consument 113 dinsdag 6 juli 2010 door Maarten Pennewaard en Johan Stobbe De verwachtingen bij Clash of the titans wa ren niet hoog gespannen. Het spel, voor Xbox 360 en Playstation 3, is gebaseerd op de 3D-Hollywoodproductie, die weer een re make is van de film met dezelfde naam uit 1981. Het verhaal in die film is afkomstig uit de Griekse mythologie en die is vaak nogal gecompliceerd. Dat laat zich vaak maar ma tigjes vertalen in een game. Dat laatste blijkt nu net niet het probleem in Clash of the ti tans. Op de keper beschouwd is er namelijk amper sprake van een verhaal. De setting is Oudgrieks, de namen komen overeen met de klassiekers, maar voor het spel maken die ingrediënten eigenlijk niets uit. Het eni ge wat je als speler in deze game te doen hebt, is vechten. Met zwaarden, met je vuis ten, hoe dan ook: maar altijd vechten. En ei genlijk is daarmee het hele verhaal verteld. Jammer alleen dat het vechten niet gewel dig is uitgewerkt, zoals in God of War. Het is overduidelijk dat de makers naar deze game hebben gekeken, maar nergens wordt dat ni veau gehaald of zelfs benaderd. Middelmaat. Clash of the Titans: Xbox360, PS3, Namco Bandai, 16+. GOEDE NAAM OVERBOORD Je bent één van de grootste entertainment bedrijven ter wereld. En je hebt een succes volle televisieserie voor kinderen. Over drie broers die in de serie de Lucas Brothers he ten en in een band spelen die Jonas heet. Dan maak je een game, gericht op een heèl jonge doelgroep. En dan gooi je je goede naam te grabbel met zo'n abominabele ga me voor de Nintendo DS. Kom op zeg, er zijn toch wel mensen bin nen Disney die tijdens de plannenmakerij voor Jonas hadden moeten zeggen: 'Zo slecht kunnen we het echt niet maken.' Het is niet goed genoeg om een paar slecht gete kende poppetjes zich te laten omkleden, ak koordjes aan te slaan en te kletsen. Hallo, het is 2010, geen 1990. Een grappige televisie reclame voor water met vitamine heeft als slogan: If it ain't easy, it's crap. Bij Jonas geldt: It's easy. And it's crap. Q Jonas: Nintendo DS, Disney, 3+. INGENIEUS SCHUIVEN Schuifpuzzels, wie kent ze niet. Nintendo heeft nu een DS-game met honderd van zul ke puzzels. Dat wekte de nieuwsgierigheid, want puzzelgames van Nintendo zijn vaak goed. Rooms, the main building is gemaakt door Hudson soft, maar Nintendo verbindt zijn naam er ook aan en dat belooft wat. In Rooms zit je opgesloten in een kamer van een mysterieus huis. Om eruit te komen moet je schuifpuzzels oplossen. Pas als dat honderd keer lukt, mag je eruit. Door aller lei objecten in de kamer te gebruiken, loods je jezelf naar de uitgang. In de volgende ka- Op zoek naar een rugzakreisgenoot Je kon er eigenlijk op wachten: een sociaal netwerk voor back packers. Het mag overigens ook niet verbazen als het niet het eer ste is. Op deze site kun je je ge plande route uitstippelen en al vast op zoek naar een eventuele reisgenoot. Ook vind je er tips van medereizigers en allerlei weetjes over de regio die je wilt bezoeken. www.globetrooper.com Kunstwerk van geroosterde boterhammetjes Maurice Bennett is een Nïeuw- Zeelandse kunstenaar die met wel heel bijzonder basismateriaal werkt De Toastman roostert bo terhammen in verschillende kleurschakeringen (van heel licht- geroosterd tot compleet ver brand) waarmee hij vervolgens kunstige mozaïeken legt Zo maak te hij al een boterhammenportret van Elvis, Obama en Dame Edna. www.mauricebennett.co.nz De zoektocht naar de grootste zomerhit Wordt het weer 'Tuintje in mijn hart' van Jan Smit en Damaru of lukt het Brian Adams dit jaar voor het eerst de top van de Zomerse 50 te behalen. Tot 15 augustus kan er weer gestemd worden op de grootste zomerhit aller tijden. 150 lokale en regionale omroepen in Nederland zullen de lijst uitzen den. Vanwege het 10-jarig bestaan komt er ook een tv-special. www.zomerse50.nl Alvast een voorproefje van de programma's van PowNed Nog twee maanden en dan is het zover. Dan is het eerste program ma van de gloedjenieuwe zendge machtigde PowNed op de Neder landse televisie te zien. Als je niet zo lang kunt wachten, dan kun je op de site van PowNed al een paar pilots van de nieuwsuitzen ding van PowNed bekijken. En vanaf 6 september dagelijks om 22.45' uur op Nederland 3. www.powned.tv De wereld wordt overgenomen door pixels Deze plek is niet bedoeld om inte- netfilmpjes aan te prijzen. Maar deze is te leuk om niet te vermel den. De wereld wordt overgeno men door pixels en het begint in New York. Waar gele taxi's veran deren in een brij van blokjes en Pac-Man, Space invaders, Tetris, Pong en Donkey Kong leuke bij rollen spelen. Vernuftig gemaakt. Het duurt slechts 2.34 minuten. http://u.nu/6fï68 MATIGE UNDERCOVERACTIE reageren? consument@wegener.nl Grote foto boven: Alpha protocol. Kleine foto rechts: Jonas. Kleine foto links: Rooms, the main building. Grote foto onder: Clash of the Titans. foto's GPD mer ligt een nieuwe uitdaging te wachten. Hoe verder je komt, hoe meer hulpmidde len er beschikbaar zijn. Wel goed nadenken over hoe je bommen, telefoons, kasten of ladders gebruikt, want alles heeft een doel. Gelukkig komen er steeds nieuwe dingen bij, anders zou de game eentonig worden. Het spel had wel zonder irritant muziekje gemogen. En misschien hadden de kleuren vrolijker gekund. Het decor is overwegend bruin en dat geeft een naargeestig gevoel. Rooms, the main building: DS. Hudson Soft/Nintendo, 3+. Ik keek enorm uit naar Alpha protocol van Sega. Wat is het dan een domper dat de ver wachtingen bij lange na niet worden waarge maakt. De game rammelt. Alleen al het lang durige ritueel voor de start van een missie. Je mag zelf je uitrusting samenstellen, maar dat neemt te veel tijd in beslag. Of neem het schietsysteem, dat werkt niet goed. Ik wist een aantal keren zeker dat ik precies op het hoofd van de vijand mikte, maar de kogel schoot er gewoon voorbij. En dan die vijan den. Niet echt slimme jongens, ze doen on begrijpelijke dingen. Tel er een gebrekkige gameplay bij op en je hebt een middelmati ge spionagegame. Alpha protocol speelt ge woon niet soepeitjes. En dat is zonde, want de omgevingen zijn uitermate geschikt voor het betere kruip-door- sluip-doorwerk. Alpha protocol: PS3, ook voor Xbox360 en PC. Sega, 18+.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13