Van Marwijk wil pas later gaan Mooie dag om voorschot op eeuwige 241 sport HALVE FINALE Veel Oranje-volgers denken dat Nederland wel even van Uruguay wint. Bondscoach Bert van Marwijk waakt voor onderschatting. Spanje kan Fabregas en Puyol opstellen Bondscoach Martino vertrekt bij Paraguay Regering Nigeria heft schorsing op Doelman Buffon geopereerd aan hernia 'Geen transfer Romero naar Genua' NEDERLAND VERMOEDELIJKE OPSTELLINGEN URUGUAY Nederland - Uruguay wmm BBBlIlllill 1 Schoten op doel urn «ik. ww® dinsdag 6 juli 2010 POTCHEFSTROOM Cesc Fabregas en Carles Puyol zijn morgen inzetbaar als Spanje het op neemt tegen Duitsland in de halve finales. Beide spelers hielden lichte blessures over aan de met 1-0 ge wonnen kwartfinale van zaterdag tegen Paraguay. „Beide spelers zijn fit", aldus dokter Oscar Luis Cela- da. Puyol kreeg in het duel met Para guay een bal in zijn gezicht. De ver dediger kampte daarna met een be perkt gezichtsvermogen. Fabregas heeft last van zijn schouder, maar speelt desnoods met een injectie. ASUNCION Gerardo Martino stopt als bonds coach van Paraguay. Dat kondigde de Argentijnse trainer gisteren aan. Paraguay haalde voor het eerst in de historie de kwartfinales, waarin met 1-0 werd verloren van Spanje. „Mijn vierjarig contract is ten ein de, maar ik blijf nog even om wat dingen te regelen", aldus Martino (47). De selectie van Paraguay werd gisteren door duizenden fans ver welkomd in de hoofdstad Asun cion. Aanvaller Roque Santa Cruz (28) gaf aan dat hij geen WK meer zal meemaken voor Paraguay. ABUJA De regering van Nigeria heeft giste ren de schorsing van het nationale voetbalelftal opgeheven. Dat maak te een woordvoerder van president Goodiuck Jonathan bekend. We reldvoetbalbond Fifa dreigde het land uit te sluiten van alle interna tionale competities als de regering het besluit niet zou terugdraaien. De slechte prestaties op het WK in Zuid-Afrika waren aanleiding voor de schorsing van twee jaar. Nigeria werd zonder zege in de groepsfase uitgeschakeld. MILAAN De Italiaanse doelman Gianluigi Buffon is zondag in Milaan geope reerd aan een hernia. De 32-jarige voetballer hoopt over drie maan den weer wedstrijden te kunnen spelen voor zijn club Juventus. Vol gens de uitvoerend arts is de opera tie goed verlopen. Buffon kreeg tijdens het WK in Zuid-Afrika last van zijn rug. De Ita liaan speelde een helft tegen Para guay, maar kwam sindsdien niet meer in actie voor het vroeg uitge schakelde Italië. ALKMAAR Een transfer van de Argentijnse doelman Sergio Romero naar Ge noa is van de baan. AZ, waarbij de WK-ganger onder contract staat, en de Italiaanse club hadden enke le weken geleden een akkoord be reikt over een transfer. Romero wil de op dat moment nog geen beslis sing over zijn toekomst nemen. Hij wilde het WK afwachten. „Het ak koord is ai achterhaald", zegt Er- nest Stewart, directeur voetbalza ken van AZ. „Bij mijn weten heeft Genoa een andere keeper gehaald." door Leon ten Voorde KAAPSTAD - Op een dag als deze ko men herinneringen weer boven. Zoete en zure mijmeringen over '74 en '78 trekken voorbij. Het is nu bijna niet meer voor te stellen dat Oranje destijds twee keer achter el kaar in de WK-finale stond. Van avond in Kaapstad kan Oranje zich zelf opnieuw betoveren. Bij een ze ge op Uruguay heeft het land met dat prachtige voetbalverleden de toekomst voor het grijpen. André Ooijer wordt zondag, op de dag van de finale, 36 jaar. Hij was op 7 juli 1974 exact vier dagen oud toen het grote Oranje van Johan Cruijff in München door een ge brekkige voorbereiding en een te ver doorgeschoten zelfverzekerd heid de finale verloor van Duits land. Op 25 juni 1978, de dag van de eindstrijd tussen Nederland en Argentinië, moest hij nog vier wor den. Giovanni van Bronckhorst was toen ook drie, Mark van Bom mel net één. De enige die zich mis schien nog iets van die beladen fi nale in Buenos Aires zou kunnen herinneren is derde keeper Sander Boschker. Als zevenjarige heeft hij vast de bal op de paal van Rob Ren- senbrink vlak voor tijd live op tele visie gezien. Thuis, in Lichtenvoor de, bij zijn ouders op de bank. De overige spelers zijn bijna alle maal kinderen van de jaren tachtig. Sommige waren nog niet eens ge boren toen Marco van Basten Ne derland in '88 naar het collectieve delirium schoot Grote kans dat spe lers als Eljero Elia en Gregory van der Wiel wel de trainers jan Poort vliet en Ernie Brandts kennen, maar niet weten dat ze allebei als voetballer een WK-finale in hun ba gage hebben. De verhalen over de twee verloren finales zijn al ontelbare malen opge voerd. Dramastukken zijn het, zon der happy end. De tranen van '74 zijn zo dik als een waterval en zul len wel nooit helemaal opdrogen. In '78 was alles anders. Toen stoot te Oranje eigenlijk totaal onver wacht door naar de hoogste etage van het mondiale voetbal. Cruijff en Van Hanegem hadden voor het toernooi bedankt en van de spelers die overbleven moest maar niet al te veel worden verwacht. Maar on danks vele matige wedstrijden haal de Oranje verrassend genoeg de fi nale en in die eindstrijd was het misschien wel dichter bij de titel dan vier jaar daarvoor. „We had den daar kampioen moeten wor den, daar denk ik elke dag nog aan", heeft de uit Arnemuiden af komstige Poortvliet zich wel eens laten ontvallen. Oranje haalde daarna nog twee keer de achtste finales (1990 en 2006), één keer de kwartfinales (1994) en één keer de halve finale (1998). Bij die laatste keer dat Ne derland echt zicht had op het we reldgoud werd de weg versperd door Brazilië. Van die plaaggeest is Mathijsen Van Persie Museira Stekelenburg Heitinga Pereira 1990 Ruud Gullit 1 Wim Kieft Ronald Koeman 1978 Rob Rensenbrink 5 1974 Johan Neeskens 5 Ongeslagen in 2010 Net als Nederland is Uruguay in 2010 nog ongeslagen. De laatste nederlaag leed het land in oktober vorig jaar tegen Argentinië (0-1). Uruguay wint na strafschoppen datum tegenstander uitslag soort 02-07-10 Ghana 1-1* WK 26-06-10 Zuid-Korea 2-1 WK 22-06-10 Mexico 1-0 WK 16-06-10 Zuid-Afrika 3-0 WK 11-06-10 Frankrijk 0-0 WK 26-05-10 Israel 4-1 vriendschappelijk 03-03-10 Zwitserland 3-1 vriendschappelijk 18-11 -09 Costa Rica 1 -1 WK-kwalificatie 14-11-09 Costa Rica 1-0 WK-kwalificatie 14-10-09 Argentinië 0-1 WK-kwalificatie Rolant Quist bron Rudy Boogert, GN en ANP Robben Fernandez Forlan Cavani Teamstatistieken WK 2010 7 69 74 2044 Passes 1261 Overtredingen 71 :;ddingen Meeste goals op het WK Wesley Sneijder is hard op weg Oranjes topscorer op het WK te worden. Hij heeft nog één doelpunt nodig om de productiefste Oranje-speler op een WK te worden. Hij evenaart dan Rob Rensenbrinken Johan Neeskens. Van Bommel Boulahrouz Arevalo Godin Martinez Caceres Doelpogingen Buiten het 16-metergebied Binnen - het 16-metergebied halve finale dinsdag 6 juli 2010 aanvang 20.30 uur Green Point Stadium, Kaapstad jaar .»»psccrers goals 2010 Wesley ^neijder 4 2006 Arje.. Robben 1 Robin van Persie Ruud van Nistelrooij 1998 Dennis Bergkamp; 3 1994 Dennis Bergkamp 3 Green Point Stadium gebouwd in 2009 plaats voor 64.100 toeschouwers De Zeeuw Sneijder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26