Fleijte favoriet in 28 Cor Croenleer boekt eerste grote succes Manon Aerssens pakt twee keer goud in Sloterparkbad PZC mmmm Moerenhout geeft shirts voor wielerquiz Maxime Osse succesvol in Frankrijk Schletterer in buurt van Zeeuws record Leonie Berden in de Belgische prijzen HARDLOPEN Honderden lopers komen in actie Polydaun anti-allergeen slaapzak ISSk' - -iff i, «aBBFn I Swi dinsdag 6 juli 2010 MIDDELBURG Koos Moerenhout heeft twee wie- Iershirts ter beschikking gesteld als prijs voor de PZC wielerquiz, die donderdagavond in Yerseke wordt gehouden. De Rabobank-renner biedt twee ge signeerde nationale-titelshirts aan. De quiz wordt van 19.30 uur gehou den in partycentrum De Zaete. Er wordt in koppels gespeeld en aanmelden kan nog steeds. Stuur een e-mail naar het adres: wielercafe@pzc.nl. POMPADOUR Dressuuramazone Maxime Osse kan op een succesvol weekend in het Franse Pompadour terugkijken. De jeugdinternational uit Hein- kenszand eindigde met de ruin Na varro in de landenproef voor junio ren met 69.099 procent op een fraaie tweede plaats. In de indivi duele proef stuurde Maxime de Jes- ter-zoon met 69.298 naar een over tuigende overwinning. In de Kur op muziek eiste ze met 70.50 pro cent de derde plaats op. OORDEGEM Sébastièn Schletterer heeft het stok oude Zeeuwse record op de 1500 meter op een haar na gemist. De Middelburgse atleet liep in het Bel gische Oordegem een tijd van 3.44.63. Dat was één seconde boven de recordtijd van 3.43.6 die Henk Lindner bijna 31 jaar geleden liep. Junior Lars Paardekooper maakte indruk met de 1.53.10 die hij op de 800 meter liep. Het was een dik pr. OORDEGEM Leonie Berden van RKHAV uit Hulst heeft in het Belgische Oorde gem prima gepresteerd op kogel en discus in de masterscategorie. Op de discus werd ze derde achter de Amerikaanse Angel en de Bel gische Blondeel met een afstand net onder de 45 meter. Het kogel stoten leverde met 11,67 een af stand op die slechts drie centime ter onder haar pr ligt. Al met al een prima generale voor het Europeese kampioenschap in Hongarije. door Fred Rabout ZIERIKZEE - Cor Groenleer uit Zie- rikzee en Ko van Dommelen uit Sint Philipsland waren de winaars van een duivensportweekend dat door de hoge temperaturen wat ge wijzigd was. Zo werd Arras voor jonge duiven afgelast en werd het midfondconcours vanuit Pithiviers omgezet in een korte afstand van uit Breuil ie Vert. Winnaars waren er dus wel. Cor Groenleer pakte er op het concours vanuit Breuil le Vert in het Samenspel 6 maar liefst vijf in de top tién waarvan dé eerste drie. De eerste, een lichte kras jaarling weduwschapsdoffer, was gelijk de snelste van Zeeland. „Recht uit de juiste richting van over de Zeelandbrug", aldus de 70-jarige Groenleer, die zijn eerste grote succes boekte. Hij behaalde al meerdere rayonoverwinningen maar een provinciale of snelste van Zeeland was er nog nooit bij. Dat ligt anders bij Ko van Domme len. De 57-jarige Fliplander was al goed voor vier nationale zeges, op door Rob Vermeulen AMSTERDAM - Tijdens de jaargangfi nales waarvoor dit jaar werd uitge weken naar het Sloterparkbad in Amsterdam heeft Manon Aerssens twee keer goud behaald. De zwem ster van Scheldestroom uit Bres- kens bekroonde haar trainingsar- beid van de voorbije maanden door tweemaal als winnares het erepodium te beklimmen. Op de 100 meter schoolslag (1.26,74) rekende ze na een span nende tweestrijd af met Nina Geul (Aqua Novio '94). Na 50 meter keerde zij in de middenmoot, maar na een sterk tweede deel van de race werd de overwinning vei liggesteld. De 200 meter vrije slag (2.29,60) werd ze ook eerste, zelfs het kampioenschaprecord kwam in beeld (2.29,55). Op de 200 meter Lourdes, Dax (zelfs internationaal) en twee keer Bordeaux. Daarvoor zorgde onder meer de vermaarde 'Paarsborst', die niet meer op de hokken van Van Dommelen aan wezig is. Wel aanwezig is zijn 'krachtpatser', een driejarige lichte kras doffer die op weduwschap in- gekorfd werd. „Een geweldige duif', aldus van Dommelen. „Was vorig jaar ook de al de snelste van Zeeland op Barcelona, toen de ne gentiende nationaal. En dit sei zoen ook al op Pithiviers en Argen- ton mijn beste duif Hij is er altijd. Ik heb hem bij Cas van der Graaf&Zn. in Arnemuiden als jon ge duif gehaald. De opvolger van mijn 'Paasborst'." Hij was afgelo pen zaterdag met ruim verschil de eerste van Zeeland, de derde in na tionaal verband. Van Dommelen was ijzersterk in het Zeeuwse, want van de vier ingekorfde dui ven had hij er zaterdagavond al drie thuis. Dit terwijl er in het in- korfcentrum Steenbergen van de 430 ingekorfde duiven er slechts zeven thuis waren. wisselslag kwam zij tot een twee de plaats (2.51,10). Valerie Klaaij- sen werd knap derde op de zware 100 meter vlinderslag (1.23,72), de zwemster van Scheldestroom maakt dit jaar een stormachtige ontwikkeling door. Ruden de Ridder (Stormvogel) pakte het zilver op de 50 meter vlinderslag (36,29). De pupil van Marcel Kort miste afgelopen win ter nog op een haar na het brons. Zijn clubgenoot Melle van Gemert werd op dezelfde afstand twaalfde maar was de snelste van zijn jaar gang. Verder kwamen Nikita van den Ouden en Shanice Beekman namens Luctor et Emergo aan de start, maar beide vrouwen wisten het podium niet te halen. Laura Nieuwland (Stormvogel) werd elf de op de 50 meter vlinderslag (40,00). Tim Pleijte is de grote favoriet voor de eindzege in het PZC Stratenloopcircuit. door Koen de Vries MIDDELBURG - Bijna alle favorieten voor de eindzege in de 21e editie van het PZC Stratenloopcircuit ko men dit jaar uit de stal van trai ners Anton en Anjolie Engels. Bij de mannen verdedigt Tim Pleijte zijn titel van vorig jaar, bij de vrou wen is dat Anjolie Engels zelf Bei den lijken opnieuw aanspraak te kunnen maken op de winst. Mor gen is de eerste van vijf Stratenlo- pen, die van Zoutelande. Bij de naam van Tim Pleijte moe ten nog wel wat vraagtekens gezet worden. De kersverse inwoner van Zoutelande is nog herstellende van een flinke griep en van een voetblessure. Bovendien krijgt hij een paar keer concurrentie van trainingsmaat Michel Schriel'. De Vlissinger twijfelt echter of hij aan het vereiste aantal van vier wed strijden zal komen. Ronnie Over- gaau'w uit Zoutelande zal zeker niet aan vier wedstrijden mee doen en is dus alleen gevaarlijk voor de dagzeges. Pleijte moet zijn concurrenten vooral zoeken bij ta lenten als Jesper Francke (Koude- kerke) en Martijn de Kok (Wolp- haartsdijk). Bij de vrouwen zijn veel ogen ge richt op Marianne de Kok. De vete- GEZONDHEIDS KEU Lekker op vakantie of uit logeren zonder benauwdheid? Dat kan! X BON POLYDAUN ANTI-ALLERGEEN SLAAPZAK Hierbij bestel ik (aantal) x de Polydaun anti-allergeen slaapzak a 39,95" (42842) De allergievrije Polydaun slaapzak heeft een anti allergeen vulling waarin de huismijt zich niet kan voortplanten. Voorzien van een exclusief verzendkosten van 4,50. Levertijd met bon 10 werkdagen. Levertijd webwinkel 2 werkdagen. Klantenservice: 0900 - 2021352 0,45 p.g.) Het is helaas niet mogelijk uw bestelling telefonisch of per mail door te geven vuil - en vochtafstotende coating. voorletters voornaam Afmeting: L 210 x B 80 cm. naam Om Ov adres Materiaal: Buitenstof 100% polyester. Binnenstof 100% katoen. postcode plaats telefoon mm,- - - f e-mail geboortedatum Normaal €79,05 Lezersprijs 39,95* Hierbij machtig ik Wegener Gezondheidswinkel om eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. bank-/girorekening exclusief verzendkosten van 4,50 handtekening Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Wegener Gezondheidswinkel, Antwoordnummer 52001,3502 VB Utrecht. De PZC gaal zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In hel colofon van de krant en op www.pzc.nl Lrefl u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48