hoeveel vossen er zijn :eeland 13 hobbydierhouders het leven zuur EXTRA VERLAAGDE PRIJZEN! Vossenjacht itf mm commentaar Justitie neemt extra maatregelen tegen criminaliteit op bouwterrein www.xlfashions.nl Cel voor dreigen Celstraf voor misbruik stiefdochter donderdag 8 juli 2010 'Cisteren hebben we alle dode dieren afgevoerd. In vijf volle vuilniszakken. Dat doet je toch wel iets' g Een vos hield huis onder de dieren van Elly Verbunt uit Vogelwaarde. Het is welletjes, vindt de verbolgen hobby boer. Als het aan hem ligt, wordt de jacht op vossen in Zeeland van daag nog geopend. De boswach ter constateert juist dat de vos zegenrijk werk verricht door het aantal ganzen in toom te houden. Sinds de jacht op vossen in 2006 is vrijgegeven, kunnen provincies hiervoor ontheffing verlenen. Daarom wacht de pro vincie de ondankbare taak om een beslissing te nemen. On dankbaar, want voor- en tegen standers zijn elk zo overtuigd van het eigen gelijk, dat ze zich nooit zullen kunnen verzoenen met een hen onwelgevallige be slissing. De provincie worstelt met het probleem dat er onvol doende bekend is over de vos- senstand. De Zeeuwen die over last hebben van vossen zouden er daarom goed aan doen om de overlast te melden bij het vo rig jaar ingestelde meldpunt, want dat helpt de bevoegde in stantie om een helder beeld te krijgen van de problematiek. naar het raam liep, zag ik daar een heel groot beest staan. Honderd procent zeker dat het een vos was. Ik ben niet bang aangelegd en ga 's nachts bij verdachte geluiden altijd naar buiten om mijn dieren te be schermen als het nodig is. Maar toen ik de deur opendeed, was de vos al gevlucht." Oud-boswachter Gerrit Blaauwen- draat uit Kapellebrug laat zijn kip pen niet meer los rondlopen, sinds hij na zijn pensionering in ja nuari 2008 in totaal 34 kippen is kwijtgeraakt aan de vos. „Om de andere nacht kwam hij langs, tot ze allemaal op waren." Toen hij daarna een nachthok tim merde om het pluimvee te bescher men, paste de vos zijn bezoek vol gens Blaauwendraat aan op het moment dat hij ze in vrijheid rond liet lopen, of dat nu 's och tends of pas in de loop van de mid dag was. Blaauwendraat vindt het hoog tijd dat de overheid ingrijpt, 'want ze kweken als ratten en er is inmid- MIDDELBURG - 'De bouwsector heeft vorig jaar landelijk 114 mil joen euro schade geleden door diefstal en vernieling op bouw plaatsen. Minister Hirsch Ballin van Justitie heeft gisteren met verzekeraars, de brancheorganisaties en de politie nieuwe maatregelen afgesproken om deze vorm van criminaliteit verder terug te dringen. Ook is een handleiding opgesteld met prakti sche tips over het beveiligen van een bouwplaats. Daarbij gaat het dels een hele vracht siereenden ge dood door de vos'. „Jammer voor al die mensen met deze hobby", zegt hij. „En jammer dat de provin cie Zeeland geen ontheffing geeft om de vos 's nachts met een licht bak te bejagen. Voor zover ik weet, is dat in alle andere provincies in ons land wel toegestaan, alleen in Zeeland niet." De oud-beheerder van het waterwingebied denkt dat de provincie geen toestemming geeft om de vos te bejagen omdat de ware omvang van het probleem niet bekend is. „Zeeuws-Vlamin gen zijn nu eenmaal brave men sen en laten niet snel iets van zich horen." Voorzitter Adri de Bruijne van de dorpsraad in Sluiskil laat weten dat hij actie gaat ondernemen in de richting van de provincie. Zelf heeft hij een hobbyboerderijtje aan de Langeweg, een omgeving waar de vos 'letterlijk alles heeft leeggevreten'. „Er komen steeds meer meldingen. Hu is het welle tjes geweest", zegt De Bruijne. De grootste casual collectie van Zeeland! dames maat 42 t/m 60 heren XL t/m 8XL Dorpsstraat 123a, Heinekenszand MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft een 42-jarige Ter- neuzenaar een celstraf van twee jaar waarvan acht maanden voor waardelijk met een proeftijd van vier jaar opgelegd. Tegen hem was dertig maanden cel waarvan acht maanden voorwaardelijk geëist. De man had begin maart een pis tool gekocht en dreigde onder meer via sms'jes zijn vriendin te vermoorden. De rechtbank achtte daarmee 'voorbereidingshandelin gen tot het plegen van moord' be wezen. onder meer om simpele maatrege len als het plaatsen van hekken, opbergen van waardevolle materia len en labelen van gereedschap pen. Ook wordt in specifieke geval len aangeraden over te gaan tot permanente camerabewaking. Met de politie is afgesproken dat met meer prioriteit wordt gereageerd op meldingen van inbraak. De poli tie Zeeland was gisteren nog niet op de hoogte gebracht van het con venant en kon daarom niets zeg gen over de praktijk in de regio. ORANJEFOTO'S Bekijk alle oranjefoto's in het album 'Oranje 2010' en plaats jouw foto's bij: www.pzc.nl/foto MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 31-jarige Middelburger veroordeeld tot een gevangenisstraf van veer tien maanden. Het vonnis was con form de eis. De man, die alles ont kent, werd schuldig bevonden aan het seksueel misbruik van zijn achtjarig stiefdochtertje. Het misbruik vond plaats in de pe riode juli 2009 tot en met midden februari dit jaar. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl vossen. Vacht meestal roodbruin, maar ook beige, rood of zilverkleurig 500 gram voedsel per dag. Kleine dieren zoals muizen, ratten, konijnen, hazen, vogels en egels, maar ook eieren, regenwormen, grote kevers, vruchten (bessen) en dode dieren. En soms afval. Dikke, ruige staart van 32 tot 48 cm. Naam: Vulpes vulpes (gewone of rode vos) Mannetje: rekel Vrouwtje: moervos Index van de vossenpopulatie in Nederland. Het jaar 2000 is als ijkpunt (index 100) genomen. De trend sinds die tijd schommelt, maar toont wel een groeiend aantal Puntige, rechtopstaande oren Schouderhoogte 35 tot 40 cm. Lengte kop-romp 58 tot 90 cm. Topsnelheid: 60 km per uur. Normaal: 6-13 km per ui uur Rola(itQüisl|bionC8S enRIVM Het territorium van een vos is - afhankelijk van voedsel aanbod en mogelijkheden tot schuilen -1 tot 12 vierkante kilometer groot. JÊÊBÊÊÊÊÊk 1 Vossen hebben een hol, ook j wel burcht genoemd. Het is zelf gegraven, of overgeno- I men van een konijn of das. Vaak heeft het twee tot vier ingangen. www.gimbreremode.com GIMBRÈRE MODE BOBBE MODE LANGE DELF 16 MIDDELBURG WALSTRAAT 199 VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3