Op een elektrische scooter Klimmen, klauteren en kliederen in 2 Kinderpret dinsdag 6 juli 2010 Op een stille scooter verstoor je nergens de rust. Elektrische scooters winnen aan populariteit. Ze zijn eenvoudig en duurzaam in gebruik en ogen ook nog eens hartstikke hip. De benzinepomp kun je rustig voorbijrijden, want 'tanken' doe je bij een stopcontact. Zomerverslaggeefster Jessie Scheele scheurde een geruisloos rondje in de omgeving van Sluis. Vanuit Sluis is de Belgische grens binnen handbereik. de drukte waan ik mij in een oase van groen en rust. Afgezien van een enkele wielrenner en wandelaar is er vrijwel nie mand te bekennen. En ook ik maak hele maal geen geluid. Gemisloos zoef ik over de weg, genietend van het zomerzonnetje en van de bloemen die volop in bloei staan. Omdat de scooter niet harder dan 25 kilometer per uur gaat, heb ik voldoende tijd om al het moois in deze polder in mij op te nemen. Bijkomend voordeel is dat een helm niet verplicht is bij deze snel heid, wat wel zo fijn is met dit warme weer. Ondertussen krijg ik de scooter steeds be ter onder controle. Het is gewoon een kwestie van niet al te hard met het gas aan de haal gaan. Het landschap richting België lijkt per kilometer te veranderen. Na een door Jessie Scheele Onthutst en boos kijkt ze me aan, die vrouw op haar fiets. De au tomobilist die achter haar rijdt, lacht mij keihard uit. Ik neem het hen niet kwalijk: mijn onbeholpen ge drag op de elektrische scooter resulteert zo wat in een aanrijding. Deze tweewieler heeft flink wat pit, waar door je al gauw teveel gas geeft. „Sorry", roep ik haar nog na, met de vrees dat ze me dit akkefietje niet in dank afneemt. Ge lukkig komen zowel de vrouw als ik er met de schrik, vanaf, dus opgelucht zet ik mijn reis voort. De binnenstad van Sluis is vast geen suc ces met mijn rijgedrag, dus laat ik het win kelend publiek achter me en sla de polder richting België in. Nog geen kilometer van Witte broeken: geen succes in De Boomhut. door Raymond de Frel Kijk, daar zwemt een krokodil! Pas op hoor mama, hij gaat je bijten! Een beetje fantasie is deze dreu mes niet vreemd, maar dat komt zeker van pas om een leuke middag te heb ben in de nieuwe natuurspeeltuin De Boomhut aan de Otheense kreek in Ter- neuzen. Sinds anderhalve week is De Boomhut, naast de kinderboerderij, open. Poelen, bruggetjes van takken, een buizenstelsel, een houten wigwam en vooral veel 'omge vallen bomen' bieden kinderen klim- en klauterplezier. Ouders, let wel op: uw kind een witte broek aandoen tijdens dit uitje is vragen om een extra wasbeurt! Het is ook niet voor niets dat er naast het hokje van de beheerder een jerrycan staat met een bordje: 'Hier kun je je handen wassen'. Zeker als het heeft geregend, is een met modder besmeurde broek in de natuurspeeltuin bijna een vanzelfsprekend heid. De echte waaghalzen lopen ook nog eens een groot risico op een nat pak. Want wat is er nou spannender dan met takken een bruggetje bouwen over een poeltje en er vervolgens voorzichtig overheen lopen? Nou ja, misschien is spelen in een 'natuur lijke wigwam' nog wel veel leuker. Of in evenwicht blijven op een rollende boom stam! In De Boomhut moet je vooral jezelf entertainen. Er zijn geen klassieke speeltoe stellen zoals een schommel, wipkip of glij baan. Daarvoor moet je bij de kinderboer derij zijn. En wie graag een duik neemt, kan op een steenworp afstand terecht in de Otheense kreek. Zwemmen in een van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60