een kunst apart zeeland 23 Ex-tegenstander opent jeugdhonk Noordgouwe Geen dj op Markt Goes Krabbel onder samenwerking woonvorm zware zorg Brocantemarkten bij camping Kloet Reisje met stoomtram, bus en rondvaartboot Rattenslang duikt op in Coese slaapkamer Mortiere Middelburg ook op zondag open woensdag 7 juli 2010 zetten vanmiddag een krabbel on der een overeenkomst voor de ont wikkeling van een woonvorm voor cliënten met de indicatie zwa re zorg. In Noorderpolder wordt (pal naast de toekomstige brede school) een gebouw met 32 appar tementen neergezet, waar mensen mét hun partners kleinschalig wo nen met verpleeghuiszorg krijgen aangeboden. De appartementen meten 85 vierkante meter, zijn uit gerust met alarmering en andere elektronica voor in huis. Het com plex krijgt vier ontmoetingsruim ten. Zeeuwland bouwt het pand, Eilandzorg gaat huren. Medio 2011 begint de bouw. ZIERIKZEE - Met je partner samen kunnen blijven wonen, ook als je zware zorg nodig hebt. Als het aan Zorgcentrum Eilandzorg Schou- wen-Duiveland en Zeeuwland ligt, is dat binnenkort op Schou- wen-Duiveland mogelijk. De direc teuren van deze organisaties, Arie Pinxteren en Antoine de Ceuster, foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE Nu het hoogseizoen is begonnen, houdt camping Kloet in Zierïkzee weer haar wekelijkse vlooien- en brocantemarkten. Op het terrein naast de camping aan het Eerste Weegje wordt een grote diversiteit aan verzamelingen, speelgoed, meubels, sieraden, antiek en ge reedschap aangeboden. Er zijn een terras, toiletten en parkeerplaatsen bij. Kloet houdt tot eind augustus acht markten, telkens op woensdag van 10.00 tot 16.00 uur. OUDDORP De voormalige RTM en het Rotter dams nostalgisch vervoer Romeo organiseren reisjes van Rotterdam naar de Brouwersdam v.v. met klas siek materieel. Vanaf het Willems plein met de tram naar Carnisselan- de. Van daar met de streekbus naar Ouddorp en verder per stoomtram naar de Kabbelaarsbank. Daar wordt opgestapt op het ms Greve- lingen voor een rondvaart. De uit stapjes zijn op 14 en 21 juli en op 11 augustus. Reserveren: 06-20082503. GOES Een vrouw uit Goes kreeg maan dag de schrik van haar leven toen zij een slang ontdekte in de slaap kamer. De slang was waarschijnlijk ontsnapt uit een terrarium, zegt Ad Bom van reptielenzöo Iguana die door de politie is ingeschakeld. „Ik heb de vrouw telefonisch ver teld wat ze moest doen. Ik hoefde niet ter plaatse te komen, want de slang overleed op een gegeven mo ment. Hij is waarschijnlijk aange vallen door een hond of-kat." MIDDELBURG Bijna alle winkels op Woonboule vard Mortiere bij Middelburg zijn zondag geopend. De enige die de deuren gesloten houdt, is Woon- square. Een meerderheid van de Middel burgse politiek liet maandag weten dat naast de winkels op evenemen tenterrein ZEP ook de zaken van de woonboulevard alle zondagen open mogen zijn. De gemeente raad bekrachtigt dat standpunt ko mende maandag. Kotoun ze uitdaagt het ook eens te proberen haakt men af Of herin nert men zich ineens die bijna ver geten dringende afspraak verder op. Marleen van Sighem van de onder nemersvereniging Renesse kijkt ge amuseerd naar het verloop van de wedstrijd. Het is een probeersel, legt zij uit. „We willen graag de on dernemers hier in Renesse stimule ren om zelf met activiteiten te ko men. En langzaam maar zeker be gint dat te lukken." Het mes snijdt aan twee kanten: de activiteiten zorgen voor leven digheid in de Schouwse badplaats én de ondernemers hebben de kans hun eigen toko te promotie. Simpelweg door ruimte én even tueel een bescheiden prijsje be schikbaar te stellen. De wedstrijd 'tent opzetten' zo als die gisteren bij het Delta Warenhuis werd gehouden is - naar Van Sighem vurig hoopt - de opmaat voor een hele reeks van ac tiviteiten. Een aantal is nu reeds bekend, maar Van Sighem hoopt dat er zich gaandeweg meer onder nemers melden met ideeën „Bij De Wig gaan we spijkerbroekhan gen, ijssalon Geleijnse gaat iets doen met oude Fiatjes. Het gaat er dan om wie zo'n autootje het snelst kan trekken over een af stand van 200 meter. En oh ja, de visboer gaat een wedstrijd garna len pellen verzorgen." Het is de bedoeling dat deze zo mer één dag per week in het teken staat van eigen activiteiten van on dernemers in Renesse. Van Sighem: „Voorlopig denken we dan aan twee activiteiten per dag, liefst bij bedrijven die niet al te ver van elkaar liggen. We willen steeds gebruik maken van een po diumpje en dan is het handig als je dat niet over al te grote afstan den moet verslepen." door Ton van den Nouweland noordgouwe - De jongeren van Noordgouwe en Schuddebeurs hebben weer een kotje waar ze el kaar kunnen ontmoeten. De jongeren ontmoetings plek (jop) in de voormalige school naast het dorpshuis werd gistera vond geopend door Jan Kamp, Joep Vis en burgemeester Gerard Rabelink. Vis is één van de jonge ren die van de jop gebruik gaan maken. Buurtbewoner Kamp was tot voor kort fervent tegenstander van een jop in de dorpskern. „Maar ik vind dat er nu goede af spraken zijn gemaakt. Er is een he le lijst met regels waaraan de jonge ren zich moeten houden. Belang rijkste daarbij is dat de jop er al leen is voor de jeugd van Noord gouwe en Schuddebeurs. Ze mo gen één vriendje van elders mee brengen. Voor meer is trouwens geen plek." Een van de bezwaren van de buurt was dat de eerdere hangplek veel overlast veroorza kende jongeren uit andere dorpen aantrok. Drie volwassenen (een uit de dorpsraad, een uit de buurt en de exploitante van het café) zien toe op naleving van de regels. Rabelink: „We hebben een felle discussie gehad, maar staan hier nu om de jeugd een kans te geven. Gaat het fout, dan volgen de gele en de rode kaart. Maar ik ga ervan uit dat de jeugd trots is op zijn honk en het in ere houdt." 1. Aandacht Schouwse straten nodig 2. Proef met zeewierteelt (foto) 3. Erkenning duurzame plannen TIPS NAAR schouwen-duiveland @pzc.nl Meer nieuws uit de regio op www.pzc.nl/schouwen-duiveland goes - Drie Goese cafés mochten gisteravond na afloop van Neder- land-Uruguay geen dj laten draaien op de Grote Markt. Daar balen ze stevig van. Lambik, Pubbles en Nationaal heb ben voor het WK hun terrassen sa mengevoegd en grote tv-schermen aangeschaft. Na afloop van de wed strijden zorgen dj's en zangers voor vertier. „Maandag kregen we plots te horen dat we geen dj mochten laten draaien", zegt café eigenaar Vitas Parinussa. „De ge meente heeft dat besloten na klachten van omwonenden." Parinussa zegt begrip te hebben voor omwonenden met kinderen, maar wijst er op dat het nu wel om een heel speciale gebeurtenis gaat. „Wanneer staat Nederland nou in de halve finale?" Burgemeester Dick van der Zaag is daar niet gevoelig voor. „Het moet binnen de perken blijven. Het gaat om een doordeweekse avond, waarop sommige mensen van hun rust willen genieten." 'IEDERE DONDERDAG IS HET BIJ INDOOR KARTING MIDDELBURG 'SPECIAL GO -KART DAY' KARTEN EN ETEN: KEUZEMENU: 2X12 MINUTEN KARTEN SPARE-RIBS/SATÉ/ 2 CONSUMPTIES halve kip T 0118-617475 5." [reserveren gewenst) Joep Vis, Jan Kamp en Gerard Rabelink openen de jop. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35