PZC 7 "Jeugd betrekken bij Jop Serooskerke' Vos moordt dierentuin Verbunt uit Kinderzitje 18 en 19 19 VERANTWOORDELIJKHEID Gemeente en dorpsraad willen geen problemen rond nieuwe hangplek Ruimte nodig voor invang mosselzaad Vijf brommerrijders bekeurd op boulevard Horeca tot diep in de nacht open na voetbal almanak Auto weg na forceren raam in woning Dinsdag 6 juli 2010 'Vaker op zondag winkelen in centrum van Middelburg' Tip? walcheren@pzc.nl door Annemarie Zevenbergen VEERE - De gemeente Veere en de dorpsraad Serooskerke willen de jeugd in Serooskerke zo snel moge lijk betrekken bij de plannen voor een nieuwe Jongeren Ontmoe- tings Plek (JOP). De jongerenwerker van Stichting Welzijn Veere gaat nog voor de zo mervakantie in gesprek met een groep Serooskerkse jongeren. De vorige JOP, een container, werd dit jaar weggehaald door de gemeente omdat de jeugd die in brand had gestoken. De container stond naast De Zandput bij een speelter- reintje voor jongere kinderen. Wethouder Chris Maas (kernwet houder voor onder meer Seroos kerke): „We willen op korte ter mijn bekijken hoe en waar we een nieuwe JOP kunnen plaatsen. Maar dat kan pas nadat we met de jongeren hebben gesproken. We willen ze er vanaf het begin bij be trekken om ze hun eigen verant woordelijkheid te geven." Tijdens de vergadering van dé dorpsraad Serooskerke gisteravond kwam de JOP eveneens aan de orde. Voorzit ter Dies Moelker gaf duidelijk aan dat zowel gemeente als dorpsraad vinden dat Serooskerke een nieu we JOP moet krijgen. „Maar het is niet zo maar een cadeautje aan de jeugd. Ze zullen het honk zelf moe ten 'verdienen'. Er wordt niet zo maar weer geld geïnvesteerd in een nieuwe hangplek. We gaan een twee-sporenbeleid opzetten waarin er sprake is van gedrag en beloning. De insteek is wel dat we een goede relatie willen opbou wen met de jongeren, zodat er een goede verstandhoudig ontstaat. Moelker: „We willen wel weten wat de jongeren met de JOP van plan zijn. Want we zitten niet te wachten op nieuwe problemen. We gaan nu de komende twee we ken de jeugd mobiliseren. Mis schien wordt het wel een project waarin de jeugd mee moet wer ken." De zomermaanden worden een soort proefperiode. Als blijkt dat de jeugd zich goed gedraagt, over wegen gemeente en dorpsraad de mobiele JOP van de gemeente tij delijk te gebruiken. Die staat nu nog in Vrouwenpolder, maar kan zonder problemen verhuizen. Dat mobiele honk 'reist' de kernen bin nen de gemeente af en kan in ie der dorp een half jaar blijven. Moelker: „Als het lekker loopt met de mobiele JOP, kunnen we kijken naar een definitieve oplossing." door Harold de Puysseleijjr vogelwaarde - Een vos heeft afge lopen weekeinde keihard toegesla gen in de 'kleindierentuin' aan het Kerkhofpad van Elly en Theo Ver bunt uit Vogelwaarde. In de nacht van zaterdag op zon dag werden niet minder dan 35 eenden en ganzen en 20 kippen in hun slaap verrast, vermoedelijk door een vos die zijn jongen leer de jagen, aldus het geschokte echt paar Verbunt. „Zoveel dieren tege lijk afgeslacht moet het werk zijn van meer dan één vos, zeggen de jagers." Het echtpaar Verbunt ziet door de slachting de inspanningen van twintig jaar hobbykweek van sier- kippen, ganzen en eenden volle dig verloren gaan. „Dit is een scha depost van zeker tweeduizend eu ro, als het niet meer is", zegt Elly Verbunt. „Onze hobby is kapot, want ik ben 65 jaar en dit kan ik niet meer terug opbouwen." Theo Verbunt nam gisteren op ad vies van enkele jagers contact op met de provincie om een afschot vergunning te krijgen, maar die wordt niet verleend. Het echtpaar Verbunt houdt nu het hart vast voor het leven van de 25 dieren die (voorlopig) aan de moordlust van de vossen zijn ontsnapt. VOORDELTA De Statenfractie van de WD ziet in de Voordelta graag mossel- zaadinvanginstallaties (mzi's). Er is daar meer ruimte voor dan in de Oosterschelde, vindt fractievoorzit ter Sjoerd Heijning. Hij wil voorko men dat op de Oosterschelde meer overlast voor recreanten en andere vissers ontstaat. „We dragen de mosselvissers een warm hart toe, maar hebben ook oog voor andere belangen", zei hij tijdens een werk bezoek in Zierikzee. VLISSINGEN De politie heeft zondag op de bou levard in Vlissingen vijf brommer rijders bekeurd. De politie contro leerde na klachten van omwonen den over onder meer lawaai. Twee bromfietsers werden bekeurd om dat zij ergens reden waar dat niet mocht. Drie kregen, nadat ze op de rollentestbank waren gezet, een be keuring omdat hun brommers wa ren opgevoerd. Bij één van de drie kwam er een constructiesnelheid uit van 97 kilometer per uur. VEERE De horecabedrijven in de gemeen te Veere mogen komende nacht tot vier uur open blijven. Burgemees ter Van der Zwaag heeft daar toe stemming voor gegeven in ver band met de halve finale wedstrijd van het Nederlands voetbalelftal. De toestemming geldt niet voor strandpaviljoens. Hetzelfde geldt voor de nacht na de finale op zon dag of (als Nederland vandaag ver liest) voor de nacht na de troostfi nale op zaterdag. Het kinderzitje zit al jaren bovenop de bagagedrager van de fiets van de Middelburgse. Niets bijzonders, ge woon een stevig kinderzitje dat al ja ren tot tevredenheid dienst doet. Eerst voor haar oudste zoon, daarna voor haar oudste dochter en nu voor haar jongste zoon. De Middelburgse kocht het zitje ooit tijdens een vakantie in Duitsland en het beviel zo goed dat het mee terug ging naar huis. Daar werd het door Tip? redactie@pzc.nl haarzelf gemonteerd op de eigen fiets. Sinds kort merkt ze dat het toch wel een erg bijzonder zitje is, want ze krijgt volop commentaar van passan ten als ze door haar stad rijdt. In eer ste instantie was ze verbaasd tot ze merkte dat de kleur van het kinder zitje voor al die reacties zorgt. Want het is oranje en in deze tijd van het WK is die kleur al voldoende om en thousiaste reacties te krijgen. Elly en Theo Verbunt teneergeslagen bij hun dode siei een lesje in jagen gaf. irkippen, eenden en ganzen. Vermoedelijk is de slachtpartij aangericht door een vos die zijn jongen foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19