PZC 'Meer aandacht visserij Veerse Meer' BEVELANDEN-Th 18 en 19 17 19 RECREATIE Waterschapspartij Water Natuurlijk lijkt op dit moment roepende in de woestijn Afzien langs het spoor deDRVKKERY E-readers Politie houdt twee inbrekers aan Borsele haakt aan bij Zeeuws Energieloket almanak Moeder Donderdag 8 juli 2010 'We moeten de keizerarend met hand en tand verdedigen' Nieuw gebouw voor scouting in Yerseke Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel GOES - Waterschapspartij Water Natuurlijk (WN) vindt dat de (sport)visserij een ondergescho ven kindje is in het nieuwe busi nessplan Veerse Meer. Dat heeft volgens WN negatieve gevolgen voor de toeristisch-recreatieve sec tor. Het nieuwe businessplan, een ver volg op het vorig jaar afgelopen convenant tussen waterschap, wa tersportbedrijven en watersport verenigingen, is op 24 juni bespro ken door het waterschapsbestuur. Water Natuurlijk mist echter aan dacht voor de belangen van de vis serij. „De Visstand Beheer Com missie (VBC) Veerse Meer, overleg orgaan van vertegenwoordigers van de sport- en beroepsvisserij visserij, wordt niet genoemd, ter wijl die commissie een belangrijk aanspreekpunt is", zegt Vera van Bavel van WN. Ook de sportvisserij komt nauwe lijks voor in het stuk, terwijl die volgens WN van groot belang is voor de toeristisch-recreatieve sec tor. Van Bavel: „Sportvisserij Zuid west Nederland wil weer forellen uitzetten in het Veerse Meer om de sportvisserijmogelijkheden een impuls te geven. Nu zit er amper nog vis, maar een goede visstand zal in het hoogseizoen honderden sportvissers naar het Veerse Meer trekken." De partij diende tijdens de be stuursvergadering twee moties in. In de ene werd gevraagd om een volwaardige plaats van de VBC in het businessplan, in de andere werd aangedrongen op meeden ken van het waterschap, als beheer der, bij het opstellen van een vis- plan voor het Veerse Meer. Beide moties sneuvelden echter. Een meerderheid van de fracties in het waterschapsbestuur vindt dat het schap zich niet moet bemoeien met het 'toeristisch-recreatief pro duct' Veerse Meer, onder meer om dat dat op termijn extra kosten met zich mee kan brengen. Wel zegde het bestuur toe zich te zul len inspannen om de VBC toe te voegen aan de gebruikersraad Veer se Meer. Daar neemt WN geen genoegen mee, zegt Van Bavel. „We zijn ui teraard niet blij met de afwijzing van de moties. We zullen bij de waterschapsverkiezingen in no vember een nieuwe poging wagen. Het gaat niet alleen om schoon wa ter, maar ook om recreatieve en economische belangen." NISSE - Ze zijn bezig aan de laatste fase van hun opleiding elementaire commando, de mili tairen die deze week de provincie Zeeland doorkruisen. Een zware training, maar als ze deze volbrengen mogen ze de felbegeerde groene baret dragen en zich officieel comman do noemen. Begin van de week waren ze te vinden in onder meer Dishoek en Vlissingen op Walcheren, gisteren liepen ze de 'bielzen mars' langs het spoor van de stoomtram Goes-Borsele. Ook stond een kaartleesoefe- ning op het programma. De mannen moeten ook veel 's nachts op pad, onder meer voor een 'geforceerde mars', verklapte alvast een van de majoors. Ze slapen onder meer op boerderijen in de omgeving. Vanmiddag zijn ze te vinden voor klimactiviteiten bij de Bath- se Brug. Van daaruit zullen ze verder trekken tot aan de Ossendrechtse heide. foto Ronald den Dekker Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 za. 10 juli, 11.00-13.00 uur demonstratie boeken bestellen? www. drukkerijmiddelburg, nl GOES De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag twee vermoe delijke inbrekers aangehouden aan de Sinoutskerkseweg in Goes. De mannen worden verdacht van een inbraak op een bedrijventer rein aan de Repelweg in Goes. De 28-jarige Brit en de 23-jarige man uit Polen hadden zich ver stopt in de bosjes. De twee zijn ver hoord en ingesloten. HEINKENSZAND De gemeente Borsele haakt ook aan bij het Zeeuws Energieloket. Borselenaren kunnen daardoor extra premie binnenhalen voor wo ningisolatie. Maximaal 1400 euro subsidie per woning is mogelijk. Achter het loket werken provincie, gemeenten en de landelijke koepe lorganisatie Meer Met Minder sa men. Borsele moest besluiten over deelname, evenals Hulst en Sluis. De WK-koorts loopt op in dat Vlis- singse gezin. Bing (8) en z'n zusje Moira (6) mochten dinsdag naar de halve finale tegen Uruguay kijken. Alles verliep rustig totdat papa, die avonddienst had, vanaf zijn werk naar huis belde om van zijn kroost de stand te vernemen. Zowel Bing als Moira wilde als eerste bij de tele foon zijn. Bing won, wat een oorver lipredactie@pzc.nl dovend geschreeuw van Moira tot ge volg had dat het-geluid van een vu- vuzela zo niet overtrof, dan toch ten minste benaderde. Toen de kalmte was weergekeerd vroeg Moira: „Mama, hebben al die mannen op 't veld ook een moeder?" Mocht Moira's latere zoon voetballer worden, dan zal die over moederlijk meeleven niks te klagen hebben.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45