Stekelenburg You cheat Eén op drie Israëli's achter 'die Mannschaft' 22 kpn kpn 'winkel kpn.com 0800 0115 Ongeveer 2500 Oranje-fans zijn afgereisd dinsdag 6 juli 2010 door Bert Maalderink Gisterochtend zat ik in het vliegtuig op weg naar Kaapstad een Zuid-Afrikaanse krant te lezen. Aangekomen bij het sportkatern keek ik ineens recht in het gezicht van Luis Suarez. Zijn foto was paginagroot afgedrukt op de voorkant. Met koeienletters stond eronder: 'You cheat', jij speelt vals. Dat sloeg natuurlijk op de handsbal van Suarez in de kwartfinale Uruguay-Ghana, de wedstrijd die uiteindelijk gewon nen werd door de Zuid-Amerika nen. In Afrika balen ze ervan dat Gha na uitgeschakeld werd en Luis Sua rez krijgt de schuld. Het is de ver ongelijkte mening uit het conti nent dat het WK organiseert en dat zo graag een vertegenwoordi ger in de halve finales en mis schien wel in de finale had gehad. Die kans is nu verkeken en degene die daarvoor verantwoordelijk wordt gehouden, moet hangen. Wat een onzin. Ik heb erg genoten van de hands bal van Luis Suarez. Op het mo ment dat het gebeurde vloog ik van Port Elizabeth terug naar Jo hannesburg en de piloot van het toestel hield ons passagiers keurig op de hoogte van de verwikkelin gen bij Uruguay-Ghana: 1-1, verlen ging, hands, rode kaart Suarez, penalty Ghana, gemist, strafschop- penserie, 4-2 voor Uruguay. Het had veel weg van het volgen van een voetbalwedstrijd via teletekst, dat vaak spannender is dan een li ve-verslag op radio of tv. Ver na middernacht zag ik op rn'n hotelkamer in Johannesburg de beelden die bij de uitslag hoorden. Zeker het moment dat Luis Suarez de bal op onnavolgbare wijze uit het eigen doel hield, overtrof mijn verwachtingen. Als je hands maakt, doe het dan zo. Dat von den zijn landgenoten blijkbaar ook, want Suarez is nu de held van Uruguay. Als hij niet had ge daan wat hij deed, was zijn land geen halve finalist geweest. Gewel dig- Daar denken ze hier in Zuid-Afri- ka dus heel anders over. En mijn cameraman Martien Appelman ook. Hij zat naast me toen ik giste ren het krantenverhaal met de Sua- rez-beschuldigingen zat te lezen. Hij: „De Afrikanen hebben gelijk. Als Suarez geen hands had ge maakt, was Ghana door geweest." Ik: „Ze hebben zelf die strafschop gemist hoor." Hij: „Er zou een zwaardere straf moeten zijn." Ik: „Suarez werd van het veld ge stuurd en Ghana kreeg een straf schop. Wat wil je nou nog meer?" Hij: „Een doelpunt." Met sommige mensen is het slecht discussiëren. Het deed me denken aan m'n jongste zoon. Als we thuis een spelletje doen en het ziet er naar uit dat hij niet gaat win nen, dan wil hij de regels verande ren. Hou toch op. Als je niet tegen je verlies kunt, moet je niet mee doen. Uit een exploot van kandidaat-deurwaar der M. Weertman d.d. 01 juli 2010 blijkt, dat t.v.v. de besloten vennootschap Combi Voordeel Hypotheken B.V., geves tigd en/of kantoorhoudende te Alkmaar aan ALLE PERSONEN DIE VERBLIJVEN IN DE ONROERENDE ZAAK, OF EEN GEDEELTE DAARVAN, GELEGEN TE VLISSINGEN AAN DE WILHELMINA- STRAAT 43, is betekend een exploot waarin (ondermeer) een beroep wordt gedaan op de nietigheid van een eventu eel met P. Dojcinovski gesloten huurover eenkomst. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen op één van onder staande adressen. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 sluit je aan MAARTEN STEKELENBURG Amper een jaar geleden speelde hij uit te gen De Graafschap 2, nu wordt hij gepre zen als één van de topkeepers van het WK. door Roel Wiche KAAPSTAD - Voor de halve finale van het Nederlands elftal op het WK tegen Uruguay zijn ongeveer 2500 supporters uit Nederland naar Zuid-Afrika gekomen. Dat zei Lloyd Vandenberg, voorzitter van de Supportersclub Oranje, giste ren. Voorafgaand aan de wedstrijd in Kaapstad houdt Vandenberg weer het bekende feest op het zo genoemde oranjeplein, gevestigd aan de Grand Parade in het cen trum van de stad. De Oranje-festi viteiten beginnen om 11.30 uur. Om 17.30 uur loopt het hele gezel schap naar het Green Point sta dion. Daarnaast zullen nog enkele dui zenden in Zuid-Afrika wonende Nederlanders de wedstrijd be zoeken. Hoeveel precies is niet te achterhalen, omdat ze hun kaar ten niet via de KNVB hebben be steld. KAAPSTAD - Maarten Stekelenburg is keeper van beroep en keepers hebben de naam dat ze tot een af wijkend ras behoren. Keepers zijn meestal gek, geniaal, zonderling, kleurrijk, controversieel of tegen draads. Keepers hebben vaak een grote mond en zijn niet de meest fijnzinnige types, vooral niet als ze Pfaff, Kahn of Chilavert heten. Keepers zijn, simpelweg, een beet je apart. De 26-jarige Maarten Stekelen burg is de uitzondering op de re gel. De doelman van Ajax en het Nederlands elftal is niet gek, geni aal of zonderling en al zeker niet tegendraads. Stekelenburg loopt het liefst in de pas, heeft graag om zes uur de gekookte piepers op tafel en is niet de man die van de daken gaat schreeuwen hoe goed hij wel is. Dus kaatst hij de vraag of hij nu een topkeeper is geworden direct terug. „Als jij dat vindt, mag je dat opschrijven. Voor mijn zelfvertrouwen is dit WK natuurlijk fantastisch. Ik kan hier ook wat laten zien. Wat dat allemaal teweeg kan brengen, zie ik straks wel." Nee, hij durft nog niet uit te spre ken dat Oranje geschiedenis aan het schrijven is. En dat hij, Maar ten Stekelenburg, daar een hoofd rol in speelt. Ook al hield hij met een paar geweldige reddingen te gen Slowakije en Brazilië de WK-droom levend en laat hij de geest van Edwin van der Sar langzaam vervagen. Zelf houdt hij het erop dat de jeugdige onbe vangenheid is verdwenen en dat hij nu voldoende gerijpt is om te voldoen aan de allerhoogste norm. „Keepers hebben ervaring nodig. Vroeger kwam ik wel eens uit en dan ging het fout. Nu overkomt me dat niet zo gauw meer. Je moet alle situaties een keer heb ben meegemaakt, zodat je weet hoe je moet handelen. Zo is het ook met de druk die je voelt, bij Ajax en Oranje. Ook daar moet je mee leren omgaan." Hij kan niet meer zeggen dat alles hem is komen aanwaaien, integen deel. Lang leek het allemaal van zelf te gaan voor de voormalige leerling-kok uit Haarlem, die al jong onder de lat kwam te staan van zijn droomclub, Ajax. Steke lenburg stootte door naar de selec tie van het Nederlands elftal, waar hij geduldig wachtte op het moment dat Van der Sar zijn af scheid aankondigde. Toen hij eindelijk de nummer één van Oranje was, kwam de groot ste mentale test uit zijn carrière. Marco van Basten degradeerde hem bij Ajax naar de bank, amper drie uur voor de wedstrijd tegen Olympique Marseille, en zondags kind Stekelenburg moest plots zien te overleven. „Ik had er een paar dagen abso luut geen zin meer in. Maar op een gegeven moment moest de knop toch weer om. Ik was blij dat de bondscoach wél vertrou wen in me hield. Van Marwijk bel de me persoonlijk op en zei 'jij blijft mijn eerste keus'. En hij advi seerde me te blijven spelen, ook al was het in Ajax 2. Dat heb ik ge daan. Stond ik ineens daar op het veld, bij De Graafschap 2. De wed strijd was niet eens het moeilijk ste. Dat was vooral de busreis er heen." Heel af en toe denkt hij in Zuid-Afrika nog wel eens terug aan die verwarrende tijd, vooral als anderen hem'eraan herinne ren. Zelf houdt hij liever vast aan een gevoel van trots, dat hij zich heeft teruggeknokt uit een positie die het maximale van zijn incasse ringsvermogen vroeg. „Je moet al les een keer meemaken. Ik denk dat ik er mentaal sterker van ben geworden. Dit hoort ook bij het voetbal. Ook de mindere fases moet je kunnen verwerken. Het is geen sport voor mietjes." De beloning voor zijn veerkracht oogst hij op dit WK, waar Steke lenburg de laatste jeugdpuistjes heeft verdreven en de wereld in- TEL AVIV - Bijna een derde van de Israëlische mannen hoopt dat Duitsland het WK voetbal wint. Dat blijkt uit een opinieonderzoek van het dagblad Yediot Acharonot. Zoals mag worden verwacht is al leen Nederland populairder, maar het scheelt bijna niets: 30,5 tegen 31,5 procent. Vooral oudere Israëliërs zijn ge schokt. „Het is gewoonweg een schande dat er in Israel supporters rondlopen van het Duitse nationa le elftal", is de reactie van Ze'ev Wolf, een overlevende van de Ho locaust. „Na alles wat we hebben doorstaan, moeten we nu meema ken dat er mensen in dit land Duitsland steunen", klaagt hij. Is Israël veranderd of is het Duits land? Het dagblad gaat te rade bij Christine Winter van het Goethe Instituut in Tel Aviv. Zij ziet ook ineens overal Duitsland-fans. „Duitsland lijkt hier te zijn herbo ren", zegt ze. „Steeds meer men sen leren hier onze taal en Israë liërs vormen in Berlijn de op één na grootste groep toeristen." Het is duidelijk dat jonge Israëliërs met andere ogen naar Duitsland kijken dan hun ouders. „Iedereen denkt altijd direct aan de Holo caust, maar dit is gewoon voetbal", zegt Duitsland-supporter en me disch student Ariel Melamud.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34