PZC 7 Extra aandacht Schouwse straten nodig Kinderzitje 18 en 19 19 SCHADE Na-rampse betonklinkerbestrating hard aan vervanging toe Terug in de tijd tijdens speurtocht Inbreker vlucht in Land van Saeftinghe Joyrider op kraanmachine Veelbesproken JOP in dorpshuis geopend almanak Klassieker Cats mét hedendaagse hits in kerk Brouwershaven Dinsdag 6 juli 2010 Landelijke erkenning voor duurzame plannen Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet «leemans zierikzee - Om problemen te voor komen moet de komende jaren op Schouwen-Duiveland extra aan dacht en geld besteed worden aan groot onderhoud dan wel vervan ging van klinkerbestrating. Het me rendeel van de na de watersnood ramp op grote schaal gebruikte be tonklinkers is versleten. Dat blijkt uit een evaluatierapport. In de jaren zestig van de vorige eeuw werden op Schouwen-Duive land overal nieuwbouwwijken uit de grond gestampt. Voor de bestra ting werden vaak relatief goedko pe betonklinkers gebruikt en die zijn volgens technisch projectme dewerker civieltechniek van de ge meente Jan Dalebout hard aan ver vanging toe. „Het cement tussen het grind van de betonklinkers begint los te la ten. De stenen worden daardoor glas en scherp en daar moet je iets aan doen voor het gevaarlijk wordt. Op de Balie in Zierikzee is dat goed te zien." Klein onderhoud - het deels ver vangen van klinkerbestrating - biedt op Schouwen-Duiveland geen soelaas meer. Groot onder houd is onontkoombaar. Hergebruik van klinkers is in dit geval evenmin mogelijk. Dalebout schat dat rond de negentig procent van de betonklinkers vervangen moet worden door nieuwe. De nieuwe generatie betonklinkers is volgens Dalebout van veel betere kwaliteit dan de in de jaren zestig gebruikte. „De nieuwe gaan zo'n 6o jaar mee. De oude hooguit 50 jaar." De kwaliteit van de asfaltver- harding in eigendom en beheer bij de gemeente is goed. Waarbij wel aangetekend wordt dat een winter met veel sneeuw, vorst en wegen- zout de kwaliteit nadelig kan beïn vloeden. In 2009 werd ruim zeveneneenhal- ve ton besteed aan het onderhoud van straten en wegen in een ver houding van 50/50. Op advies van de afdeling civieltechniek wordt door de gemeente de komende ja ren het accent verlegd naar een ver houding van 25/75 in het voordeel van klinkerbestrating. Tot nu toe werd door de gemeente Schouwen-Duiveland eens per twee jaar gekeken naar de bij haar in eigendom en beheer zijnde stra ten en wegen, maar dat blijkt in de praktijk niet langer voldoende. De komende jaren is op advies van de civieltechniek gekozen voor een jaarlijkse inspectie. feT. I - SCHARENDIJKE - Een speurtocht was het. Een bijzondere speurtocht. De leerlingen van de groepen 6, 7 en 8 van de Helcherseeschool uit Scharendijke gingen gisteren in museum het Raad- en Polderhuis in het Zuid-Hollandse Ouddorp terug in de tijd. In het museum is momenteel een expositie over de Tweede We- reldoorloog te zien en dat was voor juf Eve lien van der Bok aanleiding om een educatie ve speurtocht in elkaar te steken. Collega meester jan Willem Goedhart maakte er illus traties bij en gewapend met vragen en op drachten trokken de kinderen door het mu seum om als eersten de speurtocht te volbren gen. foto Dirk-Jan Gjeltema NIEUW-NAMEN Een inbreker wist zondag uit han den van de politie te blijven door het Verdronken Land van Saefting he in te vluchten. Agenten zaten hem achterna omdat hij op een ter rein in de buurt gereedschap had gestolen. De vriendin van de inbre ker vertelde dat haar vriend zich zelf wilde ingraven in het Verdron ken Land van Saeftinghe. Een poli- tiehelikopter heeft het gebied afge zocht, maar de verdachte niet ge vonden. SINT MAARTENSDIJK Afgelopen zaterdagavond heeft een onbekende een kleine kraanmachi ne bereden bij een bedrijf aan de Wiebesweg in St. Maartensdijk. De joyrider heeft, zo blijkt uit gege vens van het vehikel, tussen 23.15 en 23.25 uur gebruik gemaakt van de kraanmachine. Het voertuig kwam na die tien minuten in de sloot terecht en de joyrider is met zijn rit gestopt. De eigenaar van de kraan heeft aangifte gedaan, omdat het voertuig beschadigd is. NOORDGOUWE Er is veel over gesproken maar nu is het eindelijk zover. Vandaag opent burgemeester Rabelink om 19.00 uur de Jongerenontmoetings- plek (JOP) in het dorsphuis in Noordgouwe, bestemd voor jeugd uit Noordgouwe en Schuddebeurs in de leeftijd van 13 tot en met 18 jaar. De JOP is open op donderdag, vrij dag en zaterdag tussen 15.00 en 22.00 uur. Er zijn met de jongeren samen spelregels opgesteld. Het kinderzitje zit al jaren bovenop de bagagedrager van de Jiets van de Middelburgse. Niets bijzonders, ge woon een stevig kinderzitje dat al ja ren tot tevredenheid dienst doet. Eerst voor haar oudste zoon, daarna voor haar oudste dochter en nu voor haar jongste zoon. De Middelburgse kocht het zitje ooit tijdens een vakantie in Duitsland en het beviel zo goed dat het mee terug ging naar huis. Daar werd het door Tip? redactie@pzc.nl haarzelf gemonteerd op de eigen fiets. Sinds kort merkt ze dat het toch wel een erg bijzonder zitje is, want ze krijgt volop commentaar van passan ten als ze door haar stad rijdt. In eer ste instantie was ze verbaasd tot ze merkte dat de kleur van het kinder zitje voor al die reacties zorgt. Want het is oranje en in deze tijd van het wk is die kleur al voldoende om en thousiaste reacties te krijgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35