Arno Hartog fikt het weer 341 s Blackman en Alliet naar laatste vier Theo Rabout maakt er onemanshow van 2. WIELER c QUIZ WIELRENNEN Renner uit Giessenburg wint ook in Westdorpe Paul Telussa wordt trainer van Sluiskil Istvan Bakx scoort tegen PSV woensdag 7 juli 2010 B Het peloton gaat de Craafjansdijk op. foto Mark Neelemans SLUISKIL Paul Telussa gaat komend seizoen aan de slag als trainer van voetbal club Sluiskil. De Souburgse oefen- meester zat sinds april zonder club. Hij werd toen - samen met Jan Verdegem - ontslagen bij hoofd klasser Hoek. De Souburgse oefen- meester is bij Sluiskil de opvolger van Arno Verlinde, die eind mei is opgestapt. Het contact tussen club en trainer is gelegd door Sluis kil-voorzitter Carlo Vanhijfte die in het verleden bij Terneuzen assis tent was van Telussa. Sluiskil is via de nacompetitie gepromoveerd naar de vierde klasse. DEN BOSCH Istvan Bakx scoorde gisteren tegen PSV voor zijn nieuwe club FC Den Bosch. De voetballer uit Vlissingen maakte in de eerste helft de ope ningstreffer yan Nordin Amrabat ongedaan. PSV's nieuweling Jere- main Lens zorgde voor een 3-1-stand. Na de pauze scoorde al leen de 'verloren zoon' Jonathan Reis voor de brigade van Rutten uit een strafschop (4-1). Afgelopen zaterdag scoorde Bakx ook al twee keer voor Den Bosch in een oefenwedstrijd tegen de amateurs van Nulandia (8-1-zege). UIT TENNIS Bastad. Vrouwen. Eerste ronde: Rus (Ned) - Siegemund (Dui) 6-2 6-3. WIELRENNEN Linz. Ramde van Oostenrijk. Derde etappe, Kitzbiihel-Linz: 1. Bertagnolli (Ita) 135,5 km in 3.24,09, 2. Pidgorni (Oek), 3. Silin (Rus), 4. Busche (VSt), 5. Nuyens (Bel) 0.31, 6. Visconti (Ita) 0.40, 29. Weening, 44. Posthuma 2.59, 135. Langeveld 18.20, 136. Leezer. Algemeen klassement: 1. Ricco (Ita) 11.27.39, 2. Sella (Ita) 0.57, 3. Pardilla (Spa) 0.59, 4. Possoni (Ita) 1.53, 5. Machado (Por) 2.21, 6. Augustyn (ZAf) 2.25, 13. Weening 3.26, 41. Posthuma 9.19, 111. Langeveld 30.09, 112. Leezer 30.18. ZEILEN Deltaweek. Vijfde dag. ORC 1 /IRC: 1. Wim Vandesande (Shamrock). ORC 2: 1. Kees de Ridder (Aldebaran). ORC 3: 1. Alfred Bezemer (Joyce). ORC 4: 1. C. Baas (Impulse). ORC 5: 1. Michiel Kamphuis (Spinel). R&P B/C: 1. P. Overwater (Schuimer). Ongemeten: 1. Jan-Wil lem Tol (Sobra di Dios). Vandaag zet de vloot vanuit Yerseke koers naar Wemeldinge. Opdonderdagavond 8 juli wordt de PZC wielerquiz gehouden. Aanmelding voor de quiz kan via wielercafe@pzc.nl. Als opwarmertje wordt op deze plaats dagelijks een vraag gesteld. Het antwoord kan gestuurd worden naar sport@pzc.nl. Elke dag wordt onder de juiste inzenders een boekje met Zeeuwse wielerroutes verloot. Vraag van de dag (8): Wie was de f eerste Zuid-Afrikaan die deelnam aan de Tour.de France? I I Antwoord gisteren (7): Carlos Sastre f Winnaar gisteren (7): Sjaak den Herder uit Middelburg t<\ T<•ffj 73,73 FB door Wim de Vos WESTDORPE - Hij had het luiden van de bel niet gehoord en dacht dat er nog een ronde moest wor den gereden. Arno Hartog was ech ter nog net op tijd bij de les, perste er in de laatste meters een mooie sprint uit en schreef de wielerron de van Westdorpe toch nog op zijn naam. Zaterdag won hij ook al in Kruiningen. „Pas op het laatst hoorde ik dat het aankomst was en heb ik nog even een jump geplaatst", vertelde Arno Hartog over zijn onverwach te overwinning in de 58e kermis- ronde van Westdorpe. De koers werd gekenmerkt door een hoog tempo over een parkoers dat als door Sven Bakker OOST-SOUBURG - Bij het Logus Open Souburgtoernooi hebben twee Zeeuws-Vlamingen de halve finales bereikt in de 3-categorie van het mannenenkelspel. Dylan Blackman uit Sas van Gent, als tweede geplaatst, won gisteravond in twee sets van Middelburger Stijn Sprinkhuizen. Het werd 7-5 6-0 voor Blackman, die in de halve eindstrijd tegen Thomas Felius of Pieter Boot zal aantreden. In de bovenste helft van het 3-sche- ma leed de thuisspelende Oost- Souburger Rogier van Housselt een dikke nederlaag tegen de als derde geplaatste Jeroen Alliet uit Terneuzen. Alliet won met 6-1 6-0 en staat in de halve finales tegen over de winnaar van de partij tus sen favoriet Bram de Nijs en thuis- erg lastig werd beschouwd. „Het is op dit parkoers bijna onmogelijk weg te geraken. Het loopt van geen meter",, zei de 38-jarige Nico Vuurens uit Meerkerk die als twee de eindigde. „Ik heb vooral in de slotfase een paar maal geprobeerd weg te raken uit het peloton maar het lukte me niet. In de laatste ron de dacht ik dat het ging lukken, maar toen kwam Arno Hartog er nog overheen." Meteen vanaf de start werd er enorm hard gereden. Desondanks probeerden verschillende renners om de grote groep (zo'n 60 ren ners gingen van start) te ontvluch ten. Met name Brian van Goethem liet zich een paar keer zien, maar ook de jeugdige Sluiskil speler Bart Ovaa, die met 6-0 6-1 Eddy Sprinkhuizen versloeg. Bij de vrouwen in de 3-categorie is Esmee Vleugel hard op weg naar de eindzege. De Wemeldingse had gistermiddag weinig te duchten van Brigith de Waele uit Breskens. Vleugel stond slechts drie games af: 6-1 6-2. Eerder in het toernooi had Vleugel ook al in drie sets afge rekend met de Oostkappelse Anne Flohil: 3-6 6-1 6-1. Als Vleugel de ti tel wil binnenhalen, zal zij mor gen moeten afrekenen met de als eerste ingeschaalde Bianca Zwa nenburg. In de vierde categorie bij de man nen zijn zes van de acht kwartfina listen bekend. Mitchar Moens, We sley van Noord, Erik van den Hoffj Rob Thielen, Maarten de Witte en Erik Bakker zijn allen nog in de ra ce voor de titel. lenaar moest ervaren dat het erg lastig is om in Westdorpe aan de haal te gaan. Ook Gerhard Joling (Krimpen aan den IJssel) en Dan ny Vrolijk (Schipluiden) probeer den aan de boom te schudden maar ze kwamen niet weg. Hartog won uiteindelijk en beleeft een opmerkelijk einde van zijn ac tieve loopbaan. In de laatste week won hij eerst in Kruiningen en nu dus in Westdorpe. Komende zater dag neemt hij afscheid in zijn woonplaats Giessenburg. „Het zou mooi zijn als ik daar ook nog eens kon winnen. Drie op een rij, een mooier afscheid zou ik me niet kunnen voorstellen", zei Hartog die in Westdorpe zijn tweede zege van het seizoen behaalde. Brian RETRANCHEMENT - De Aardenburg- se atleten beheersten gisteren de Wallenloop van Retranchement. Theo Rabout won de langste af stand, de 10,8 kilometer, met bijna vijf minuten voorsprong en Pa trick van Quekelberghe de midden afstand, de 7,2 kilometer, met bijna zes minuten voorsprong. Op de kortste afstand, de 3,6 kilome ter, was Kris Derveaux uit Oos tende een maatje te groot voor de concurrentie. Het was duidelijk dat deze tweede zomerloop van AV de Wielingen te maken had met concurrentie van het WK voetbal. Desondanks verschenen er toch nog ruim ze ventig atleten en atletes aan de start in de Noordstraat voor de rondjes over de wallen. Theo Ra- bout, 36 jaar ondertussen, was twee jaar met achillespeesproble van Goethem werd vijfde en was daarmee de best geklasseerde Zeeuw. Nick Nieuwdorp lijkt na zijn ziekte ook weer terug te zijn. De Yersekenaar beëindigde de wed strijd als negende. Eiite/beloftën/amateurs A: 1. Ar no Hartog (Giessenburg), 2. Nico Vuurens (Meerkerk), 3. Ritchie Motke (Beek), 4. Ruud Zijlmans (Roosendaal), 5. Brian van Goethem (Sluiskil), 6. Paul Helder man (Naaldwijk), 7. Martijn Sim ons (Roosendaal), 8. Ronald Roos, 9. Nick Nieuwdorp (Yerseke), 10. Sven van Luijk (Naaldwijk), 11. Mi chel Stroosnijder (Hansweert), 13. Eric Vereecken (Hulst), 15. Ruud Rentmeester (Goes), 20. Dennis Raadtgever (Kapelle). mmsmsmmi. men aan de beide hielen inactief Dit jaar kon hij de draad weer voorzichtig oppakken. Vorige week won hij al de middenafstand van de IJzendijkse Boulevardloop. Nu was hij een paar maten te groot voor de concurrentie. Ra- bout verklaarde na afloop lekker te hebben gelopen. „Ik had weinig verval op de drie rondjes en liep pijnvrij. Dat geeft vertrouwen voor de toekomst." Hij liep twee rond jes samen met zijn trainingsmaatje Patrick van Quekelberghe en toen die de opdracht van twee rondjes winnend had afgesloten, liep Ra- bout nog zijn derde rondje óm aan de 10,8 kilometer te komen. Bij de vrouwen pakten Karin Bul- tynck (Knokke) op de 10,8, Emmy Quataert (Retranchement) op de 7,2 en Dewi Kareis (Breskens) op de 3,6 kilometer de winst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38