raam in de woning Middelburg: vaker winkelen op zondag Plan voor duiventil Vlissingen: 'dan hebben ze geen friet meer nodig' VERFEXPLOSIE BIJ TMC VERF&WAND nE Bc*rc ».Enc VOORTAAN V Weerwerk begint woonbegeleiding dinsdag 6 juli 2010 I INBRAAKBEVEILIGING I BRANDBEVEILIGING I CAMERABEWAKING Aw "V - MELDKAMER PAC TOEGANGSCONTROLE ALARMOPVOLGING aldus de woordvoerder van het korps. Volgens de politieman zijn inbrekers in de regel gelegenheids- dieven die inbreken waar ze het eenvoudigst binnen kunnen ko men. Inbrekers houden ook niet van licht, weet hij. Een woning, bevei ligd met buitenlichten met bewe gingssensoren, zal niet snel het doelwit zijn van gelegenheidsinbre kers. Ook een woning waar licht brandt, wordt meestal met rust ge laten. Don raadt dan ook aan om tijdschakelaars in te zetten als men sen op vakantie gaan of om een an dere reden langer van huis zijn. Ze werken het best als ze op een intel ligente manier zijn ingesteld. Dus niet elke avond om 23.30 uur alle lichten uit, maar zorg voor varia tie. Duurdere auto's zijn al ja renlang interessante ob jecten voor criminelen. Ze zijn betrekkelijk een voudig te stelen en de opbrengst is relatief hoog. De pakkans is laag, ligt onder de tien procent. Daar naast blijkt ook uit gegevens van de Nederlandse verzekeraars dat er zowel in binnen- als buitenland een goede afzetmarkt is voor gesto len auto's. Die worden in z'n ge heel verkocht of in onderdelen ver handeld. Daar komt ook nog eens bij dat autodiefstal geen hoge prio riteit heeft bij politie en justitie. Zeker als de verzekering de schade dekt wordt niet echt veel energie gestoken in het oplossen van een autodiefstal. Don geeft als advies om de sleutels van auto's thuis op een vaste plaats goed op te bergen. „Leg ze niet zomaar op een tafel of een kastje", raadt hij aan. Nu de vakantie op aanbreken staat waarschuwt de politieman ook dat mensen voorzichtig moeten zijn met het bekend maken van de va kantieplannen. Dus geen briefje op de deur dat de familie veertien dagen in Normandië zit. „Maar ook niet op sociale netwerken als Hyves en Linkedlin bekend maken dat er vanaf volgende week vrijdag afgereisd wordt naar het Zwarte Woud." Volgens Don zijn die sociale net werken voor kwaadwillenden soms een geweldige bron van in formatie. „Wees dus voorzichtig met online-mededelingen." *TSrkt "Tïrke kend *"erkend BORG Beveiligingsbedrijf Branddelecliebedrijf Lewestraat 43 Goes/Kloettnge Tel.: 0113-213720 E-mail: info@colijnbv.nl Internet: www.col ijnbv.nl fijnbv.ni door Emile Calon middelburg - De ondernemers in de Middelburgse binnenstad wil len vaker 's zondags hun winkels openen, zo zei gisteren wethouder Hannie Kool tijdens een vergade ring van de leden van de raadscom missie Ruimte. Ze mogen nu elke zondag open zijn, maar het meren deel kiest slechts voor één zondags opening in de maand. Volgens de wethouder willen ze vooral in de zomermaanden vaker 's zondags klanten ontvangen. Het is volgens haar nu nog te kort dag om nog de ze zomer meer zondagen de win keldeuren te openen. Een ruime meerderheid van de raadscommissies is het met het col lege eens dat ook de winkels op Woonboulevard Mortiere alle zon dagen open mogen zijn. Christenunie en SGP verzetten zich tegen dat plan. Chris Dekker (SGP) wees naar de Tien Geboden waarin niet alleen staat dat men sen niet mogen stelen en moorden maar ook een dag in de week moe ten rusten. Van de kant van de WD liet Benno Nieuwenhuis we ten dat 'shoppen ook zondagsrust is'. Evert Heringa (CU) wees hem erop dat dat niet opgaat voor men sen die 's zondags in die winkels moeten werken. Hij zei ook dat een zondagsopenstelling voor de Mortierewinkels een verdere aan tasting vormt van de concurrentie positie van de kleinere winkels in de binnenstad. Wethouder Kool verwacht niet dat alle winkels van de Woonbou levard elke zondag hun deuren zul len openen. Heringa voorspelde dat alleen de grote bedrijven dat zullen doen. „Die hebben voldoen de personeel om zoiets te regelen. De kleinere winkels kunnen dat niet omdat de medewerkers dan bijna elk weekeinde moeten wer ken." De commissie is nog flink ver deeld over de plannen voor een markthal met terras op Plein 1940. Alleen de fracties van WD en CDA zijn ronduit voor. De andere fracties hebben allemaal nog meer of minder bedenkingen tegen het plan. MIDDELBURG - Dagbestedings- en arbeids-rehabilitatiebedrijf Weer werk in Middelburg is een nieuwe dienst begonnen. Het bedrijf in de Mortiere levert nu ook, onder de naam Weerwonen, woonbegelei ding aan mensen met een psychi sche beperking of een vorm van autisme. Medewerkers van Weerwonen hel pen betrokkenen thuis met de or ganisatie van hun dagelijks leven. Dat kan bijvoorbeeld gaan om hulp bij de administratie, bij het organiseren van het huishouden of bij het onderhouden van socia le contacten. Het is niet de bedoeling dat de me dewerkers dit werk overnemen; zij begeleiden de cliënten naar een be tere organisatie van hun leven. El ke cliënt krijgt te maken met één begeleider. Potentiële cliënten moeten in het bezit zijn van een indicatie om de ze zorg te krijgen. Weerwonen heeft geen wachtlijst. www.weerwerk-zeeland.nl Woordvoerder Alwin Don van de Zeeuwse politie weet van de inbra ken in die Souburgse straat. Zover hij kan nagaan is er momenteel geen bende bezig met het stelen van duurdere auto's. „Het is geen trend." Een aantal jaren geleden was dat wel het geval. Toen wer den flink wat duurdere Duitse au to's gestolen in de verschillende Zeeuwse vakantiedorpen. De inbrekers kwamen de bewuste Souburgse woningen binnen door een raam te forceren. De exacte methode die gebruikt werd, wil Don niet prijsgeven want dat is volgens hem 'daderinformatie'. Op de vraag hoe een dergelijke diefstal van een auto is te voorko men, geeft Don aan dat het altijd raadzaam is deuren en ramen te voorzien van degelijk hang- en sluitwerk. „Zorg dat alles goed op slot kan. En let op het keurmerk", foto Ruben Oreel sloegen inbrekers toe in Oost-Souburg. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Een duiventil in de binnenstad van Vlissingen. Een buitenkans, aldus de duivendes- kundige. Maar de wethouder weet het nog zo net niet. Er zijn liefhebbers, maar winke liers hebben er genoeg van dat dui ven hun rolluiken onder schijten en patat weg pikken. En omdat nachtelijk afschot in de jaren ne gentig en een project tien jaar later niets hebben opgeleverd, wijst Marleen Drijgers van de duiven- werkgroep - en inderdaad, de Scheldekatjes - de gemeente Vlis singen op een aanbod uit' Zut- phen. De gemeente daar heeft haar duiventil namelijk niet meer nodig. Vlissingen mag hem heb ben voor zevenduizend euro; een derde van wat het gekost heeft. De zeven meter hoge toren past per fect bij de Plaatwerkerij, betoogde Drijgers gisteravond via een motie van D66 aan commissieleden. Zo'n tachtig duiven zouden er naartoe kunnen verhuizen, door voer weggelokt. Drijgers: „En dan hebben ze die friet niet meer no dig." De meeste commissieleden hadden er wel oren naar. In een tje, Geerard Eckhardt van de PSR, kwam de duivenmelker boven. „Wie gaat die beesten voeren? Wie gaat ze inenten? Wie maakt de hokken schoon? En als ze ge ringd zijn moeten ze terug naar de eigenaar, anders is het nog diefstal ook!" Drijgers suste de grootste zorgen. Alleen niet bij wethouder Rob van Dooren. Die zag het dui- vendilemma eigenlijk niet zo. „We maken de stad al zo onaantrekke lijk mogelijk voor duiven; zeker nu met het weghalen van de overkap ping in de Jacobsstraat. Afgelopen jaar hebben we dan ook maar twee overlastmeldingen gehad. En bedenk: de populatie is gerelateerd aan het Scheldeterrein. Nu vinden daar tal van activiteiten en werk zaamheden plaats. Die leiden tot afname van duiven." I TMC Bergen op TMC Goes 1 Marconistraat 13 (0113) 22 41 12 www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21