mening van het provinciebestuur. door Harmen van der Werf Op weg van Retranche- ment naar Knok- ke-Het Zoute valt het direct op, in buurt schap Hazegras. Een bordje ver wijst naar 'de aardappelauto maat'. Een aardappelautomaat? Ja wel, landbouwbedrijf De Zoete Polder beschikt sinds een maand je over deze nieuwigheid. In Ne derland zijn automaten voor snacks de gewoonste zaak van de wereld. In België zie je in veel dorpen en steden broodautoma ten, maar een aardappelautomaat is echt bijzonder. Katleen Lanckriet van De Zoete Polder beaamt de waarneming volmondig. Ze heeft het druk. Het is kersentijd en dan draait De Zoete Polder op volle toeren. Het is een komen en gaan van klanten, die af en toe ook een potje zelfgemaakte confiture mee nemen. En al komt ze bijna han den tekort, Katleen maakt tussen de bedrijven door tijd vrij voor een praatje. „We hadden eerst een verkoop punt aan huis", doet ze de voor geschiedenis van de noviteit uit de doeken, „tot er een fietspad kwam langs de weg. Mensen die van ons erf afkwamen, konden de fietsers niet goed zien. Dat werd te gevaarlijk. Maar we wil den wel onze aardappelen blij ven verkopen. Zo zijn we op het idee gekomen van een aardappel automaat." Ook speelde een rol dat de kas bij de verkoop aan de straat zelden klopte. Dan miste er een euro, of vier euro. Met de broodautomaat als voorbeeld zocht de familie Lan ckriet een fabrikant voor wat hen voor ogen stond. „Een apparaat met grote deurtjes. In Duitsland vonden we een fabrikant." In mei was de automaat klaar. De kostprijs - Katleen spreekt van 'dui zenden euro's' - was fors. „Je moet dat op tien jaar zien. Dan kunnen we de investering eruit halen." Klanten kunnen nu 24 op 24 uur aardappelen kopen en dat heeft de omzet goed gedaan. Alleen, de techniek blijkt niet altijd feilloos. „Drukt iemand op nummertje 21, gaat deurtje 22 open waar niks ach ter zit", diept Katleen een verhaal uit de praktijk op. „Mensen recla meren dan. Wij gaan daar in prin cipe op in. Het blijft een zaak van vertrouwen." Is zo'n automaat ook iets voor thuisverkopers in Zeeuws-Vlaande- ren? Een boer uit Zandberg denkt van niet. „Knokke is veel dichter bevolkt." Veel last van klanten die niet betalen, heeft hij niet. „Alleen in vakantietijd gebeurt het vaker." Wendy Vael uit Absdale merkt dat ook. „Soms zit er te weinig geld in het bakje en een andere dag te veel. Hebben mensen geen gepast geld bij zich gehad en komen ze dat later toch brengen." Onttrekkingsverbod uit oppervlaktewater voor het beregenen van gewassen Door de aanhoudende droogte van de afgelopen weken daalt het peil in de waterlopen binnen het beheersgebied van de Zeeuwse waterschappen. Ook voor de komende periode houdt de droogte aan. De daling van de peilen in de sloten en waterlopen en daarmee de samenhangende daling van de grondwaterstand moet worden vertraagd. Daarom hebben de dagelijks besturen besloten om met ingang van 8 juli 2010, tot nadere aankondiging, geen onttrekkingen uit oppervlaktewater voor het beregenen van gewassen voor de groei meer toe te staan. De volgende gebieden met wateraanvoer zijn uitgezonderd: de Reigersbergsche Polder, de Eerste Bathpolder, het gebied ten oosten van het Schelde-Rijnkanaal, Tholen en Sint Philipsland. De volgende gebieden zijn (vooralsnog) uitgezonderd: afwateringsgebied Westelijke Rijkswaterleiding, de Otheense kreek en in afwateringsgebied Campen: de Stoppeldijkpolder, Ser Pauluspolder, Oost-Vogelschorpolder, Hoofd- en Molenpolder, Stoofpolder en de Dullaertpolder. Voor eventuele informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer en Onderhoud Waterbeheer telefoon 088-2461000 (lokaal tarief). Waterschap Zeeuwse Eilanden Waterschap Zeeuws - Vlaanderen Kanaalwèg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 088 - 246 1000 (lokaal tarief) Fax 088 - 246 1990 info@wze.nl www.wze.nl Kennedylaan 1 4530 AB Terneuzen info@wszv.nl www.wszv.nl De Zeeuwse waterschappen fuseren (bestuurlijk) per 1 januari 2011 tot hét nieuwe waterschap Scheldestromen. De verkiezingen voor het nieuwe bestuur vinden plaats vanaf 11 tot en met 23 november. Sinds januari 2010 werken de medewerkers al samen. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Op veel plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen mogen land bouwers vanaf vandaag geen op pervlaktewater meer inzetten om de gewassen te beregenen. Door de aanhoudende droogte is het wa ter in veel sloten tot onder het ge wenste peil gezakt. In drie gebieden mogen boeren nog wel water blijven tappen: het afwateringsgebied Westelijke Rijks waterleiding (direct ten westen van het Kanaal Gent-Terneuzen), De WK-koorts loopt op in dat Vlis- singse gezin. Bing (8) en z'n zusje Moira (6) moch ten dinsdag naar de halve finale te gen Uruguay kijken. Alles verliep rustig totdat papa, die avonddienst had, vanaf zijn werk naar huis belde om van zijn kroost de stand te vernemen. Zowel Bing als Moira wilde als eer ste bij de telefoon zijn. Bing won het afwateringsgebied Campen (in de omgeving van onder meer Hengstdijk en Kuitaart) en de Otheense Kreek bij Terneuzen en Zaamslag. Het beregenen van ge wassen als uien, aardappelen en gras komt volgens dagelijks be stuurder Luc Mangnus steeds meer voor in Zeeuws- Vlaanderen. De gevolgen van de droogte in on der meer Nederland en de recente zware regenval in delen van Oost-Europa zijn al merkbaar op de agrarische markten. De prijzen voor landbouwproducten stijgen. Tip? redactie@pzc.nl wat een oorverdovend geschreeuw van Moira tot gevolg had dat het ge luid van een vuvuzela zo niet over trof, dan toch ten minste benaderde. Toen de kalmte was weergekeerd vroeg Moira: „Mama, hebben al die mannen op 't veld ook een moeder?" Mocht Moira's latere zoon voetballer worden, dan zal die over moederlijk meeleven niks te klagen hebben. 1. Man rent eigen auto achterna 2. Zonde, maar wat doe je eraan? 3. Vliegende Hollander doet mee EN VERDER Stem op de stelling 'Onderzoek naar stormvloedkering in Westerschelde is zinvol' op www.pzc.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto TERNEUZEN - De Terneuzense CDA-fractie wil niet dat het bud get voor het jaarlijkse sportgala in Terneuzen meer dan wordt gehal veerd van 12.700 naar 6.000 gul den. Raadslid Jack Begijn dient vanavond in de raadsvergadering Meer agendanieuws op de website van deze krant. DONDERDAG 8 JULI AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten, biljarten; 14.00 uur: Bieden; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; 14.00 uur: Solo dansen; BRESKENS - Goedertijt, 13.00 uur: Biljar ten; 14.00 uur: Sjoelen; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Biljarten, gymnastiek, ANBO dansen; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: KBO bieden; HEIKANT - 't Heike, 13.30 uur: Kaarten, volksdansen; HULST - Reynaertcollege aan de Gilden straat, 19.00 uur: Bewegen en sporten voor (ex) hartpatiënten; De Korenmarkt, 10.00 uur: Geheugentrai ning; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwer ken; 9.30 uur: Kaartjes maken; 10.00 uur: Koffie drinken; De Lieve, 9.00 uur: Vrij bil jarten, vluchtelingenwerk, pedicure; 10.00 uur: Gymnastiek; 13.30 uur; Hand werken, koersbal; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, een amendement in om net als op de verenigingen ook op het sport gala vijf procent te korten en het budget te bepalen op 12.000 euro. Tijdens het gala worden de sport- kampioenen uit de gemeente in het zonnetje gezet. „Door de tota 10.30 uur: Viering in de kapel; LAMSV/AARDE - Café de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; NIEUW NAMEN - De Kouter, 13.30 uur:. Computeren senioren; 19.00 uur: KBO gymnastiek, computeren senioren; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur: Koersbal; 14.00 uur: Sjoelen; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Koersbal; RETRANCHEMENT - 't Zwin, 10.00 uur: Excursie; SAS VAN GENT - De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur; De Speye, 9.00 uur: Conversatie Engels; 14.30 uur; Conversatie Frans; SINT-JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: Biljarten, jeu de boules; 15.00 uur: kids club; 19.00 uur: Dameskoor; SLUISKIL - Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljarten dames, koersbal, line dance; TERNEUZEN - De Veste, 13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Handwerken, soos; 16.30 uur: repetitie koor; 18.30 uur: Bridge; De Kameleon, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcen trum Meetpoint; De Vliegende Vaart, 9.30 uur: Dynamic tennis; VOGELWAARDE - Café Ons Vermaak, 14.00 uur: Kaarten; WESTDORPE - WZC Het Verlaet, 10.15 uur: Bewegen op muziek; 13.30 uur: Sjoe len, handwerken; le opzet straalt het sportgala veel allure uit en is daarmee een visite kaartje voor de gemeente", stelt Be gijn. „Om dit gala op een professio nele manier te realiseren kan het budget niet meer dan gehalveerd worden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56