Effecten afsluiting weg verminderen rasa intratuin Inbrekers slaan toe in Vlissingen almanak Eerste historische markt van het seizoen OVERLEG Afsluiting Vrouwenpolderseweg Serooskerke wordt nog eens onder de loep genomen 24 en 25 X MJXJ 21 22 en 23 VEERE - Een kraam vol gerookte knoflook. In Frankrijk zou je het nog kunnen verwachten op een lokale markt, maar in het oer-Holland- se Veere? Zo waren er wel meer onverwachte 'kooplui* op de eerste historische markt van dit seizoen. Een touwslager bijvoorbeeld. In de zomer vindt in Veere elke dinsdag een his torische markt plaats, tien in totaal. Met streekproducten (babbelaars, schapenkaas, droge worst) en steeds andere specialiteiten: een schaapsscheerder, wolspinner, manden vlechten stoelenbiezer. De historische mark ten - die hun twaalfde seizoen beleven - zijn steeds te bezoeken van 10.00 tot 17.00 uur. foto Lex de Meester www.historischemarktveere.nl VUSSINGEN - In de nacht van maan dag op dinsdag zijn spullen uit Vlissingse woningen gestolen, meldt de politie. In de Jozef Israël- slaan werd een bewoner rond half- drie wakker en zag een persoon in de slaapkamer staan. Deze schrok en vluchtte. De portemonnee van de bewoner bleek te zijn gestolen. Diezelfde nacht werd ingebroken in de Acacialaan. Daar is een lap top gestolen. In de Julianalaan is een poging tot inbraak gedaan. Tip? redactie@pzc.nl ]udith van vijf heeft er sinds vorige week donderdag een zusje bij, Elian- ne. Om de aandacht toch ook een beetje naar haar toe te trekken - want ja, niet langer enig kind - moet de Goese kleuter uiteraard van alles uit de kast halen. En dat doet ze dan ook. „Ik krijg toch ook wel een cadeautje van jullie?", vroeg ze, de vele bewon deraars van de boreling nog eens extra charmerend. Ook op een andere manier probeert ze zich voortdurend in de kijker te spelen. Bijvoorbeeld door fantas tische verhalen te vertellen, bij voor keur over mama's bevalling. Waar bij ze waarheid en fictie lustig door elkaar mixt als ware het een smoot hie, waar ze overigens zeer verzot op is. Dat bleek ook uit Judiths sappige proza: „Donderdag hebben de dok ters.Elianne uit de buik van mama gehaald, omdat al hetfruitwater op was!" door Annemarie Zevenbergen SEROOSKERKE - Rijkswaterstaat en de gemeente Veere gaan op korte termijn onderzoeken welke maat regelen genomen kunnen worden om de gevolgen van de afsluiting van de Vrouwenpolderseweg in Serooskerke te verminderen. Die weg is tot 1 juni 2011 afgesloten voor de aanleg van de N57. In een overleg tussen de gemeen te, Rijkswaterstaat, dorpsraad en ondernemersvereniging Seroosker ke en Veeres ondernemersmana ger Dick van der Velde zijn deze week afspraken over gemaakt. Eén ervan is inmiddels uitgevoerd: Rijkswaterstaat heeft de bebording aangepast om de bereikbaarheid van Molen de Hoop en de dorps kern te verbeteren. Rijkswaterstaat onderzoekt op dit moment of de duur van de afslui ting korter kan. In overleg met de aannemer wordt gekeken of een aantal werkzaamheden efficiënter uitgevoerd kan worden. Eric Mos- tert van Rijkswaterstaat: „We moe ten niet de illusie hebben dat het om maanden tijdwinst gaat. Maar we willen wel proberen de angst van de ondernemers dat ze twee hoogseizoenen gedupeerd zijn, weg te nemen. Dus kijken we of zaken sneller kunnen." Het voor stel om in de bouwvak de weg open te stellen is volgens Mostert 'niet haalbaar'. Ander pijnpunt is de nadeelcom pensatie voor ondernemers. Afge sproken is dat ondernemersmana ger Dick van de Velde een voorstel voor schadebemiddeling doet aan Rijkswaterstaat. Van de Velde gaat een deskundige zoeken die de ge troffen ondernemers kan begelei den en adviseren. Volgens de on dernemersmanager gaat het zeker om zes tot tien ondernemers die 'behoorlijke schade lijden'. Rijks waterstaat overweegt de kosten van die deskundige voor zijn reke ning te nemen. De gemeente Veere gaat verder na of er tijdelijk een parkeerverbod in gesteld kan worden in een deel van de Torenstraat. De verkeers druk is daar toegenomen, zeker ook omdat de bussen van Con- nexxion daar voorlopig door moe ten rijden. Veere zal de rol van de gemeente in de afsluitingsprocedure schrifte lijk toe lichten. De dorpsraad ver wijt de gemeente nog steeds 'een te passieve houding' en meent dat Veere 'beter de vinger aan de pols had moeten houden'. Woensdag 7 juli 2010 Apparaat vermindert bijwerkingen van bestraling prostaat Ritthem is tevreden dorp, al blijven er wat aandachtspuntjes Tip? walcheren@pzc.nl Deze week: Mexican Black terrashaard incl. voet, voor een sfeervol vuurtje, hoogte 67 cm. Van 29,95 NU PER STUK Vm zaterdag Max 3 artikelen per klant Koopavond donderdag e Intratuin Koudekorke - Galgeyveg 5 www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23