De deelnemer: Jongerencentrum Trinnety kan straks putten Horeca postkantoor i8| zeeland PZC DJ-WORKSHOPS Wie een feestje wil, moet dat zelf kunnen organiseren, vindt de leiding van Trinnety in Kapelle. Om jongeren daarbij op weg te helpen, vinden deze zomer dj-workshops plaats. Kapelse Dag www.pzc.nl/webwinkel Elmo's wereld Lezersprijs 14,95* dinsdag 6 juli 2010 B 'Thuis was ik drie maanden bezig om te leren scratchen en ik kreeg het maar niet voor elkaar. Hier kreeg ik het na drie uurtjes onder de knie' (Jermaine Omzgtig uit Schore) Jermaine Omzgtig (links) luistert workshop-leider Remco Schipper. door Lilian Dominicus Het komt niet zo heel veel voor dat een der tienjarige met visite kaartjes rondloopt. Maar Jermaine Omzgtig (13) uit Schore heeft ze. En wie weet heeft -ie ze de komende tijd nog nodig ook: hij zou best wel eens een veel gevraagde dj kunnen worden op feesten en in discotheken. Zover is het nog niet, maar de eer ste stap is gezet: een dj-workshop in jongerencentrum Trinnety in Kapelle. Het was een ideetje van Max Baar (21) uit Kapelle, een der dejaars student sociaal-cultureel werk, die in totaal twee jaar stage loopt bij Trinnety. „In het oude Trinnety werd er ook veel gedee- jayd", verklaart hij, terwijl Jermai ne het ene na het andere plaatje op de draaitafel legt. „De jongeren hier vragen vaak om feestjes, maar dat vraagt wel om een bepaalde zelfredzaamheid. Als ze dat willen, moeten ze zorgen dat er vrijwilli gers zijn voor de bar, versieringen en het opruimen, maar ook voor de muziek. Dus helpen we ze nu een beetje op weg. We bieden een .dj-workshop aan, zodat ze zelf kunnen draaien." De workshop is bedoeld voor jon geren van dertien tot en met zes tien jaar uit de gemeente Kapelle. Aanvankelijk zouden er vijf weken achter elkaar workshops worden gegeven: iedere week twee jonge ren die op dinsdag- en donderdaga vond mochten draaien. Een maxi mum van tien plaatsen, dus. Er was zelfs een test aan verbonden om een selectie uit de gegadigden te kunnen maken. De belangstelling viel dus wat te gen, maar dat is helemaal geen Drie jongeren van dertien tot en met zestien jaar doen mee aan de dj-workshops die in jongerencen trum Trinnety in Kapelle worden gegeven. Het publiek bepaalt op een grote feestavond op vrijdag 23 juli in Trinnety wie het beste draait. De winnaar mag op de Kapelse Dag op zaterdag 28 augustus twin tig minuten optreden. Daarmee lost de politiek een belof te in die is gedaan tijdens het jon- gerendebat van medio februari. Er werd toen geklaagd dat er te weinig voor jongeren zoü worden gedaan op de Kapelse Dag. Deelnemers staan voor de uitdaging om de ene plaat in de andere te mixen. Er moet één geheel ontstaan. ramp, wat Max betreft. „Nu krijgt iedere deelnemer individueel les. Eigenlijk pakt dat veel beter uit. We zijn van plan de workshops na de zomer weer aan te bieden, maar dan voor een andere leeftijds groep. Want er is wel degelijk ani mo, alleen die moeten we aanwak keren." E én-op-één begeleiding is er dus nu, héél intensief. „Ei genlijk lukt het op een ande re manier toch niet", legt Remco Schipper (20) uit Goes uit, die de workshop geeft. Zelf leerde hij het deejayen van een vriend, nu geeft hij andere jongeren de kneepjes van het vak door. Bescheiden is hij wel. „Ik ben volkomen onbekend, hoor", zegt hij, bijna verontschul digend, alsof bekendheid een voor waarde is om een goede leraar te zijn. Uit eigen ervaring weet hij maar al te goed wat belangrijk is bij het draaien: pure concentratie. „Er zijn twee kanalen waar je op moet letten en daar ben je alleen maar op gefocust. Het eerste is de mu ziek die je via je koptelefoon hoort en die je straks moet mixen met de muziek die het publiek hoort. Dat is het andere kanaal: de com municatie met de wereld om je heen. Het is de bedoeling dat de platen een geheel worden. Vroeger mixten dj's twee nummers aan el kaar, maar die tijd is voorbij. De dj vertelt een eigen verhaal." De drie leerlingen die op de work shop zijn afgekomen, daagt hij uit om twee totaal verschillende pla ten te mixen. Voorwaar geen mak kelijke opgave, omdat ze de mu ziek niet kennen. „Het dwingt ze om naar alle geluiden tegelijk te luisteren, dan hoor je het moment dat je het andere nummer erin kan gooien. Ik vertel ze ook te blij ven tellen." Het is nog maar Jermaines tweede les, maar Remco en Max zijn dik tevreden over zijn prestaties. Dat hij aan het eind van de les een keertje stilvalt, vergeven ze hem di rect. „Beginnersfoutje. Niet leuk, maar het gebeurt de besten." Jermaine zeifis dolgelukkig met wat hij er heeft geleerd. Thuis draait hij cd's en hij heeft al eens een enkele keer op een feestje ge staan. „Thuis was ik drie maanden bezig om te leren scratchen en ik kreeg het maar niet voor elkaar. Hier kreeg ik het na drie uurtjes onder de knie." De truc? „Je moet eerst met de plaat meedraaien en dan pas beginnen met scratchen." Als iemand even uitlegt hoe je moet scratchen, blijkt het allemaal ineens niet meer zo moeilijk. De Avo*tur?n v3„ categorie dvd's en games 4 dvd-box Deze exclusieve box bevat 20 afleveringen van ongeveer 6 minuten met in de hoofdrol Elmo. Het favoriete monster van iedere peuter. Iedere episode ziet uw peuter hoe Elmo dezelfde alledaagse dingen meemaakt als hij/zij zelf. Elmo en zijn vriendjes Elmo maakt plezier Een dagje uit met Elmo 1 Elmo is zichzelf Alle leeftijden, Nederlands gesproken. Speelduur 120 minuten. Adviesprijs €24,95 •exclusief verzendkosten van 2,95 door Frank Balkenende GOES - Een horecazaak in het voor malige postkantoor aan de Grote Markt in Goes is voorlopig van de baan. Nico van den Berg uit Burgh-Haamstede wilde het pand kopen, maar ziet er vanaf „Het risi co van langdurige procedures is te groot." Begin dit jaar werd Nico van den Berg uit Burgh-Haamstede juri disch eigenaar van het gebouw. Hij kocht het monumentale pand voor ruim twee miljoen euro van de Amsterdamse zakenman Won Yip, die overigens Goese wortels heeft. Yip bleef, zolang de transac tie niet was voltooid, economisch eigenaar. Na een half jaar heeft hij nog geen geld ontvangen. „Daar om moet ik dit spoor verlaten. Als ik in de winkel een brood koop, moet ik ook betalen. Ik heb Van den Berg zelfs een half jaar uitstel van betaling gegegeven, maar een keer moet de zaak worden afgehan deld. Dat is niet gebeurd." Van den Berg stelt met klem dat de financiële afhandeling het pro bleem niet is. „Dat had ik keurig voor elkaar. Ook was ik met de ING in overleg over terugkeer van de geldautomaat en zou ik de ach terzijde aan de gemeente als fiet senstalling verhuren. Helaas heb ik pand moeten terugleveren omdat de risico's te groot zijn." Die risico's schuilen vooral in de procedures, zegt hij. „Vooral de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30