Starterswoningen en 22 zeeland College belooft nog niks Vlissinger: straatverbod alcoholistische vriendin Op een na alle winkels Mortiere 's zondags open mm to lamumiw Wienie/ cYliies DUO rolgordijnen 10% KORTING Bejaarde vrouw dupe van babbeltruc Eindfeest op kinderboerderij Leerlingen Nehalennia helpen weeshuis BNN-tv vindt dorp gastvrije vakantieplek 2omermcnu 2010 16,95 DORPSPLAN Inwoners van Ritthem blijken weer eens dolgelukkig met hun dorp. Al blijven er wat aandachtspunten be staan. Dat zijn dezelfde als altijd. woensdag 7 juli 2010 Kan-aafstraat v> Oost-Souburg tel: 00^-441243 www .nierriemie.nl GESLAAGD Janneke BrandhofFis gisteren afge studeerd aan de universiteit in Maastricht. Zij heeft daar de rich ting geneeskunde gevolgd. Janneke Brandhoff heeft haar middelbare schoolopleiding gehad op Nehalen- nia in Middelburg. D E C G R E TTE WDQNATELIER Onder de Toren Middelburg - 640269 VLISSINGEN In Vlissingen is gisteren een 92-jari- ge vrouw bestolen door middel van een babbeltruc. Dit heeft de po litie bekendgemaakt. Twee vrou wen wisten omstreeks 12.45 uur met een smoes de woning van de bejaarde vrouw in de Vincent van Goghlaan binnen te komen. Eén van hen hield het slachtoffer aan de praat terwijl de andere vrouw de woning binnendrong. Het slachtoffer kreeg argwaan en stuur de de vrouwen weg. Toen ze ver dwenen waren, bleek dat er een geldbedrag weg was. MIDDELBURG Kinderboerderij de Klepperhoeve in Middelburg houdt vandaag tus sen 13.30 en 15.00 uur het eindfeest. Kinderen mogen hun favoriere dier voeren. Als de dieren eten hebben gehad, zijn er pannekoeken voor de kinderen. Deelname kost 1,50 euro. MIDDELBURG Technasiumleerlingen van het Ne halennia in Middelburg hebben speeltoestellen ontworpen voor een weeshuis in Ghana. Gisteren zijn ze gepresenteerd aan een verte genwoordiger van het weeshuis. De speeltoestellen kunnen met ter plaatse beschikbare materialen en ook door lokale ambachtslieden on derhouden worden. VROUWENPOLDER BNN-presentatrice Sophie Hil- brand vindt Vrouwenpolder een gastvrij vakantie-oord. Ze doet daar vanavond verslag van in het tv-programma 'Nu we er toch zijn' (Nederland 3; 10 uur). Dat test de gastvrijheid van vakantieplekken. Het leverde Vrouwenpolder een gouden bordje op. Burgemeester Rob van der Zwaag bevestigt het vanmiddag aan het dorpshuis. Voorgerecht Vitello Tonato oï Bourgondische Uiensoep hoofdgerecht Gegrilde Zeewolf met pittige mango saus of Varkenshaas met brie omwikkeld in ham Dessert Coupe Pina Colada of Creme Brulee Stationsrestauratie Middelburg 0118-637601 www.station-middelburg.nl door Wendy van den Hurk Het vormt maar één procent van de tota le Vlissingse bevol king, maar heeft toe vallig wel de helft van de grond in handen. En dus is het tijd, betoogt het dorpscomité met een kleine maar daardoor niet minder oprechte knipoog, dat ge hoor wordt gegeven aan de vurige verlangens van Ritthem. Want de roep om starterswonin gen, in het gisteren gepresenteerde dorpsplan voor de komende tien jaar, klinkt niet voor het eerst. En nu geeft een meerderheid van de jongeren nog aan in het dorp te willen blijven wonen, waarschuwt het comité; straks zijn ze weg. Dus moet de basisschool niet verdwij nen. Sterker: als het aan de Rit- themmers ligt, komt er een brede school. En als we dan toch aan het bou wen zijn, zeggen de dorpelingen, zorg dan ook dat er iets komt voor ouderen. Want van die groep wil een deel graag verhuizen naar een zorgcomplex of woonzorgboerde rij. Liefst in Ritthem, alleen zijn er daar geen. Ruimte voor nieuwbouw, waar op nieuw een grote meerderheid voor stander van is, is er volgens de Rit- themmers langs de Zandweg en in de open plekken in de dorpskern. Een minderheid vindt het wel pri ma zo. Zij willen rust. Maar ook waar het activiteiten aan gaat, vinden de meeste Ritthem- mers hun dorp juist iets té rustig. Zij willen een kunstroute, een mu ziekfestival en een streekproduc- tenmarkt. Opvallend veel jongeren vragen om een solexrace. Of een trekkertrek, ook goed. Ook het volgende verzoek is al va ker gedaan aan het Vlissingse ge meentebestuur: peilen of er com merciële interesse bestaat voor een supermarkt en een pinautomaat. De meeste inwoners zien die na melijk wel zitten. Evenals een hore cagelegenheid en bewegwijzering naar landschappelijke en histori sche plekken in het dorp. Vakantiehuisjes hoeven dan weer niet. Industriële uitbreiding even min, het naaktstrand al helemaal niet en alles wat zich 's nachts af speelt op de Zeedijk, daar mag de politie wel eens korte metten mee maken. Maar verder zijn ze in Rit them vooral heel erg gelukkig om er te wonen. Als ze hun dorp verla ten, dan is het alleen omdat het niet anders kan. Het gemeentebestuur van Vlissin gen nam het dorpsplan, gehuld in een knap geknutselde verpakking, gisteren 'in grote dankbaarheid' aan. Ze stelde er echter geen grote beloften tegenover. Wethouder Piet Polderman, die de comitéleden nog op het hart druk te om hem vooral te wantrouwen, wees op de komst van het bestem mingsplan voor Ritthem en omge ving. „Dus we gaan elkaar nog re gelmatig treffen." Van onderwijswethouder Marin de Zwarte kwam een waarschu wing voor een combinatieschool. „Want het is geen sinecure om de basisschool open te houden. Daar leggen we al drie jaar geld bij." Collega Rob van Dooren, de fiet sende wethouder die direct onthul de dat Ritthem zijn lievelingsplek is, zei dat de Zeedijk 'gewoon be heerd moet worden'. De kunstrou te en streekproductenmarkt wilde hij ook wel. „En misschien komen er dynamische borden om de ver keersveiligheid te bevorderen." Ten slotte waren alle ogen gericht op Jacques Suurmond, de wethou der die de spaarpotten bewaakt. Die hield het er maar bij dat hij streeft naar een zo eerlijk mogelij ke verdeling van het geld. De Dorpsstraat in Ritthem. De meeste m supermarkt met pinautomaat. En een str door Emile Calon MIDDELBURG - Een alcoholistische Vlissingse moet een straatverbod krijgen anders loopt een bevrien de plaatsgenoot het risico dat hij door woningcorporatie L'Escaut uit zijn huis wordt gezet, aldus raadsman C.J. de Wit. Die vrouw valt hem namelijk regelmatig las tig. Midden in de nacht gaat ze naar zijn woning en schreeuwt dan, bonkt op zijn ramen en deur en zorgt voor veel overlast in de bewuste straat. Ze heeft ook al eens een raam van zijn huis ver nield. De raadsman vroeg gisteren in kort geding dat straatverbod zo snel mogelijk op te leggen, omdat de situatie voor de Vlissinger, en zijn buren, anders onhoudbaar wordt. Hij wees erop dat de corpo ratie al eens zeer serieus gedreigd heeft hem uit zijn woning te zet ten. De advocaat hield de recht bank voor dat de man alles gepro beerd heeft om haar tot inkeer te brengen. „Dat is niet gelukt. Ze wil haar gedrag niet veranderen." In een reactie liet de Vlissingse wo ningbouwvereniging weten dat een huurder verantwoordelijk is voor een rustig woongenot. De Middelburgse rechtbank doet morgen uitspraak. 1Vaker winkelen op zondag 2. Plan voor duiventil Vlissingen 3. Vlissinger vraagt om straatverbod MIDDELBURG 1940 Verhalen over en foto's van het Mid delburg van voor de verwoesting van 1940: www.pzc.nl/middelburg1940. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Alle PZC-video s zijn terug te zien op www.pzc.nl/video door Emile Calon MIDDELBURG - Bijna alle winkels op Woonboulevard Mortiere bij Middelburg zullen op zondag hun deuren te openen. De enige die het niet doet is Woonsquare, zo blijkt uit een rondgang langs de verschillende ondernemingen. De ze winkel blijft gesloten omdat de directeur uit geloofsovertuiging te gen openstelling op zondag is. Een meerderheid van de Middel burgse politiek liet maandag, tij dens een vergadering van de raads commissie Ruimte, weten dat ook de winkels van de woonboulevard alle zondagen open mogen zijn. De gemeenteraad zal aanstaande maandag dat standpunt officieel bekrachtigen. Eind vorig jaar vroeg de directie van MediaMarkt om verruiming omdat de concurrent BCC, aan de andere kant van de Schroeweg op het ZEP, wel alle zondagen open mag zijn. De kleinere winkels op Mortiere willen tot en met december 's zon dags proefdraaien. Daarna kijken ze of het rendabel is om elke zon dag open te zijn. De bedrijfsleider van Karwei verwacht veel van de gezamenlijke zondagse openstel ling. De bedrijfsleiders van Beter Bed en Leen Bakker lieten zich in soortgelijke bewoordingen uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24