Downunder-migranten in de duinen 4l Zomergasten dinsdag 6 juli 2010 Rondleiding met bezoek aan enige Belfort van Nederland en een korte wandeling over de oude vestingwer ken van Sluis. Deze wandeling duurt circa twee uur, van 10.30 tot 12.30 uur. Kaarten (4,00 euro per persoon, inclusief en tree Belfort) zijn verkrijgbaar bij alle VW's in Zee land. Informatie: VW Kantoor Sluis via 0117-461700 of sluis@vwzvl.nl, Sirit-Annastraat 15. Veere Historische markt. Streekproducten, schapen sche ren, paarden beslaan, wol spinnen, Walcherse kle derdracht en tevens rommel- en curiosamarkt in de Oudestraat 9. Ook is er een touwslager. Markt, van 10.00 tot 17.00 uur. Info: www.historischemarktveere.nl Anna van Borsele-wandeling, met gids door Veere. Anna van Borsele, vrouwe van Veere (in middel eeuwse kleding), neemt je mee voor een wandeling door het schilderachtige middeleeuwse stadje met haar gigantische kerk, haar ommuurde tuinen en haar haven. Onderweg breng je een bezoek aan het stadhuis op de Markt en aan een museum over de Schotse wolhandel, die is ondergebracht in twee koopmanshuizen aan de Kaai. Deelname kost 8,00 euro pp 4,00 euro voor kin deren t/m 12 jaar. Kaarten zijn verkrijgbaar bij alle VW's in Zeeland. Vertrek: Oudestraat 28, van 13.30 tot 15.00 uur. Westenschouwen Springen in de tijd, ontdekkingsfietsroute (15 km), vanaf het jaar 2460 voor Christus tot heden, met aandacht voor de Noormannen die in 837 Schou wen binnenvielen. U gaat ook naar de proefvakken waar de Rijkswaterstaat en het Waterschap dijk- glooiingen hebben voorzien van zand en grond om te onderzoeken welke zoutverdragendeplanten er komen te groeien. Start vanaf Natuurinformatiepunt trampolinecen trum Westerschouwen op het grote parkeerterrein bij de rotonde te Westenschouwen. Vanaf 11.00 uur. Wissenkerke Bezoek wijngaard de Druivengaerde, Dorpsdijk 2a, 13.00 tot 17.00 uur. Zierikzee Bezichtiging Molen De Haas, Bolwerk, 12.00 tot 17.00 uur. Zierikzeese dagen. Een braderie en toeristische markt in het centrum van Zierikzee, van 10.00 tot 16.00 uur. Machteld en Jamie Irons. Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.n8/zomer PASPOORT Naam: Machteld en Jamie Irons Woonplaats: Aberdeen, Schotland Gezien in: Zoutelande door Tom Vennink Al onze spullen liggen al op de boot in Schotland, over twee weken emigreren we naar Australië, ver telt Machteld Irons glunderend. De West- kapelse woont al dertien jaar bij haar man Jamie in het Schotse Aberdeen. Binnen kort gaat de familie Irons 'down under'. De bron van het huwelijk tussen de Schot en de Zeeuwse ligt tussen de boortorens van Oman op het Arabisch Schiereiland. Hij zat in de olie-industrie, zij doceerde op een school van Shell. Nu lonkt een mooie baan voor Jamie in Perth, in het uiterste westen van Australië. „Onze twee kinde ren zijn nog jong, nu kunnen we dit nog doen", vertelt de 38-jarige Machteld onder aan de duinrand bij Dishoek. Totdat de fa milie naar de andere kant van de aardbol verkast, verblijft het viertal bij Machtelds ouders in Vlissingen. Op de fietsen van haar ouders trappen ze door de Walcherse duinen. Jamie (43) geniet zichtbaar: „Meestal komen we met de Kerstmis of Sinterklaas naar Zeeland, maar nu is het veel mooier. Bovendien is het fantastisch fietsen hier, in Schotland gaat het einde loos op en af." Voor Machteld blijft Zeeland een plek om thuis te komen. „Ik ben hier altijd met veel plezier. Naast mijn familie en vrien den zal ik de prachtige natuur in de provin cie echt gaan missen." Vrouwe Jannigje, vanaf de voor Landal Port Grevé. Een platbodem laat Hollands ilorie herleven. Vertrek om 10.00 en 14.00 uur. Prijzen voor een 3-uurs zeiltocht: volwassenen 18,50 euro, kinderen (4-12 jaar) en 65+ 13,50 euro. Voor informatie belt u: 06-54752572. Goes Kerkenpad Route Zuid-Beveland: RK H Maria Mag- dalenaparochiekerk staat voor u open. Singelstraat, vanaf 13.00 tot 16.30 uur. Middelburg Rondleiding Abdijcomplex (Statenzaal, kloostergan gen, kruidentuin, crypte en drie aaneengesloten kerken). Van 11.00 tot 12.30 uur. De rondleiding start in de hal van het Zeeuws Museum (gevestigd in het Abdijcomplex). Kaarten zijn verkrijgbaar bij alle Zeeuwse VW's en het Zeeuws Museum. bij Terra Maris, Duin- 6, van 16.30 tot 20.00 uur. van Valkerij Equipage Jacoba an Beieren vertellen over de kweek, verzorging, africhting van de vogels en de opleiding tot valkenier. Ze verzorgen ook vliegdemonstra- ties. Retranchement Rondleiding op melkveehouderij De Blauwe Hoeve, Braamdijk 21, vanaf 11.00 uur. Tijdens de rondgang over het bedrijf krijgt u uitleg over de melkrobot en over het leven van de hedendaagse koeien en kalfjes. Entree: 4,- euro pp kinderen 2 t/m 4 jaar 2,- euro (incl. hapje en drankje). Voor meer informatie: 0117-420400 of deblauwehoeve@deblauwehoeve.nl www.deblau- wehoeve.nl Ritthem Excursie Fort Rammekens U kunt onder leiding van een gids het oudste zee fort van West-Europa, Fort Rammekens, bezoeken. U bezoekt het fort zelf en wandelt door het rond om gelegen natuurgebied met zijn kreken en bos sen. De excursie begint om 14.00 uur bij het fort aan de Rammekensweg te Ritthem. Rammekensweg, vanaf 19:30 Sint Annaland Dagtocht naar Zierikzee en terug met Frisia door de Krabbenkreek en het Nationaal Park de Ooster- schelde. Onderweg vertelt de kapitein over de be zienswaardigheden. Aan boord zijn enkele verrekij kers en informatieboekjes. Vertrek Bronsgeestweg 16, vanaf 09.00 uur. Sluis De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl Anna van Borsele geeft rondleidingen door Veere. archieffoto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62