hand en scherpe geest opruiming. te multuio:« Grote zomeropruiming HEEL WALCHEREN KRIJGT Met trekvlot over watergang tot 60% korting 19 Westkapelle ook maar liever zo: 'het moet in je bloed, je botten en je hersens zitten' Pont naar Perkpolder maakt seizoen vol Pleidooi voor open duinparkeerplaats Man (84) bestolen na een babbeltruc Minder parkeerplaatsen rond Lange Jan, Walplein voor bewoners Op zoek naar werk in de zorg of in de huishouding? Bel of mail ons, wij hebben volop werk! met heel veel keus lange vorststraat - goes oprwin/usn, verhuizen &n bedaren 2001. Bij zijn afscheid ais gaaischieterskapitein is Jan Lous zelf mikpunt. MIDDELBURG - De nieuwe wandel route langs de Domburgse Water gang van Middelburg naar Dom burg is klaar. Wandelaars kunnen op sommige plekken het water oversteken met een trekvlot, zoals bij zorgboerderij Pitteperk aan de Breeweg in Middelburg. De aanleg van de wandelroute en de trekvlot- ten was onderdeel van een project om de waterberging in de water gang te vergroten. Door oevers minder steil te maken, heeft water meer ruimte en dat voorkomt over stromingen. Op die oevers kan nu ook worden gewandeld. Bijvoorbeeld een Auping Auronde Deelbaar nu voor €1195,- Ga naar minderhoudwonen.nl voor alle aanbiedingen! T (0118) 68 40 00 www.zorgstroom.nl info@zorgstroom.nl donderdag 8 juli 2010 W HANSWEERT 2004. Oud-premier in opspraak na klacht over ongewenste intimiteit. 2008. Wethouder zadelt overburen op met stinkende afvalbakken. 2005. Westkappelaar denkt rijk te worden van oplosbare bekertjes. 2007. Westkapelle zou aan zee een jachthaven krijgen. Het veer Perkpolder-Hansweert blijft varen, ondanks dat de ge meenten Reimerswaal en Hulst de subsidie hebben verlaagd. Schipper Laurens de Brouwer zegt het tegen over zijn klanten niet te kunnen maken te stoppen. „We zien wel waar het schip strandt." Om enigs zins uit de kosten te komen, heeft De Brouwer de prijzen verhoogd. VLISSINGEN door Henk Postma WESTKAPELLE - Bij de zeedijk in Westkapelle daveren zaterdag weer de geweren. Dan schieten de mannen uit het dorp vanaf het krieken van de dag tot ver in de avond met zwart kruit hun zelfge- goten kogels af op houten 'pape gaaien'. Nou ja, papegaaien? Sinds mensen heugenis zijn stukken wrak- of waaibomenhout het mikpunt. Zo'n houtstuk noemen ze de 'tronk'. Daar is vaak een afbeel ding aan bevestigd: een scheepje of een 'pop'. Ze weten in Westka pelle niet anders of zo'n scheepje voert een pin-up in de zeilen die door nijvere handen uit de. Play boy is geknipt. Met de 'poppen' is wat anders aan de hand. Die be commentariëren veelbesproken ge beurtenissen. Vaak worden daar mee hoogwaardigheidsbekleders op de hak genomen. Maar ook een dorpsbewoner die op het telen van geestverruimende planten is betrapt, kan een mikpunt zijn van de jachtgeweren. Zoiets kan ook als eerbetoon wor den opgevat. Zo schoten de gaai schieters ooit op hun eigen kapi tein, Jan Lous, toen die na vijftien jaar zijn sabel aan een opvolger overdroeg. Gaaischieten doen ze in Westka pelle op kermiszaterdag. 't Oog hel der en de tromp omhoogis dan het devies. Als de pakweg honderd schutters door de tamboer uit bed zijn getrommeld, schieten ze met vaste hand en scherpe geest, om de beurt, net zo lang tot een tronk het krakend begeeft. Ondertussen doet het gezelschap zich tegoed- aan een overvloed aan spijs en drank. Naarmate de dag vordert oogt het gezelschap steeds meer als een dronken, in ieder geval aan geschoten meute die zich zingend ophoudt tussen kroeg en zeedijk. Toch schuilt daarachter een strak patroon van regels en gebruiken. Buitenstaanders hebben daar niet of nauwelijks weet van. Dat laten ze in Westkapelle maar liever zo. „Want als het niet in je bloed, je botten en je hersens zit..." Toch bestaat een rijke documenta tie. Gaaischieter Bram Westerbeke fotografeerde door de jaren heen trouw alle scheepjes en poppen, en bundelde die in een boek. Daar van bestaan slechts enkele exem plaren. Geen probleem. Bij ingewij den is het al van hand tot hand ge gaan. VLISSINGEN VLISSINGEN - Een 84-jarige man uit Vlissingen is dinsdagmiddag in zijn woning aan de Paauwenburg- weg bestolen. Omstreeks 13.00 uur belden een man en vrouw bij hem aan. Ze vroegen of hij een stuk pa pier had omdat ze iets wilden op schrijven. De man liep zijn woning binnen om dat te pakken en de man en vrouw liepen achter hem aan. Even later vertrokken ze weer. 's Avonds ontdekte de man dat een geldkistje met daarin waardepapie ren en sieraden was verdwenen. EK 2004. Nederland verliest na 'foute' wissel. foto's Bram Westerbeke door Theo Giele MIDDELBURG - Het aantal parkeer plaatsen in de omgeving van de Lange Jan in Middelburg worden drastisch beperkt. Het college van B en W wil de parkeerplaatsen in de Korte Giststraat (4), het Koor kerkhof (12) en de Koorkerkstraat (2) opheffen en tevens drie parkeer plaatsen Onder de Toren schrap pen. Die laatste maken ruimte voor twee algemene gehandicap tenparkeerplaatsen ter vervanging van de twee die in de Koorkerk straat verdwijnen. Het Walplein, nu 50 parkeerplaatsen, wordt her ingericht waardoor en 21 plaatsen en 2 invalidenparkeerplaatsen over blijven. Het Walplein wordt een ex clusief parkeergebied voor bewo ners met een parkeervergunning voor zone 1. Na een jaar zal het col lege kijken of de proef geslaagd is. Voor de herinrichting van het Wal plein wil het college een kapver- gunning verlenen voor elf bomen. De plannen worden besproken met de bewoners en kunnen nog worden aangepast. De proef begint dan 1 maart volgend jaar, na de her inrichting van het gebied. De gemeente Vlissingen buigt zich over de vraag, afkomstig van de SP- fractie, of de nieuwe parkeerplaats van tennisvereniging LTC DOS niet ook door derden gebruikt kan wor den. De dertig parkeerplaatsen, di rect achter de duinen in het Nolle- bos aan de Zwanenburgweg, zijn immers bij lange na niet altijd, en zeker niet allemaal in gebruik. Eeuwig zonde, stellen de sociaal-de mocraten, die voor de rest van dit jaar nog zeven toernooien tellen. Wethouder Rob van Dooren heeft beloofd snel te beslissen of de par keerplaats ook toegankelijk moet worden voor dagtoeristen. (ook voor de vakantieperiode) Minderhoud Wonen Zuidstraat 116 j Westkapelle 0118-571212 www.minderhoudwonen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21