PZC 'Kinderen krijgen ook keerzijde te zien' Vos moordt dierentuin Verbunt uit SlYr :eeuws-vlaanderen 18 17 18 en 19 PLAN PERKPOLDER Schooldirecteuren reageren op kritiek belangenvereniging grondgebruikers Inbreker ontsnapt aan politie door Land van Saeftinghe in te trekken Hanny Thomaes tijdelijk raadslid CDA: Veiligheidshuis in Zeeuws-Vlaanderen 'Prille bouwplannen moeten in de ijskast' Dinsdag 6 juli 2010 'Overname van Dow-divisies biedt met name kansen' Pompen voor een goede oogst Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - Kinderen op de basisscholen in Kloosterzande krij gen uiteraard niet alleen de zonni ge kanten van Plan Perkpolder te zien. Dat zeggen directeuren Godfried Blaeke en Edwin Kint van de basis scholen De Sandeschool en Ter Duinen in reactie op een bericht van de belangenvereniging van grondgebruikers in het plangebied. De belangenvereniging klom in de pen, omdat de basisschooljeugd uit Kloosterzande deze week op uitnodiging van Perkpolder Be heer kennis maakt met verschillen de onderdelen van het plan, zoals de golfbaan. „Wij hopen dat jullie en de kinderen ook weten dat er in het plangebied al heel wat ver driet, onmacht en stress veroor zaakt is de afgelopen jaren en dat helaas het einde daarvan nog lang niet in zicht is. Wij zitten met on ze bedrijven al ruim vijf jaar in de onzekerheid en weten nog altijd niet hoe wij verder moeten in de toekomst. Er zit een grote scha duwkant aan plan Perkpolder en de omgang met de mensen in het gebied verdient absoluut geen schoonheidsprijs", aldus de belan genvereniging. „Het is geenszins de bedoeling dat wij de kinderen een bepaalde voor keur voorhouden", stellen Blaeke en Kint in een gezamenlijke reac tie aan de belangenvereniging. „Door de kennismaking en inzicht is het mogelijk kritische kantteke ningen te plaatsen waartoe we bin nen ons onderwijs de leerlingen zoveel als mogelijk willen aanzet ten en wat we als onze maatschap pelijke opdracht beschouwen." Op beide scholen wordt volgens de directeuren in de lessen ook aandacht geschonken aan de posi tie van de grondgebruikers. De gemeenteraad van Hulst heeft inmiddels het college van Gedepu teerde Staten van Zeeland formeel op de hoogte gebracht er tegen stander van te zijn om nu al over te gaan tot onteigening en pacht- ontbinding om ontbrekende gron den te verwerven. „Wij menen dat alles op alles moet worden gezet om op een minnelijke wijze tot een schikking te komen over de resterende te ver werven gronden", aldus de brief van de raad. Provinciale Staten van Zeeland nemen in hun verga dering van komende vrijdag een besluit over de grondverwerving in Plan Perkpolder. door Harold de Puysseleijr VOGELWAARDE - Een vos heeft afge lopen weekeinde keihard toegesla gen in de 'kleindierentuin' aan het Kerkhofpad van Elly en Theo Ver bunt uit Vogelwaarde. In de nacht van zaterdag op zon dag werden niet minder dan 35 eenden en ganzen en 20 kippen in hun slaap verrast, vermoedelijk door een vos die zijn jongen leer de jagen, aldus het geschokte echt paar Verbunt. „Zoveel dieren tege lijk afgeslacht moet het werk zijn van meer dan één vos, zeggen de jagers." Het echtpaar Verbunt ziet door de slachting de inspanningen van twintig jaar hobbykweek van sier- kippen, ganzen en eenden volle dig verloren gaan. „Dit is een scha depost van zeker tweeduizend eu ro, als het niet meer is", zegt Elly Verbunt. „Onze hobby is kapot, want ik ben 65 jaar en dit kan ik niet meer terug opbouwen." Theo Verbunt nam gisteren op ad vies van enkele jagers contact op met de provincie om een afschot vergunning te krijgen, maar die wordt niet verleend. Het echtpaar Verbunt houdt nu het hart vast voor het leven van de 25 dieren die (voorlopig) aan de moordlust van de vossen zijn ontsnapt. SLUIS Hanny Thomaes uit Hoofdplaat ver vangt tijdelijk Peter Loonen in de Sluise gemeenteraad. Loonen, frac tievoorzitter van Helder Zeeuws, kampt met gezondheidsklachten. Thomaes komt in eerste instantie voor zestien weken in de raad. Eventueel mag die termijn nog twee keer verlengd worden. Thomaes wordt op 15 juli be noemd. Ze vormt dan een twee mansfractie met Luciën van der Broecke. TERNEUZEN Het CDA in Terneuzen vindt dat de gemeente het voortouw moet ne men om in Zeeuws-Vlaanderen een zogenoemd Veilïgheidshuis te te realiseren. In het Veiligheidshuis werken justitiële organisaties en or ganisaties uit de zorgsector aan een gezamenlijke aanpak van jonge ren en volwassenen met risicovol en strafbaar gedrag. Met deze ma nier van werken probeert men her haling van dit gedrag te voorko men. TERNEUZEN Woningbouwplannen die nog maar net in de pen zitten of nog te rug te draaien zijn moeten in de ijs kast worden gezet in afwachting van een nieuwe gemeentelijke woonvisie. Daarvoor pleit de frac tie van de Christenunie in Terneu zen. De fractie motiveert haar standpunt door te wijzen op het stagneren van de woningmarkt, de leegstand van woningen en de krimp van het aantal inwoners in de gemeente. NIEUW NAMEN - Een nog onbeken de inbreker wist zondag uit han den van de politie te blijven door de schorren van het Verdronken Land van Saeftinghe in te vluch ten. Agenten zaten hem achterna, omdat de verdachte op een terrein aan de Emmaweg een kruiwagen vol gereedschappen had geladen. Toen de politie na de inbraakmel ding rond 17.30 uur arriveerden, ging de inbreker er bij het zien van de agenten als een haas van door. De agenten wisten de vrien din van de inbreker wel te arreste ren. Zij bleek in het bezit van cocaï ne en vertelde dat haar vriend zich zelf wilde gaan 'ingraven' in het Verdronken Land van Saeftinghe. Omdat dit levensgevaarlijk is, vroeg de politie helikopterassisten- tie van het korps landelijke politie diensten. De helikopter heeft het gebied afgezocht met een warmte- kijker, maar de verdachte is niet aangetroffen. Elly en Theo Verbunt teneergeslagen bij hun dode sierkippen, eenden een lesje in jagen gaf. en ganzen. Vermoedelijk is de slachtpartij aangericht door een vos die zijn jongen foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41