Er warmpjes bij zitten, ook IO Het 'muurmodel dinsdag 6 juli 2010 We mogen er dan niet altijd het klimaat voor hebben, toch leeft de Nederlander steeds meer buiten. Niet voor niets zijn complete bankstellen voor in de tuin, buitenkeukens en terrasoverkappingen razend populair. Maar aan al die spullen heb je weinig, als je buiten zit te rillen van de kou. Een horeca-uitvinding brengt uitkomst. De terrasverwarmer van de kroeg is inmiddels doorgedrongen tot de Nederlandse tuinen Terras verwarmers zijn er zowel in een elektrische als in een gasva- riant te krijgen. In het laatste geval werkt de verwarmer op butaan- of propaangas. In de poot van de verwarmer is een holle ruimte om de gasfles in te doen. Of de terrasverwarmer nu op gas of elektriciteit werkt, de warmte komt veelal van infrarood lampen. De warmte van de ze lampen is direct en lijkt op de warmte van de zon. Ifraroodverwarming verwarmt mensen en objecten, niet de lucht ertussen in. De warmte kan dan ook niet zo gemak kelijk worden weggeblazen, zoals dat bij bijvoorbeeld heteluchtverwarming wel het geval is. En dus zijn deze lampen uiterma te geschikt voor koele avondjes. Globaal zijn de terrasverwarmers in vier modellen te onderscheiden. Deze terrasverwarmer is de meest flexibele van de vier modellen. Vaak is het tafelmo del minder dan vijftig centimeter hoog en kun je hem gemakkelijk verplaatsen. Het nadeel is dat het verwarmingsvermogen een stuk minder is dan bij zijn grotere broer, het staande model. Ben je dus met z'n tweetjes en zit je graag tot ver in het najaar buiten een wijntje te drinken, dan is dit model wel erg praktisch én de goedkoopste oplossing. Een terrasverwarmer die je op tafel kunt zetten kost zo'n 40 euro. Dit model is erg geschikt als je een vaste zitplaats in de tuin hebt. Je hoeft niet te zeulen met grote terrasverwarmers, je hoeft hem niet eerst aan een parasol te bevestigen, nee hij hangt het hele jaar door op een vaste stek. Dat is natuurlijk ook meteen het grootste nadeel van dit model, want ergens anders zitten is er niet bij. Het muurmodel ligt voor zo'n 40 tot too euro in de winkels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68