18 Klassieker Cats mét hedendaagse hits VOORSTELLING Klassiek ballet en jazzdance, musical- en eigentijdse hits ko men samen in de kerk van Brouwershaven. Daar voeren de dansers van Elly Geelhoed een eigentijdse Cats op. lai^i Lezersprijs 14,95* WD: 'Voordelta alternatieve plek voor meer mzi's' dinsdag 6 juli 2010 door Esme Soesman Graffity tegen een eeu wenoud decor. En ei gentijdse hits ver mengd met num mers uit de musical- klassieker Cats. Met een stuk of 90 leerlingen zet dansdocente Elly Geelhoed vrijdag 9 juli de voorstel ling Cats neer in de Grote Kerk van Brouwershaven. Heel toepasse lijk bestaat dit optreden uit een mix van klassiek ballet en jazzdan ce. Wie aan het door Andrew Lloyd Webber gecomponeerde Cats denkt, kan niet om het nummer Memory heen. „Dus die zit er na tuurlijk in", schetst Geelhoed van dansschool Elly Geelhoed Ballet de contouren van de voorstelling. Net als het nummer The Jellicle Ball. Daarbij dansen klassiek ballet leerlingen en jazzdanceleerlingen door elkaar heen/ „Dat gaat heel goed samen. Pirouettes worden af gewisseld met van die grote spron gen uit' de jazzdance. Er zit een enorm tempo in dat nummer. Het is net één grote wervelwind." Die combinatie van verschillende stijlen is ook doorgevoerd in de muziek. Catsnummers worden af gewisseld met hits van onder meer Michael Jackson en van Ju nior Songfestivalwinnaar Ralf ('Click Clack'Mackenbach. Geel hoed schreef een eigentijds - door Cats geïnspireerd - poezenverhaal. „Die de kinderen van voor naar achteren kennen. Dat is leuk hoor. Ze zitten er hélemaal in." Rond de negentig leerlingen telt de in de gymzaal van Dreischor zetelende dans school. Geelhoed draait groepen klassiek ballet, jazzdance en peu ter- en kleuterdans. „En dan heb ik nog iets van 40 dames 'rondhup pelen' bij Pilates en Bodymove." Die laatste twee groepen zijn, voor zover de leden ervan geen hand en spandiensten verrichten voor de voorstelling, vrijdag niet van de partij. De rest wel en ook dat le De 'katjes' van Elly Geelhoed in de weer voor de Brouwse kerk vert een bont plaatje op. Qua leef tijd (de jongste is 2,5 jaar, de oudste 26), maar ook qua uiterlijk. Elke danser kreeg opdracht om zelf met een poezenpak op de proppen te komen. De één doet het strak en simpel met slechts een staart, de ander pakt uit. „Die mix die daardoor is ontstaan is zo leuk." Een effect dat vrijdag wel licht nog een extra dimensie krijgt. Met een knipoog naar de originele musical is het decor opge trokken uit oude autobanden, rol- emmers en houten pallets. „En pla ten die door twee jongens van het Goese Lyceum met graffity zijn be spoten. En dat in een eeuwenoud gebouw. Omdat de eigen trainings ruimte te klein is voor opvoerin gen, ging Geelhoed op zoek naar een podium voor de eens in de twee jaar gehouden voorstelling van haar leerlingen. Even dacht ze De ZWor-Kre* vs» [|wo ij. 4 dvd-box Deze exclusieve box bevat 20 afleveringen van ongeveer 6 minuten met in de hoofdrol Elmo. Het favoriete monster van iedere peuter. Iedere episode ziet uw peuter hoe Elmo dezelfde alledaagse dingen meemaakt als hij/zij zelf. Elmo en zijn vriendjes Een dagje uit met Elmo Elmo maakt plezier Elmo is zichzelf Alle leeftijden, Nederlands gesproken. Speelduur 120 minuten. Adviesprijs 24,95 'exclusief verzendkosten van 2,95 nrvn categorie dvd's en games ZIERIKZEE - De Statenfractie van de WD vindt dat het dagelijks pro vinciebestuur moet onderzoeken of er in de Voordelta ruimte kan worden gemaakt voor mossel- zaadinvanginstallaties (mzi's). Frac tievoorzitter Sjoerd Heijning wil voorkomen dat er op de Ooster- schelde meer overlast voor recrean ten en andere vissers ontstaat. „We dragen de mosselvissers een warm hart toe, maar hebben ook oog voor andere belangen. Daar om is het misschien een goed idee om te kijken naar uitbreiding in de Voordelta, waar meer ruimte is." De WD was gisteren op werk bezoek in Schouwen-Duiveland. Tabakspeciaalzaak De Pupekop Appelmarkt 27 Zierikzee Tel.: 0111-415063 Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36