'Andere route dan tunneltje' Pompen PZC i8l 'Overname Dow-divisies biedt met name kansen' Kinderzitje VERKEERSDAG Fietsen naar nieuwe school Met een gids door natuurgebied 't Zwin almanak Workshops en feest tijdens salsa-avond Harmoniemuziek op het Arsenaalplein .ELlAoi Elmo's wereld 4 dvd-box Lezersprijs 14,95* www.pzc.nl/webwinkel dinsdag 6 juli 2010 door Harold de Puysseleijr HULST - Het is niet verstandig fiet sende middelbare scholieren via Heikant en Sint Jansteen door het fietstunneltje onder de provinciale weg naar school in Hulst te laten rijden. Dat vindt de werkgroep die de jaarlijkse Veilig Naar Schooldag voor toekomstige brugklasleerlin gen organiseert. Provincie, gemeente en water schap laten dit jaar een een nieuw fietspad tussen Heikant en Sint Jansteen aanleggen dat aansluit op de weg naar het fietstunneltje. Het pad verhoogt de veiligheid omdat de kinderen dan niet meer door de drukke en onoverzichtelijke Wilhelminastraat moeten rijden. Maar de werkgroep van de jaarlijk se Verkeersdag ontraadt de route vanaf het nieuwe fietspad via het fietstunneltje. De scholieren moe ten dan immers via de Steensedijk en het Scharnier door de binnen stad van Hulst en ook dat is niet de meest veilige weg. De werk groep adviseert de fietsende kinde ren de route langs de verkeerslich ten op de kruising van de provin ciale weg en de Grote Kreekweg te nemen. Bijna vierhonderd leerlingen uit de hoogste klas van bijna alle basis scholen in de gemeente en twee scholen uit Axel reden gisteren naar hun nieuwe school in Hulst. Voor de meesten het Reynaertcol- lege, voor een kleiner aantal de Praktijkschool. Op hun nieuwe school kregen ze een film te zien over de gevaren in het plaatselijke verkeer. René Meester van het Re gionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland hield de nieuwe lichting brugklassers schokkende statistie ken over verkeersongelukken voor. Een derde deel van de 21 verkeers doden en 195 zwaargewonden die vorig jaar vielen in het Zeeuwse verkeer zijn jongeren. Dat zijn dus bijna zeventig jeugdige verkeers deelnemers. Aanzienlijk minder dan tien jaar geleden, aldus Mees ters, maar aandacht voor het ver keer door voorlichting, handha ving en aanpassingen aan het we gennet blijft nodig. RETRANCHEMENT Stichting Het Zeeuwse Landschap houdt komende donderdag een ex cursie door natuurgebied Het Zwin. Wie mee wil, dient zich om 10.00 uur te melden in strandpavil joen De Zeemeeuw bij Cad- zand-Bad. Parkeren kan aan de G. van Hoekestraat, bij het voormali ge Zwinmuseum. Volwassenen be talen 2 euro, kinderen 1 euro. Aan melden is niet nodig. Wsmm MEEST GELEZEN 1Inbreker vlucht Saeftinghe in 2. Tragelcliënten mogen afmeren 3. Zorgen wachttijden ziekenhuis STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto OOSTBURG Café The Lane aan de Nieuwstraat in Oostburg houdt komende vrij dag een salsa-avond. Vanaf 21.00 uur zijn er workshops salsa en bachata te volgen. Vervol gens start om 22.00 uur een swin gende salsa-party. Deelname aan de workshops plus bezoek van het feest kost 6 euro. Wie alleen komt feesten, betaalt 3 TERNEUZEN Muziekvereniging de Vliegende Hollander houdt komende zater dag een harmoniefestival op het Ar senaalplein in Terneuzen. Om 13.15 uur bijt het eigen leerlingenorkest onder leiding van Wendy de Vos het spits af, gevolgd door de harmo nie van de Vliegende Hollander on der leiding van Ad van Nieuwen- huijze. Daarna zijn er nog optre dens van de Koninklijke Harmonie St. Cecilia uit Kloosterzande en de Koninklijke Stedelijke Harmonie Hulst. Het muziekfestival wordt rond 16.45 uur afgesloten. Tip? redactie@pzc.nl 0 Het kinderzitje zit al jaren bovenop de bagagedrager van de fiets van de Middelburgse. Niets bijzonders, ge woon een stevig kinderzitje dat al ja ren tot tevredenheid dienst doet. Eerst voor haar oudste zoon, daarna voor haar oudste dochter en nu voor haar jongste zoon. De Middelburgse kocht het zitje ooit tijdens een vakan tie en het beviel zo goed dat het mee terug ging naar huis. Daar werd het door haarzelf gemonteerd op de ei gen fets. Sinds kort merkt ze dat het toch wel een erg bijzonder zitje is, want ze krijgt volop commentaar van passanten als ze door haar stad rijdt. In eerste instantie was ze ver baasd tot ze merkte dat de kleur van het kinderzitje voor al die reacties zorgt. Het is oranje... -Hïfls-, Wsrrfj Avo»twen v» Eta Deze exclusieve box bevat 20 afleveringen van ongeveer 6 minuten met in de hoofdrol Elmo. Het favoriete monster van iedere peuter. Iedere episode ziet uw peuter hoe Elmo dezelfde alledaagse dingen meemaakt als hij/zij zelf. 1 Elmo en zijn vriendjes 1 Elmo maakt plezier 1 Een dagje uit met Elmo Elmo is zichzelf Alle leeftijden, Nederlands gesproken. Speelduur 120 minuten. Adviesprijs €24,95 'exclusief verzendkosten van 2,95 categorie dvd's en games door Frank van Cooten door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het is 'goed" dat Dow de vijfj op styreen en butadieen moleculen gebaseerde fabrieken in Terneuzen van de hand heeft ge daan. Ze zetten onder de vlag van Styron hun activiteiten voort. Dat biedt met name kansen, stelt direc teur Frans Kempenaars van Styron in Terneuzen en het Belgische Tes- senderlo. Dow vaart al langere tijd een ande re koers. Het concern wil zich toe leggen op specialistische chemicali ën en geavanceerde materialen. Vo rig jaar leidde de nieuwe strategie tot de overname van de Ameri kaanse concurrent Rohm Haas. Minder specialistische divisies gin gen in de verkoop. Dow wilde lie ver niet dat die in handen zouden vallen van een ander chemisch be drijf „De voorkeur ging uit naar een privé-investeerder", geeft Kem penaars aan, „een private equity fonds." In het Amerikaanse Bain Capital is die privé-investeerder gevonden. 'Private equity' heeft niet zo'n goe de naam, beseft Kempenaars. De overname riep dan ook vraagte kens op bij Dow-personeelsleden. „Maar", reageert de Styron-direc- teur, „Bain Capital heeft meerma len bevestigd dat het de onderde len bij elkaar wil houden. Het biedt ook zeker vertrouwen dat Dow een aandeel van 7,5 procent in Styron heeft behouden." Bain Capital streeft voor het in der tig landen actieve, ongeveer 2000 medewerkers tellende Styron 'een groeistrategie' na. Managing direc tor Steve Zide van Bain Capital zei dit half juni bij de definitieve over name. Na verloop van tijd zal Sty ron waarschijnlijk naar de beurs worden gebracht, waarmee het geïnvesteerde kapitaal moet terug komen. Styron maakt in Terneuzen onder meer de grondstof styreen en de kunststoffen polystyreen en latex die worden toegepast in verpakkin gen, elektronica, huishoudelijke ap paraten, papier, tapijt en auto's. Voor Dow waren deze activiteiten geen hoofdzaak meer, voor Styron juist wel. Kempenaars: „Styron is wereldwijd een grote speler, maar aanzienlijk kleiner dan Dow (met 52.000 personeelseden). Wij kun nen flexibeler opereren en ons ex tra toeleggen op specifieke onder zoeksprogramma's." In Terneuzen zijn 340 Dow-werk- nemers en 50 contractors naar Sty ron overgegaan. „Met een weemoe dig gevoel", zegt Kempenaars, zelf ruim 25 jaar bij Dow, „maar ook met een heel positief gevoel." Hij voorziet groei van vooral de staf met tien a twintig mensen. De ar beidsvoorwaarden blijven twee jaar dezelfde. Over wijzigingen be slist de ondernemingsraad mee. „We willen concurrerend betalen. We vissen tenslotte in dezelfde vij ver als Dow." Huub Heijnemans (links) tapt water in de g Frans Kempenaars, directeur Styron Nederland en België, foto Peter Nicolai De boontjes, sla, prei en courgettes staan er prima bij, maar de aardappelen heb ben dorst. Het loof van de aardappelplanten in de volkstuinen van Tuindersvereni ging Eigen Teelt in Axel sterft snel af door de aanhoudende droogte. „Daar helpt veel water geven niets aan. De planten sterven af en de aardappelen blijven daarom klein", zegt voorzitter Huub Heij nemans van Eigen Teelt. Axelaar Piet van Cadsand heeft net een maaltje aardappelen geoogst. „Ze zijn klein, maar nog

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42