uitkomst bij faalangst 21 opnjiming. WD: 'Verdeling woningbouw is zaak gemeente' volop aardbeien en kersen! met heel veel keus brieven _J dinsdag 6 juli 2010 vooraf het rij-examen rustig een gesprek met een kandidaat. foto Mark Neelemans ZIERIKZEE - Als het aan de WD ligt, mag de gemeente Schou- wen-Duiveland zélf bepalen waar er nieuwe woningen mogen wor den gebouwd. Hierdoor zouden meer woningen in de dorpen ku- nenn worden gebouwd. Nu is de gemeente nog gebonden aan een provinciale regel die stelt dat zeventig procent van de nieu we huizen in Zierikzee moet wor den gebouwd tegenover dertig pro cent in de andere kernen. „De pro vincie maakt regels voor gebieden die niet met elkaar te vergelijken zijn", stelt Sjoerd Heijning, fractie voorzitter van de Provinciale Sta tenfractie. DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND DEZE WEEK: Komkommers 2 stuks€1,00 Ijsbergsla 2 kroppen €1,00 Kleursla 2 kroppen 1,00 Kropsla 2 kroppen€1,00 Bloemkool per stuk1,00 Radijs 2 bosjes 1,00 Ananas per stuk€1,00 Pitloze druiven per doosje€1,00 Kiwi's 10 stuks€1,00 Deze week: U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30- 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30- 12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30- 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30- 16.30 i Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkef in Kapelle (naast de Aldi) lange vorststraat - goes Brieven (max. 150 woorden) richten aan: lezersredacteur Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 Hond in auto Een vreselijk bericht dat er maar liefst drie honden in één weekein de in Zeeland op een vreselijke ma nier aan hun einde zijn gekomen. Dit door een domme actie van de eigenaren. De temperatuur in een gesloten auto staande in de zon kan in minder dan 20 minuten tot boven de 49 graden stijgen terwijl het buiten slechts 24 graden is. Eén persoon kreeg slechts een pro ces-verbaal. Een levenslang houd- verbod was beter op zijn plaats ge weest. Nog zoiets doms, fietsen met deze hitte. Honden raken hun warmte kwijt via de voetzolen en door te hijgen. Als het asfalt warm is kun nen ze de voetzolen helemaal ka pot lopen. Toch vreemd dat je zul ke berichten ieder jaar weer leest. Er zijn veel hondenbezitters die het wel best vinden. Ook te mer ken aan hoe er verder met hun viervoeter wordt omgegaan. Uitla ten aan een lijntje van amper een meter. De hele dag in een bech, of buiten in een kooi waar hij amper schaduw heeft vind ik ook misda dig. Deze zogenaamde hondenlief hebbers hadden beter geen hond kunnen nemen, maar gewoon een speelgoedexcemplaar bij de winkel kunnen halen. Dominique du Fossé Hartogsweg 14, Scherpenisse Windmolens Hoewel de energievraagstukken mij als leek de pet te boven gaan, is me wel duidelijk geworden dat er plannen bestaan voor uitbreiding van het nationale windmolenare aal. De 1174 artisanale wind- of wa termolens, die ons land nog bezit, zijn folklore en worden uiteraard gekoesterd. Het oprichten van mo derne windmolengebieden is ech ter een ander chapiter, wat bij po tentiële belanghebbenden vaak op veel weerstand stuit. Uiteraard zul len provincies die voldoen aan de goede voorwaarden, eerst in beeld komen. Hooggelegen danwel an derzijds 'strategische' targets (win derige kustgebieden). De provin cies Flevoland (594), Noord-Hol land (325) en Friesland (317) zijn de meest windenergetische provin cie van Nederland op een totaal van 1976. Sinds de wetenschap van de Colombiaanse 'foute' steenkool industrie is de hele kwestie ook een moreel dilemma geworden. Het argument van horizonvervui ling? Een mooie windmolen is niet lelijk. Monique Sfurm Turkeye 16, Waterlandkerkje Inspraak N61 Het heeft geen zin discussies nog eens over te doen, meldt de project leider van het N6i-project. Wat is dan de zin van een inspraakronde en van het indienen van zienswij zen? Soms breekt het licht pas door als de eigenlijke discussie ach ter de rug is. Voortschrijdend in zicht, noemen we dat. En per defi nitie 'schrijden' gaat langzaam. Het ZeeuwsVlaamsPlatform heeft na mens ruim 600 mensen een peti tie ingediend om de trechter in de Braakman uit het tracé te halen. Helaas, de natuur regeert over die 900 meter. De projectleider meld de dat op die plaats het ontwerp 'robuust' is; hetgeen betekent: later optimaliseren is eenvoudig moge lijk. Waarom uitstellen tot morgen, wat vandaag kan? Zeker als de vei ligheid van de weggebruikers daar mee toeneemt. In het noordelijke deel van de Braakman regeert de natuur; het verkeer heeft recht op adequate ruimte bij de brug. Guus Lamgeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg Gebarentaal baby's Het moet niet gekker worden: wie baby's en kleuters gebarentaal leert, schaart zich volgens Claudia Sondervan onder de beroepsgroep 'docenten'. Dat valt op te maken uit het artikel 'Cursus in gebaren taal voor baby's en kleuters', in de krant van 29 juni. Ik stam nog uit de tijd dat docenten een universi taire of daaraan gelijkwaardige op leiding gevolgd hadden. Wat een taalarmoede! Is dit gemakzucht of staat doceren voor sommigen ge lijk aan 'kinderen iets bijbrengen, maakt niet uit wat'? Gelukkig dat onderwijsmensen zelf nog het ver schil weten tussen juf, meester, on derwijzer, leraar en docent. Laten we dat tenminste maar veronder stellen. Kees Ingelse Oosthoekseweg 1Driewegen Veere stelt beslissing uit 18 oktober 2008 schrijft de krant: In de begroting van de gemeente Veere over 2009 is nog geen reke ning gehouden met de kredietcri sis. Die dreigt Veere ten minste drie miljoen euro te kosten. Dat be drag was tijdelijk geparkeerd op een kortlopende rekening met een hoge rente bij de inmiddels inge storte Landsbanki. Het is nog maar de vraag of Veere dat geld terug krijgt. Wethouder van financiën Wim van Tatenhove gaat daar wel vanuit. Lukt het toch niet, dan moet de ge meente Veere drie miljoen in een keer afschrijven en, om te kunnen blijven investeren, drie miljoen le nen tegen een jaarlijkse rente van 150.000 euro. Nog geen twee jaar later neemt de gemeente een jaar de tijd om te bedenken hoe en waar zij de komende vier jaar twee miljoen euro kan bezuinigen. De begroting voor 2011 is sluitend ge maakt. Belastingen omhoog, subsi dies omlaag. Vanaf 18 oktober 2008 heeft de ge meente al tijd gehad orde op zaken te stellen. Pappen en nathouden maar. Op naar de volgende ronde. J. Vergroesen Vrouwenpolderseweg 55a, Serooskerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39