Goderie hangt niet aan eeuwige roem 33 Barcelona zit in financieel zwaar weer CHAMPIONS TROPHY Speelster wacht drukke maanden Semenya mag Schikking doet wedstrijden intrede in lopen van IAAF amateurvoetbal Mendes da Silva is in gesprek met Salzburg woensdag 7 juli 2010 Profclubs op bezoek in Zeeland Zeeland blijft een geliefd oord voor de betaald voetbalclubs. Tal van profclubs slaan de komende periode hun tenten op in de provincie. Zo bereiden Lierse SK, NAC, Feyenoord, jflfe. Vitesse en Jong Ajax zich in Zeeland voor op het begin van de competitie. mm* - trainingskamp - oefenwedstrijd Trainingskampen: Lierse SK: van maandag 5 tot en met zaterdag 12 juli in Sluis. Trainingen zijn dagelijks op velden in Sluis. Feyenoord: van maandag 12 tot en met zaterdag 17 juli in Cadzand. Trainingen zijn dagelijks op de velden in Sluis. NAC: van maandag 12 tot en met zaterdag 17 juli in Kamperland. Trainingen zijn dagelijks op de velden van Bevelanders. Vitesse: van maandag 12 tot en donderdag 15 juli in Renesse Trainingen zijn dagelijks op sportpark De Laone van SV Renesse Jong Ajax: van dinsdag 20 tot en met vrijdag 23 juli in Oostkapelle. Trainingen zijn dagelijks op de velden van Oostkapelle. Oefenwedstrijden: Donderdag 8 juli: Aardenburg-Lierse SK. Aanvang: 19.30 uur in Sluis. Zaterdag 10 juli: Reimerswaal elftal-Beloften Cercle Brugge. Aanvang: 16.00 uur. Sportpark Cleyn Moereken Yerseke. Maandag 12 juli: Groot Goes-Volendam. Aanvang: 17.00 uur. Sportpark Het Schenge in Goes Dinsdag 13 juli: Kloetinge-NAC. Aanvang: 19.00 uur. Wesselopark Kloetinge. Woensdag 14 juli: Zeeuws elftal-Feyenoord in Hoek. Aanvang: 19.00 uur. Sportpark Denoek. Reimerswaal elftal-Vitesse Arnhem. Aanvang: 19.00 uur. Sportpark Cleyn Moereken Yerseke. Clinge-Waasland Beveren. Aanvang: 19.00 uur. Sportpark Malpertuus Clinge. Donderdag 15 juli: Tholense Boys-NAC in Tholen. Aanvang: 19.00 uur. Sportpark de Bent. Dinsdag 20 juli: Hoek-Jong Ajax. Aanvang: 19.30 uur. Sportpark Denoek. Vrijdag 23 juli: Oostkapelle-Jong Ajax. Aanvang: 19.30 uur. Sportpark Duinhelm. Dinsdag 27 juli: Schouwse selectie-Excelsior. Aanvang: 19.30 uur. Terrein DFS Burgh-Haamstede. Noad'67-Feyenoord A1Aanvang: 19.00 uur. Terrein Noad'67 in Sint Philipsland. Dinsdag 3 augustus: Hoek-Cercle Brugge. Aanvang: 19.30 uur. Sportpark Denoek 8a8KW8MSBiWi donetsk - Barcelona wil een le ning van 150 miljoen euro afslui ten én heeft de Oekraïense verdedi ger Dmitro Tsjigrinski voor vijf tien miljoen euro verkocht om acu te liquiditeitsproblemen op te los sen. Dat maakte de nieuwe voorzit ter, Sandro Rosell, gisteren be kend. „We hebben een club met schulden en liquiditeitsproblemen overgenomen", vertelde Rosell, die vorige maand werd gekozen als op volger van Joan Laporta. „Maar we werken aan een oplossing. De le den hebben geen reden om zich zorgen te maken. De club is niet bankroet." MEEST GELEZEN 1Rabo-ploeg snapt er niets van 2. Duitsland ongelukkig met Lahm 3. Stekelenburg beleeft mooi jaar EN VERDER Tourbaas Christian Prudhomme is ook maar een mens op het weblog www.pzc.nl/blog/tourdezelande/ STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl U kunt de sportredactie bereiken onder nummer 0118-434041 door Danny van den Broek NIJMEGEN - Het is weer zo'n perio de in het leven van Maartje Gode rie waarin het alleen maar draait om hockey. Het Nederlands team speelt in een tijdsbestek van drie maanden twee grote toernooien: de Champions Trophy in Notting ham (10-18 juli) en het WK in Ar gentinië (30 augustus-11 septem ber) en dus zijn de dagen van de 26-jarige hockeyinternational ge vuld met trainingen en interlands. Op een van haar spaarzame vrije dagen, strijkt de geboren Brabant se neer op een zonnig terras in Nij megen, waar ze nu alweer zeven jaar psychologie studeert en sa menwoont met haar vriend. Twee jaar geleden maakte ze met een vernietigende backhand de verlossende 2-0 in de olympische finale tegen China, maar eeuwige roem is niet aan haar blijven plak ken. „Hou op. Zit ik helemaal niet op te wachten. De waardering krijg ik van mensen die dichtbij mij staan. En bij mijn club Den Bosch. Dat is voor mij voldoende." Ze speelt er al vanaf haar tiende. Ze was zestien toen ze haar de buut maakte in de hoofdklasse. „Den Bosch is gewoon goed. Echt Brabants. Ons kent ons. Als ze ie mand waarderen laten ze dat ook merken. Ze steunen ons door dik en dun." Die sfeer past niet echt bij het beeld dat de rest van hockeyend Nederland heeft van het eerste vrouwen. „Ik weet dat ze ons 'de bitches' van Den Bosch noem den", klinkt Goderie lichtjes geër gerd. „Dat heeft dan te maken met onze beleving. Niet lullen maar poetsen. In de duels zijn we hard. Verbaal naar elkaar toe ook. We hebben speelsters die niet kunnen en willen verliezen. Punt. Dat is al tijd zo geweest. Vroeger Mijntje Donners. Nu Janneke Schopman. Ik kan ook niet goed verliezen, maar ben er wat genuanceerder in. Daar waar [anneke helemaal uit haar plaat kan gaan, ben ik minder verbaal aanwezig." Schopman heeft haar laatste wed strijd voor Den Bosch gespeeld. In Argentinië zwaait ze af als interna tional. Anderen zullen het stokje moeten overnemen. Goderie is er klaar voor. „Ik heb al aangegeven dat ik de nieuwe aanvoerder van Den Bosch wil worden", zegt ze zonder een spoor van twijfel in haar stem. „Die verantwoordelijk heid wil ik graag op me nemen." Schopman wordt volgend seizoen coach van SCHC. Goderie wil na het WK eindelijk haar studie af ronden. „Zeven jaar. Ik heb lang ge noeg met mijn neus in de boeken gezeten. Nog een eindstage en een eindscriptie en ik ben klaar." Psychologie heeft altijd haar inte resse gehad. „Mijn moeder werkt als psycholoog bij Herlaarhof, een centrum voor kinder- en jeugdpsy chiatrie. Ze kwam geregeld thuis met enthousiaste verhalen. Nadat ik het gymnasium in Den Bosch had afgerond, heb ik psychologie opgepakt. Net als mijn moeder wil ik iets met kinderen gaan doen. Kinderen hebben een mooie blik op alles. Ze snakt naar het moment dat ze stage kan gaan lopen. „Ik ben er heel erg aan toe om de praktijk in te gaan", weet Goderie. „Ik heb een unieke ervaring als topsporter. Maar op die kwaliteiten zitten ze in de zorg niet echt te wachten." Daarom is ze nieuwsgierig naar de nabije toekomst. Die overigens ge regeld door het hockey in beslag zal worden genomen. „Ik neem echt geen afscheid na het WK, hoor", wil ze maar benadrukken. Maar, weet ze, het zou mooi zijn als er wat meer tijd overbleef voor andere dingen. „Bij Den Bosch heb ik een jeugdteam getraind. Ben ik mee gestopt. Gewoon te druk. Vind ik jammer. Ik mag kin deren graag plezier meegeven in hockey." Maartje Goderie: „Lang genoeg met neus in de boeken gezeten." foto Bert Beelen/GPD Felix Binicewicz en Willem Adriaansens MMMM monte carlo - De Zuid-Afrikaan se atlete Caster Semenya mag met onmiddellijke ingang weer aan wedstrijden voor vrouwen deelne men. Dat heeft de internationale atletiekfederatie IAAF gisteren be kendgemaakt. De IAAF verklaarde akkoord te zijn gegaan met conclusies van een medisch team dat onderzoek deed naar het geslacht van de Zuid-Afrikaanse. Semenya won vo rig jaar bij de wereldkampioen schappen in Berlijn met grote over macht de 800 meter, waarna ze het onderwerp werd van allerlei speculaties over haar geslacht. zeist - De KNVB gaat met ingang van komend seizoen ook schik kingsvoorstellen invoeren bij het amateurvoetbal. Het schikkingsvoorstel wordt in het betaalde voetbal al vijftien jaar gebruikt. De maatregel betekent dat clubs na een directe rode kaart sneller te horen krijgen voor hoeveel wed strijden een speler geschorst is. De ploeg en de voetballer hebben dan de mogelijkheid om in beroep te gaan tegen de voorgestelde straf Afgelopen seizoen deed de KNVB al een proef in het amateurvoet bal. Die is goed bevallen. alkmaar - David Mendes da Silva vertrekt waarschijnlijk bij AZ. De middenvelder heeft van de clublei ding toestemming gekregen om met Red Bull Salzburg te onder handelen over een contract. Dat maakte de Aikmaarse club op de website bekend. De 27-jarige middenvelder heeft er vier seizoenen .op zitten in Alk maar. Mendes da Silva werd in 2009 met AZ landskampioen. Hij behoorde tot de voorselectie van Oranje voor het WK, maar viel en kele weken voor het toernooi af. Salzburg speelt vrijdag in Alkmaar een oefenwedstrijd tégen AZ.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53