Laat u het echte Zeeland zien? Volg de Statenvergadering online op internet 1111113 Pontjes varen weer Provinciewerk O Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl '4 ----- - - ij .ww- -J J ahbi ïïVc-v-.;. v - "ip| Twee /<eer /je/ ware gezicht van Zeeland. Wm^:.'ZÏ fqflr Wint jouw school de Jouwzeeland Onderwijsprijs? ..-M wlW SE BHH Wij Zeeuwen zijn vaak trots op onze provincie, maar hangen dat niet snel aan de grote klok. Dat is jammer, want Zeeland heeft veel onbekende kwaliteiten. Om te laten zien wat Zeeland werkelijk biedt, ontwikkelde de Provincie Zeeland het promotieconcept 'Echt waar'. Dit is een uitnodiging aan iedere Zeeuw om samen meer van het wére Zeeland te tonen. Dat is nodig, want veel mensen buiten Zeeland hebben een eenzijdig beeld van onze provincie. Als inwoner weet u het beste waarom u hier woont, werkt of studeert. Deel die ervaringen en uw eigen Zeelandgevoel daarom met anderen! Wij nodigen u uit Neemt u deze uitnodiging aan? Surf dan naar www.laatzeelandzien.nl en vertel wat uw band is met Zeeland. Misschien geniet u vooral van het bijzondere licht of bezoekt u regelmatig exposities die u raken. Wat vindt u uniek aan Zeeland of aan het dorp waar u woont? Laat het ons weten. Alle verhalen samen laten de verschillende kanten van onze provincie zien.. En daardoor ontstaat een completer beeld van Zeeland, ook bij niet-Zeeuwen. Zeeuwss jongeren het rnbo. hbo en wo meld rijke bijdrage nebt geleverd De prijsuitreiking is in ncvem gedeputeerde George van Heuketo/ Jouwzeeland. Kijk op 'www. Hesla informarië. de criteria en a Provincie maakt mogelijk Vanaf juli varen de pontjes weer. Negentien toeristische veerdiensten ver voeren u en uw fiets tussen de Zeeuwse en Zuid-Hotlandse eilanden en naar Brabant. Nieuw zijn de verbindingen tussen Yerseke-Gorishoek, Stad aan 't Haringvliet-Tiengemeten en Korlgene-Wolphaartsdijk. Eilandgevoel 'Fiets een rondje met een pontje' bestaat sinds 1997. In dat jaar is een aan tal veerverbindingen tussen de eilanden in ere hersteld. Gedeputeerde Marten Wiersma: 'Fiets een rondje met een pontje sluit goed aan op de kernkwaliteiten van Zeeland als toeristische bestemming. Het eilandgevoel en het nostalgische karakter dat je ervaart als je op een pontje zit, maken het een unieke attractie Om deze redenen wordt er door verschillende par tijen, waaronder de Provincie, extra geïnvesteerd in dit basisnetwerk.' Met de fiets over het water De Groningse schipper Germen Harmsen verruilde het bedrijfsleven voor het varen met zijn geheel vernieuwde pontje Ms. Harpoen tussen Yerseke en Gorishoek. 'Ik krijg allemaal vrolijke mensen in vakantiestemming op mijn.boot en vaar een mooie route op de Oosterschelde: om de zandbanken en de mosselpanelen heen Wat wil je nog meer? De vaartocht duurt dertig minuten. Fiets een rondje met een pontje is eigenlijk een verlenging van de fietspaden Als er ééntje ontbreekt is het wel zo prettig dat je met een pontje over kuntOp de Ms. Harpoen is plaats voor twaalf mensen en twaalf fietsen. Alle informatie over de pontjes vindt u opwww.rondjepontje.nl. Provinciale Staten Vrijdag 9 juli vanaf 9.30 uur vindt de vergadering plaats van Provinciale Staten in de Statenzaal, Abdij 6 te Middelburg. Deze vergadering kunt u bijwonen vanaf de publieke tribune in het Provinciehuis, maar u kunt haar ook thuis volgen via internet en Omroep Zeeland. Bovendien kunt u dan tegelijkertijd de agenda en de bijbehorende stukken raadplegen. Voor het zien van deze vergadering is geen speciale software nodig om verbinding te maken. Een eventuele 'pop-up blocker' moet u wel uitschakelen. Afscheid en komst nieuw Statenlid In de Statenvergadering van vrijdag is onder andere aandacht voor het Statenvoorstel 'Plan van Aanpak voor de gevolgen van de demografische veran deringen in Zeeland.' Bevolkingsontwikkeling en de gevolgen ervan zijn een van de speerpunten van Provinciale Staten. Ook ziet u Gabrielle van Dinteren (GroenLinks) afscheid nemen als Statenlid in verband met haar verhuizing naar Drenthe. Zij wordt opgevolgd door Leo Dalebout (1959) geboren in Ellemeet. In 1998 is Leo met zijn gezin 'geremigreerd' naar Zeeland. Vanaf 2001 is hij manager Financiën en Control bij Stichting Zorgstroom in Middelburg. Binnen GroenLinks is Leo actief als voorzitter van bestuur afdeling Veere en penningmeester van bestuur afdeling Zeeland. In zijn vrije tijd loopt hij graag en lang hard en hoopt in oktober zijn 20e marathon te vol brengen. Hij heeft dan aan alle acht Zeeuwse kustmarathons deelgenomen. Leo Dalebout Vergadering volgen? Kijk op http://ps.zeeland.nl/online Ooit waren er meer dan honderd verschillende veerdiensten en pontjes in Zeeland. Provincie Zeeland Vanaf 1 juni 2010 biedt de Pro heid om gratis de perso tisch opladen aan te vragen. In een maand t meer dan 10.000 Zeeuwen de kaart aan via www.zeeiiwseovchipkaart.nl, 0900-20100800 of via het OV- I chipkaar; Iniopunl. Heeft u er nog geen"1 Vraag hen- dan vandaag nog aan! ,-v- - C a "v/1 '"-w ^^rcöïofon Redactie afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak Prepress Provincie Zeeland. Fotografie Jan Ploeger (zwemmers), Promotie Zeeland Delta (póntjesj, Anda van Riet (bootjes Veerse Meer). Reageren op deze uitgave.van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van.stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecentrum. Via de e-mail infpcentrumrazeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 14 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, 4331 BK Middelburg. Vanwege dé openbare vergadering van Provinciale Staten op vrijdag juli 2010 verschijnt de provinciale informatierubriek Provinciewerk dit keer ook in uw dagblad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 17