maak je deel uit de natuurspeeltuin 3 Elektrische scooters Wedstrijdje tentjes opzetten in Renesse lange rij met bomen aan weerszijden van de polderweg, kom ik aan bij een beekje, waarover een mooi houten bruggetje is ge bouwd. Ik besluit even mijn scooter opzij te zetten en te genieten van het kabbelen de water. Wat een ervaring, wat een heer lijke rust! Op een of andere manier voel ik mij een onderdeel van de stilte. Ook als ik rijd. En het feit dat deze scooter geen stank en rook produceert is natuurlijk ook mooi meegenomen. Een wandelend echt paar werpt een bewonderende blik rich ting naar mijn blinkende tweewieler. Lo gisch, hij ziet er prachtig uit en met zijn witte en groene kleuren past hij ook nog eens perfect bij de omgeving. Ik rijd door naar Sint Anna ter Muiden, een klein dorp op de grens met België. Daar sla ik een nostalgisch ogend straatje foto Peter Nicolai dinsdag 6 juli 2010 met kinderkopjes in. Hobbelend en sto tend rijd ik over het weggetje dat naar het Marktplein leidt. Op dit prachtige groene plein bevindt zich een bijzondere stads- pomp met een afdruk van het stadswapen. Mooi om te zien hoe de historie hier in stand wordt gehouden. In de verte duikt de hervormde kerk op, die imposant bo ven alle huizen uitsteekt. De terugweg naar Sluis levert een even prachtig beeld op als de heenreis. Het zicht op de velden met vlas is adembenemend, zeker in com binatie met de helderblauwe lucht. Jammer, het is alweer tijd om terug te gaan naar fietsenwinkel 't Rinkeitje in Sluis, waar ik de scooter heb gehuurd. Ik heb zo'n vijftien kilometer op de teller bij geschreven. Opladen was onderweg niet nodig, want een elektrische scooter kan probleemloos zo'n 75 tot 80 kilometer rij den. Wie meer kilometers wil maken, is vooralsnog overgeleverd aan de goede wil van anderen. In West-Zeeuws-Vlaanderen zijn namelijk nog geen elektrische oplaadpunten. Dat is op termijn wel de bedoeling, vertelt eige naar Mark de Vilder van 't Rinkeitje. Hij is zelf ook erg te spreken over de elektrische scooters. „Het verhuur van deze scooters is een groot succes, zowel bij jongeren als ouderen. Het grote voordeel van de 'e-scooter' is dat je hem overal kunt opla den. Mocht je bijvoorbeeld onderweg bij een cafeetje stoppen, dan kun je hem daar in het stopcontact pluggen en na een drankje weer 'volgetankt' verder met je tocht." Op een elektrische scooter heb je geen last van herrie, stank of rook. Hij maakt geen gebruik van olie en benzine. De scoo ter is geruisloos. Met een elektrische scooter kun je bij elk willekeurig stopcontact 'tanken'. Met een 'volle tank' rijdt je zonder proble men zo'n 75 tot 80 kilometer. Op deze scooter heb je in Nederland geen helm nodig bij een snelheid onder de 25 ki lometer uur, Let op: in België is een helm wel verplicht! cJF J- De elektrische scooter wordt opgeladen met een adapter, die op elk stopcontact past. de twee poelen in de speeltuin is verbo den. Het ondiepe water nodigt ook niet uit om eens lekker te poedelen. Het zorgt voor de allerkleinste bezoekers trouwens wel voor gevaar. Kinderen tot zes jaar mo gen daarom alleen onder begeleiding van een volwassene in De Boomhut spelen. Het zal inmiddels duidelijk zijn; het is na tuur, natuur en nog eens natuur wat de klok slaat. En dat terwijl de auto's op nog geen tien meter over de doorgaande weg (de Rooseveltlaan) zoeven. Een groot hek voorkomt dat kinderen de weg op kunnen rennen. De speeltuin oogt desondanks idyllisch. Op het geluid van de auto's na waan je je in een groot bos, waar je fanta sie zo op hol kan slaan. Echt, voor je het weet zwemmen er écht krokodillen in de poel! Natuurspeeltuin De Boomhut (ten noorden van de kinderboerderij), Evertsenlaan, Ter- neuzen. Open woensdag en zaterdag van 13 tot 18 uur, donderdag en vrijdag van 15 tot 18 uur. Maandag, dinsdag en zondag gesloten. Video op www.pzc.nl/zomer Kijk naar een impressie van het klim- en klau- terplezier in de nieuwe natuurspeeltuin De Boomhut bij de kinderboerderij in Terneuzen: www.pzc.nl/zomer STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl RENESSE - Deze zomer worden in Renesse diverse activiteiten georganiseerd voor kin deren. Vandaag wordt het spits afgebeten bij Delta Warenhuis en restaurant De Wig. Van 15.00 tot 18.00 uur kun je bij het Delta Warenhuis meedoen met een wed strijdje tent opzetten en weer inpakken. Als je wilt bewijzen hoe sterk je bent kun je van 18.30 tot 20.30 uur bij De Wig laten zien hoe lang je aan een spijkerbroek kunt hangen. Bij beide wedstrijden gaat de win naar met een leuke prijs naar huis. Deze podiumacties worden op verschillende da gen herhaald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61