Tragel zoekt samenwerking Boze brief heeft effect Het is feest bij de opvang Rioolbreuk bij Liniedijk Hulst ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 F' KWALITEITSVERBETERING Andere bedrijfsvoering leidt ook tot lagere kosten AT MJKJ 17 19 deDRVKKERY E-readers 'Maak heel Terneuzen volledig welstandsvrij' 'Brandweer kan we! met wat minder toe' Donderdag 8 juli 2010 Aardappelkluis 'wereldprimeur' in Hazegras door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Zorgstichting voor verstandelijk gehandicapten Tragel Zorg zoekt samenwerking met ex terne partijen om kwalitatief bete re zorg te kunnen leveren tegen la gere kosten. Tragel Zorg wil het vervoer, de schoonmaak en de voeding op een andere manier gaan organiseren, zegt bestuurder Jan Stelwagen. „Er gaat bij ons heel veel geld om in het vervoer van onze cliënten en dat is echt nog niet doelmatig georganiseerd. We besteden nu heel veel tijd aan het regelen van taxivervoer en dat willen we gaan uitbesteden." De instelling wil daarnaast breken met werkwijzen die in de wereld van de verstandelijk gehandicap tenzorg gebruikelijk zijn op het ge bied van de schoonmaak en de voeding. Nu worden die taken in elke woning afzonderlijk ingevuld en uitgevoerd. Voor de schoonmaak is Tragel Zorg een samenwerkingsverband aangegaan met schoonmaakbedrijf Stoffels Bleijenberg. Dat bedrijf geeft vanaf dit najaar leiding aan de schoonmaak. „Door een gestan- dariseerde aanpak zijn we er zeker van dat elke woning even schoon is." Ook de voeding wil Tragel Zorg doelmatiger organiseren. „Daar schakelen we over op een bood schappendienst. De begeleiders blijven verantwoordelijk voor de voeding in hun woning, maar be stellen hun boodschappen voortaan via internet, waarna ze voor de deur van de woning wor den afgeleverd", legt Stelwagen uit. „We hebben uit laten rekenen dat we op die manier alleen al dertig procent aan brandstofkosten be sparen." De nieuwe werkwijze is volgens de bestuurder uniek in de sector van de verstandelijk gehandicap tenzorg, waar overal nog wordt ge werkt zoals dat tot nu toe ook bij de Zeeuws-Vlaamse instelling ge beurde. Tragel Zorg laat verder dit jaar het oude paviljoen Tibaerthof op het terrein van De Sterre in Clinge renoveren en uitbreiden. Daar komen 36 plaatsen. Ook wordt daar ruimte gemaakt voor een nieuwe afdeling. Tragel Zorg heeft namelijk toelating gekregen voor verblijf en behandeling van 24 jeugdige licht verstandelijk ge handicapten. 'Pand Eprom pas kopen als meer bekend is over lot Kop Noordstraat' Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl TERNEUZEN - Een boze brief van de gemeente Terneuzen aan grondver- koper Veldmaarschalk NV in Zaan dam heeft zijn uitwerking niet ge mist. Het bedrijf biedt grond te koop aan op de westelijke kanaal oever tussen Sluiskil, Hoek en Ter- neuzen. Veldmaarschalk doet dit per internet en gebruikte het wa pen van Terneuzen. De gemeente was hier niet blij mee, omdat 'ten onrechte' de indruk werd gewekt dat Terneuzen het initiatief zou steunen. De firma is onlangs per brief gesommeerd het wapen weg te halen. Dat is inmiddels schielijk gebeurd, zo blijkt op de site www. grondkopeninterneuzen.nl. door Harold de Puysseleijr HULST - Kinderopvang Zeeuws- Vlaanderen bestaat dertig jaar en viert dat met feesten op de kinder- opvanglocaties in Hulst, Oostburg en Terneuzen. In de tuin van kinderopvang De Speelhoek aan de Kreekzoom in Hulst genoot een groep van zo'n 25 kinderen die via het gastouder bureau van de stichting worden opgevangen onder andere van een roofvogelshow en een optreden van accordeoniste en verhalenver- telster Conchita de Krijger. „De opkomst is iets minder dan verwacht, maar het mooie weer zal daar ongetwijfeld mee te ma ken hebben", vertelt Marloe Bies^ broeck namens de stichting. „Toch is het hier heel knus en gezellig en kunnen we hier lekker met snoep en drinken in de schaduw zitten." Kinderen die bij een van de 122 gastouders van Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen worden opge vangen in Terneuzen en Oostburg worden de komende twee weken getracteerd op een soortgelijk feest je als gisteren in Hulst. Voor de kinderen uit de omgeving van Oostburg is dat woensdag 14 juli in kinderopvang De Beesten boel in Oostburg. Kinderen uit Terneuzen en omge ving laten zich woensdag 21 juli vermaken op Het Kinderplein in Terneuzen. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 za. 10 juli, 11.00-13.00 uur demonstratie boeken bestellen? www. drukkerijmiddelburg, nl TERNEUZEN TOP Gemeentebelangen ziet graag dat de hele gemeente Terneuzen welstandsvrij wordt. De fractie wil een onderzoek naar de voordelen en de risico's. Nu al zijn grote de len van de gemeente welstandsvrij en er zijn geen excessen geweest. TERNEUZEN Er kan wel wat minder geld naar de Terneuzense brandweer, vinden de fracties van SGP en D66. De SGP wil volgend jaar 10 procent minder investeren. D66 spreekt over 'brand- weerhobbyisme' en stelt voor het duikteam op te heffen. HULST - Door slijtage is een breuk ontstaan in een ruim veertig jaar oud gedeelte van de riolering aan de Liniedijk in Hulst. Het gaat om een verzakking van een inspectie- put en de aansluitende buizen. Dit riool voert een groot deel van het afvalwater van de woonwijken ten westen van de Liniedijk af naar de rioolwaterzuivering aan de Clinge- weg te Hulst. De breuk ligt ter hoogte van het pad over de Linie dijk, nabij de zendmast. Dit is afge sloten. De werkzaamheden zijn naar verwachting eind juli afge rond. Conchita de Krijger vermaakt de peutertjes en kleutertjes met accordeonspel, de Stichting Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen in Hulst. zang en een mooi verhaal tijdens de viering van het dertigjarig bestaan van foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55