't Oog helder, met vaste 18 Open dag bij imkers Droogte leidt tot beregeningsverbod GAAISCHIETEN Buitenstaanders begrijpen er doorgaans weinig tot niets van, en dat laten ze in donderdag 8 juli 2010 Q www.bijenhouders.nl Na 't schieten van het zuidelijkst stuk hout (de 'burgemeesterstronk') nemen de gaaischieters de scheepjes en de poppen onder vuur. foto Ruben Oreel GRIJPSKERKE - De Walcherse im kers zetten zaterdag hun deuren open. Van 10.00 tot 17.00 uur is het open huis bij zes imkerijen. Ze doen mee aan de Landelijke Open Imkerij dag. Doel van de open dag is mensen kennis te laten maken met het houden van bijen. Bezoekers kun nen materialen bekijken en zijn welkom 'tussen de bijenkasten'. De bijenhouders geven uitleg over wat een imker allemaal doet. Het bezoek is gratis. Zolang de voor raad strekt, krijgen bezoekers een zakje met zaad van planten die door bijen bezocht worden. Ver der wordt gratis informatiemateri aal verstrekt over het houden van bijen. De volgende imkerijen zijn zater dag te bezoeken: Imkerij Poppen- damme, Poppendamseweg 3 Grijpskerke; Gert Wassink, Molen straat 6 Grijpskerke; Louis Rau- camp (Stichting Imkerij 't Deksel tje), Van Cittersweg6 Kleversker- ke; Wim SchaefFer, Grijpskerkse- weg 15 Oostkapelle; Wim Rie- mens, Ooststraat 2 Brigdamme (Middelburg); Marian Voorne man, minicamping Boogaard, Pau- lusweg 16 Zoutelande. Ook de imkerij van Welmoed de Wilde aan de Eikenlaan 9 in Kam perland houdt zaterdag open huis. MEEST CELEZEN 1. Vlissinger vraagt om straatverbod 2. Eerste historische markt (foto) 3. Winkels Mortiere zondags open STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 088 - 246 1000 (lokaal tarief) Fax 088 - 246 1990 info@wze.nl www.wze.nl Kennedylaan 1 4530 AB Terneuzen info@wszv.nl www.wszv.nl De Zeeuwse waterschappen fuseren (bestuurlijk) per 1 januari 2011 tot het nieuwe waterschap Scheldestromen. De verkiezingen voor het nieuwe bestuur vinden plaats vanaf 11 tot en met 23 november. Sinds januari 2010 werken de medewerkers al samen. door Frank Balkenende GOES - Op veel plaatsen in Zeeland mogen landbouwers met ingang van vandaag geen oppervlaktewa ter meer gebruiken om de gewas sen te beregenen. Door droogte is het water in veel sloten tot onder het gewenste (zomer)peil gezakt. Het verbod geldt voor het grootste deel van Zeeland. Er worden wel enkele uitzonderingen gemaakt. Op de Bevelanden en Tholen zijn dat de Reigersbergsche Polder, de Eerste Bathpolder, het gebied ten oosten van het Schelde-Rijnka- naal, Tholen en Sint Philipsland. Volgens gezworene Jacob Mol van waterschap Scheldestromen in op richting (begin 2011 fuseren de wa terschappen Zeeuwse Eilanden en Zeeuws-Vlaanderen) ontspringt de oostrand van Zeeland de dans, omdat nog water vanuit het Vol- kerak-Zoommeer kan worden inge laten. De inlaten gaan echter dicht als de blauwalg weer de kop op steekt, want die kan een risico vor men voor de volksgezondheid. Landbouworganisatie De ZLTO slaat nog geen alarm. Waterspecia list Carla Michielsen vindt het te vroeg om oogstschade te voorspel len. „Klei houdt water langer vast dan zandgrond. Dat voordeel heeft Zeeland. Bovendien kunnen land bouwers in Midden-Zeeland ge bruikmaken van de zoetwaterlei ding, waarmee water uit de Bies- bosch wordt aangevoerd. Ook kan grondwater worden benut om te beregenen. Mochten er echt knel punten ontstaan, dan kunnen landbouwers datt bij ons melden." Een (te) laag waterpeil is slecht voor de grondstructuur. Daarnaast kunnen gebouwen verzakken als het water onder zomerpeil staat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20