4l Bijkomen van het vuvuzela-geruis Zomergasten woensdag 7 juli 2010 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' Martin Janssen (64) en Len de Vos (59). PASPOORT Naam: Martin Janssens en Len de Vos Woonplaats: Oisterwijk Gezien in: Oostkapelle door Kris Derks Martin Janssens (64) is vorige week zondag teruggekomen van het WK voetbal in Zuid-Afrika. Met het vuvuzela-geruis nog in de oren staat hij, samen met zijn vrouw Len de Vos (59), op een rustige mini-cam ping in Oostkapelle. Even omschakelen was het wel. „Je viert daar feest met men sen van over de hele wereld, het is echt een voetbalgekte", glundert Janssens. De Brabander werkt bij een van de hoofd sponsors van het WK en ging met zakenre laties naar de wedstrijd Nederland-Kame roen. „Ik zeg niet vaak dat ik mee zou wil len op een van zijn zakenreizen, maar dit keer was ik jaloers", vertelt zijn vrouw. Janssens merkte er wel een verschil in voet- balbeveling. „In Zuid-Afrika vieren men sen uit alle landen samen feest, maar in Ne derland is er alleen oranje-gekte." Len weet nog dat ze de WK-finale van 1974 sa men met drie andere Nederlanders in een café vol Duitsers keek. „Dat was geen leu ke ervaring", vertelt ze lachend. Gisteren was de rivaliteit tussen de twee landen op camping Klijn Rijnsburg, waar de helft van de gasten Duits is, hét gesprek van de dag. Zou Nederland eindelijk zoete wraak ne men? De Nederlandse campinggasten den ken dat de kans groot is en roepen al vol zelfvertrouwen tegen de Duitsers: 'We zien jullie in de finale!' Breskens Glasblaasdemonstratie in de Art Glas-Studio, om 14.00 uur en om 16.00 uur. Entree: 4,- euro, kinde ren tot 12 jaar onder begeleiding 2,- euro. Dorps straat 10, 14.00 tot 16.00 uur. Burgh-Haamstede Diavoorstelling Slot Haamstede. Van 11.30 tot 12.45 uur. Geschie denis Slot Haamstede, diaserie over de historie kasteel met aan sluiten bezoek ridderzaal, duur 45 minuten. Aanmelden alleen bij het hek van het kas teel op betreffende datum/tijdstip. Kosten 2,20 eu ro volwassenen en kinderen tot 12 jaar 1,20 euro. Vertrek in de Noordstraat, bij de toegangshek van het Slot. Wandelen langs 'Kerk en Pad', Kerkstraat, van 14.00 tot 16.00 uur. Met Maarten Diepenbroek, de dominee van de kerk in Burgh. Thema is: Psalmen. Cadzand Rondleidingen op fuchsiatuin Zomerweelde, Heren weg 2. Van 10.00 tot 12.00 uur. Gratis toeganke lijk. Voor meer informatie: 0117-391254. Domburg Mondriaan Rondwandeling. De gids vertelt over de tijd van dr. Mezger en de kunstenaars die in ||||lpp Domburg woonden en werkten, zoa|s pjet Moncjrjaan [)e rond wandeling duurt ongeveer anderhalf uur en daarna heb je nog tijd om op eigen gelegenheid het Marie Tak van Poortvlietmuseum te bezoeken (entree is inbegrepen). Tickets kosten 8,00 euro voor volwas senen en 4,00 euro voor kinderen t/m 12 jaar, ver krijgbaar bij alle VW's in Zeeland. Opgeven kan ook bij de VW-vestiging tot 12.45 uur. Vertrek bij VW, Schuitvlotstraat 32, om 13.00 uur. Dreüschor Rondleiding en wijnproeverij op Wijnhoeve De Klei ne Schorre, Zuiddijk 4. Kosten: 5,50 euro (incl. 1 glas wijn), 3,50 euro (kinderen t/m 15 jaar). Reser veren verplicht via VW Ouddorp aan Zee, 0187-681789. Groede Zomeravondconcert, NH-kerk, Markt, 20.00 uur. Programma: Frescamente. Werken van vrouwelijke componisten voor piano, viool, klarinet en hoorn. Entree: 8,- euro p.p. (incl. koffie in de pauze), kinde ren tot 12 jaar, onder begeleiding, gratis. Kamperland Theaterkoken. In een ongedwongen sfeer neemt de vrouw des huizes u mee langs alle wereldkeu kens, met anekdotes en keukentips. Leuk voor het hele gezin. De jongsten bakken koekjes en brood jes. Reserveren niet verplicht, maar wordt op prijs gesteld (0113-371624). Per persoon 10,- euro (in cl. complete maaltijd!). Aanvang 18.00, Boerderij winkel/Verscentrum Sandee Noordstraat 42. KapeBBe De Hervormde kerk is open voor bezichtiging, ook kan de toren beklommen worden. De toegang tot de kerk is gratis, wie de toren wil beklimmen be taalt 1,- euro. Kerkplein, van 13.30 tot 17.00 uur. Middelburg Tweedehands boeken- en platenmarkt op de Vis markt. Van 10.00 tot 16.00 uur. Stadswandeling Middelburg 'In de voetsporen van de Koningin'. Van 14.30 tot 16.30 uur. Langs de beelden en plaatsen die de verbondenheid van de Oranjes met de stad duidelijk maken. Verhalen over de Oranjes die hier verbleven, Middelburg met een bezoek vereerden of een herinnering ach terlieten. We nemen je mee langs de koninklijke hoogtepunten van onze hoofdstad en laten je bele ven hoe het voelt om net als de koningin op 30 april door Middelburg te wandelen. Kaarten kosten 9,75 euro en zijn verkrijgbaar bij alle VW's in Zee land en het Zeeuws Museum, Abdij 3-4. Avondwandeling Magisch Middelburg. Tickets zijn voor 6,00 euro verkrijgbaar bij alle VW's in Zee land en bij het Zeeuws Museum in Middelburg, ver trek bij Zeeuws Museum, Abdij 3-4, om 19.00 uur. Nieuw-Namen Excursie Verdronken Land van Seafthinge, onder leiding van een gids. Een buitendijks gelegen brak waterschor met een oppervlak van ca. 3500 hectare, doorsneden door diepe geulen. Duur ca. 3 uur. Zorg voor droge kle ren voor na de tocht. Kniehoge laarzen is aan te ra den. In de zomer eventueel schoeisel dat nat mag worden. Deelname: 5 euro p.p. kinderen 10-16 jaar 2,50 euro. Donateurs van de Stichting Het Zeeuwse Landschap en hun huisgenoten kunnen op vertoon van hun lidmaatschapsbewijs gratis aan de excursie deelnemen. Kinderen jonger dan 10 jaar en mensen die niet al te gezond of slecht ter been zijn worden niet toegelaten. Met name voor hartpatiënten en zwangere vrouwen is de tocht ten zeerste af te raden. Altijd van te voren aanmelden. Op de dag zelf aanmelden bij de balie van het be zoekerscentrum, Emmaweg 4. Daar vertrekt om 16.00 uur ook de excursie. Informatie en aanmelden: 0114-633110/ j.neve@hetzeeuwselandschap.nl Oostburg Open dag Paardenmelkerij Nortier-Buijze, Brugse Vaart 12. Rondleiding en uitleg over het werkend trekpaard, knuffelen met veulentjes, ritjes op De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.wvzeeland.nl De sluizen in Terneuzen. archieffoto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66