fr Rivaliteit bij cardiologen a E PZC 20 POLIKLINIEK Springplank naar Terneuzen verder Diego Forlan Wesley Sneijder Vliegcrash eist levens Zeeland Seaports Haven in Zicht Word ook abonnee! Speciaal rij-examen is een uitkomst bij faalangst DINSDAG 6 juli 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 155 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN y'< '<A, S8S2S SSS&SSESSS W5&S&Z SUgS KggggSS g&93S3SS82 door Nadia Berkelder middelburg - Cardiologen van zie kenhuis Zorgsaam in Terneuzen willen een polikliniek beginnen in Middelburg. Met zo'n kliniek voor hartpatiënten creëren de cardiolo gen een springplank naar hun ei gen ziekenhuis en het dottercen trum in Terneuzen. Tot nu toe werden dotterpatiën ten uit Midden-Zeeland door car diologen uit het Admiraal De Ruy- ter Ziekenhuis (ADRZ) doorge stuurd naar Antwerpen en niet naar Terneuzen. Dit tot teleurstel ling van de cardiologen en de raad van bestuur van Zorgsaam. Als Zeeuws-Vlaamse hartspecialisten zelf spreekuur houden boven de Westerschelde, kunnen ze mensen wel doorverwijzen naar het eigen dottercentrum. De specialisten kunnen spreekuur houden in dë kliniek: behandelin gen kunnen plaatsvinden in het ziekenhuis in Terneuzen. Het dot tercentrum in Terneuzen is in april geopend. Ook het ADRZ wil een dottercentrum. Het is zeer de vraag of dat er komt: de vergun ningaanvraag voor het centrum in Goes wordt nog steeds beoordeeld door minister Klink van volksge zondheid. De inspectie voor de ge zondheidszorg heeft een negatief advies uitgebracht over die vergun ning omdat er in Zeeland onvol doende patiënten zijn voor twee kwalitatief goede dottercentra. De Terneuzense artsen hebben hun oog laten vallen op een pand op bedrijventerrein Mortiere in Middelburg. De gemeente geeft echter geen toestemming voor de vestiging van de kliniek op die plaats. „Dat past niet in het be stemmingsplan", zegt wethouder Hannie Kool-Blokland. „We wil len het bedrijventerrein de Mortie re graag houden waar het voor be doeld is, maar we willen wel graag meewerken aan het initiatief." „We hebben bezwaar gemaakt te gen die weigering", zegt makelaar Freek Kuzee. „Ik heb het gevoel dat de gemeente dit initiatief pro beert te trameren. Waarom? mis schien spelen de plannen van het andere ziekenhuis nog wel een rol." Middelburg wil grond verko pen aan het ADRZ voor de bouw van een nieuw ziekenhuis. Kool- Blokland ontkent dat die wens een rol speelt bij de weigering van de cardiologen in de Mortiere. „Dat heeft er helemaal niets mee te maken, we willen ze op alle mo gelijke manieren helpen, maar wel op een andere locatie." pagina 3: commentaar Zeeland: 2, 3, 17 t/m 21; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Beurs: 12; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 22 t/m 29; Televisie: 34, 35. Bijlage: Zomer/Buiten. Het Nederlands elftal kan voor de derde keer in de historie de WK-finaie bereiken. Laatste horde, vanavond om 20.30 uur, is Uruguay. Het wordt een confrontatie tussen de smaak makers Wesley Sneijder en Oiego Forlan. Aantal interlands: 67 Doelpunten voor Uruguay: 27, waarvan 3 op het WK Man of the match: 3x (tegen Frankrijk, Zuid-Afrika en Ghana) j®a zie ook pagina's 22 tot en met 25 Aantal interlands. 66 Doelpunten voor Nederland: 18, waarvan 4 op het WK Man of the match: 3x (tegen Dene marken, Japan en Brazilië) www.pzc.nl/wkvoetbal mmsmm 2e Etappe 1Chavanel (Fra) 2. Bouet (Fra) 3. Wegmann (Dui) 13. Kroon (Ned) 4.40.48 +3.56 z.t. z.t. Algemeen klassement 1. Chavanel (Fra) 10.01.25 2. Cancellara (Zwi) +2.57 3. Martin (Dui) +3.07 16. Maaskant (Ned) +3.46 2010 Vandaag de etappe: Wanze-Arenberg (213 km) O zie www.pzc.nl/tourdefrance en pagina's 26 en 27 BOEKAREST Zeker elf inzittenden van een mili tair vliegtuig zijn gisteren in Roe menië om het leven gekomen door dat het toestel kort na de start neer stortte en in brand vloog. Het Rus sische Antonov-vliegtuig was opge stegen in Tuzla bij de Zwarte-Zee- stad Constanta. Ziekenhuis Terneuzen heeft niets te zoeken op Wakheren reageer op www.pzc.nl reacties. 368 Ik heb genoten van de Tour door Zeeland Zie achterzijde 'Buiten'-katern: •eens oneens 60% 40% Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 8 «7 1688"555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1