zeeland 119 opruiming hand en tand verdedigen' Horeca pakt rondom finale twee dagen uit Droogte leidt tot beregeningsverbod Bezwaar Wolphaartsdijk legen weg nutteloos met heel veel keus Pruiken Service Nederland Restauratie van molen De Jager is begonnen Op zoek naar werk in de zorg of in de huishouding? Bel of mail ons, wij hebben volop werk! Geslaagd aan de modevakschool donderdag 8 juli 2010 lange vorststraat - g door Frank Balkenende GOES - Op veel plaatsen in Zeeland mogen landbouwers met ingang van vandaag geen oppervlaktewa ter. meer gebruiken om de gewas sen te beregenen. Door droogte is het water in veel sloten tot onder het gewenste (zomer)peil gezakt. Het verbod geldt voor het grootste deel van Zeeland. Er worden wel enkele uitzonderin gen gemaakt. Op de Bevelanden en Tholen zijn dat de Reigersberg- sche Polder, de Eerste Bathpolder, het gebied ten oosten van het Schelde-Rijnkanaal, Tholen en Sint Philipsland. Volgens gezworene Jacob Mol van waterschap Scheldestromen in op richting ontspringt de oostrand van Zeeland de dans, omdat nog water vanuit het Volkerak-Zoom meer kan worden ingelaten. De in laten gaan echter dicht als de blauwalg weer de kop opsteekt, want die kan een risico vormen voor de volksgezondheid. Landbouworganisatie ZLTO slaat nog geen alarm. Waterspecialist Carla Michielsen vindt het te vroeg om oogstschade te voorspel len. „Klei houdt water langer vast dan zandgrond. Dat voordeel heeft Zee land. Bovendien kunnen landbou wers in Midden-Zeeland gebruik maken van de zoetwaterleiding, waarmee water uit de Biesbosch wordt aangevoerd. Ook kan grond water worden benut om te berege nen. Mochten er echt knelpunten ontstaan, dan kunnen landbou wers datt bij ons melden." Een (te) laag waterpeil is slecht voor de grondstructuur. Daarnaast kunnen gebouwen verzakken als het water onder zomerpeil staat. door Maarten Bakker WOLPHAARTSDIJK - Inwoners van Wolphaartsdijk zijn gisteren voor niets naar de Raad van State in Den Haag gegaan om er aanpas sing van de plannen voor de Aar- debolleweg te eisen. Tijdens de zit ting zei de rechter al dat hun pro test geen kans maakt. De gemeente Goes wil de Aarde- bolleweg in Wolphaartsdijk verbe teren. Het huidige wegdek zou het vele verkeer van en naar het Veere Meer niet aankunnen. De inwo ners van Wolphaartsdijk vrezen echter dat er voor hun deur een ra cebaan komt te liggen en eisten daarom dat het voorstel werd aan gepast. De gemeente zou een slin ger in de weg moeten aanleggen. Omdat de inspraakprocedures te weinig hadden opgeleverd, stapten ze naar de Raad van State. De rech ter constateerde echter dat de plek waar de bewoners de slinger in de Aardebolleweg willen hebben, bui ten het gebied valt waarop het nieuwe bestemmingsplan van de gemeente Goes betrekking heeft. inspecteurs van Natuurmonumenten op weg naar het broedgebied van de keizerarend in Bulgarije. Vlnr: Jan Wil der Slikke uit Goes, Juun de Boer en Feiko Prins. De keizerarend heeft een spanwijdte van 1.80 tot 2.20 meter. foto Green Balkans - voor al uw haarwerken - Arendsstraat 17-19 Oude Tonge. en SEMH. lid ANKO. Telnr: 0187-640993 OUD-VOSSEMEER - Met het verwij deren van de kap en de roeden is gisteren een begin gemaakt met de restauratie van molen De Jager in Oud-Vossemeer. De onderdelen werden gistermid dag met een grote kraan van de molen gehaald en naast het rijks monument geplaatst. Ze worden ter plekke gerestaureerd. Verder vindt er herstelwerk plaats aan de draaiende delen van het interieur en het metsel- en voegwerk van de romp. De molen krijgt ook een nieuwe stelling en staart. Vereniging De Hollandsche Mo len, de eigenaar van De Jager, heeft voor de restauratie financiële hulp gekregen van onder meer de Rijksdienst voor Cultureel Erf goed, de gemeente Tholen en de provincie. Het is de bedoeling dat de herstelwerkzaamheden vóór 1 januari 2011 zijn afgerond. (ook voor de vakantieperiode) T (0118) 68 40 00 www.zorgstroom.nl info@zorgstroom.nl door Rob Paardekam GOES - De gezamenlijke horeca aan de Grote Markt in Goes pakt komend weekend flink uit rond om de WK-finale. „Na lang zoeken hebben we een groot scherm kunnen bemachti gen", zegt Jordy Huyssen. „Die din gen zijn op dit moment natuurlijk niet aan te slepen. Zowel in Neder land als Duitsland was er helemaal niets meer te krijgen. Gelukkig hebben we vierhonderd kilometer verderop, in Frankrijk, nog een groot scherm gevonden." Op het scherm is zondagavond na tuurlijk de finale te volgen. Daar voor wil Huyssen graag beelden la ten zien van het door Oranje ge wonnen EK van 1988. „Om alvast in de stemming te komen." Op zaterdagavond staat het grote scherm er ook al. Dan wordt de wedstrijd om de derde plaats uitge zonden. „Daarnaast willen we een film laten zien", zegt Huyssen. „Ik ben daar nog druk mee bezig." Be halve alle beelden, zal er ook mu ziek zijn op de Markt. Begin deze week ontstond nog eni ge ophef over het verbod van de gemeente om op de Markt een dj te laten draaien na de halve finale van het Nederlands elftal. Het col lege besloot dat na klachten uit de buurt. Uiteindelijk was het er niet min der gezellig om. Honderden men sen vierden op de Markt de over winning van Oranje. Op de terras sen werd bovendien volop muziek gedraaid, want dat mocht wel van de gemeente. Bekijk video's van de feestvreug- de op de Markt na de halve fina le: www.pzc.nl/bevelanden. Drie leerlingen van C. Moerdijk Proos E.N.S.A.I.D modevakschool in Goes rondden hun opleiding met succes af De geslaagden zijn: mevrouw A. Timmerman-van Noorden (geslaagd voor het exa men coupeuse), mevrouw A. Goedhart van den Bos (geslaagd voor het examen tailleuse) en me vrouw P. Moerdijk-Steketee (ook geslaagd voor het examen tailleu se). Allen komen- uit Yerseke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47