PZC Geld voor kunstbeoefening kinderen Vulkanen 13 10 en 11 MINIMABELEID Gemeente Middelburg begint jeugdcultuurfonds Kettingbotsing Agressieve man op Sioebrug aangehouden almanak Tip? redactie@pzc.nl Motor gestolen bij camping Oranjezon Vlissings stadhuis in lego Volksuniversiteit begint cursus Zeeuwse dialecten Kunstfestijn op het strand valt deels in het water Maandag 5 juli 2010 Tip? walcheren@pzc.nl door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg begint een jeugdcultuur fonds. Kinderen van ouders die een minimuminkomen hebben, kunnen via dit fonds gratis mee doen aan culturele activiteiten. Het jeugdcultuurfonds moet ko mend schooljaar gaan draaien. Het jeugdcultuurfonds werkt op dezelfde manier als het al bestaan de jeugdsportfonds: kinderen tus sen de 4 en 18 jaar van minder draagkrachtige ouders (inkomen tot 120 procent van het minimum) komen in aanmerking voor een ge meentelijke bijdrage als ze willen sporten en, binnenkort dus ook, als ze mee willen doen aan culture le activiteiten. De gemeente be taalt de bijdrage niet aan de ouders, maar direct aan de sport- of kunstinstelling. Het jeugdcultuurfonds is bedoeld om Middelburgse kinderen te hel pen mee te doen met actieve cultu rele activiteiten, zegt wethouder Ed de Graaf „Dus niet voor het naar een voorstelling gaan. Daar voor is er al.de sociaal-culturele bij drage. Hier gaat het om het zelf meedoen aan bijvoorbeeld toneel, dans en muziek maken." De gemeente vindt het belangrijk dat ook kinderen uit minder draag krachtige gezinnen meedoen met culturele activiteiten. Actieve cul tuurparticipatie is belangrijk voor de sociaal-emotionele ontwikke ling van een kind en bevordert het concentratievermogen, stelt de ge meente. Vanuit het jeugdcultuurfonds is per kind per jaar maximaal 450 eu ro beschikbaar. De gemeente schat in dat er voor dit jaar voor zo'n 25 kinderen een aanvraag zal worden gedaan. De volgende jaren stelt ze dat aantal op 50. De organisatie van het Middelburgse jeugdcul tuurfonds komt in handen van Jeugdsportfonds Zeeland. Het geld voor het cultuurfonds komt uit het jeugdsportfonds. Dit fonds houdt geld over omdat er minder kinderen dan verwacht gebruik van maken. De schatting was 325, in werkelijkheid zijn het er 90. Per kind is per jaar uit het sportfonds maximaal 250 euro beschikbaar. Alle partijen in de Middelburgse gemeenteraad zijn positief over het jeugdcultuurfonds. Een aantal vindt wel dat er meer gedaan moet worden om zowel het jeugd sportfonds als het jeugdcultuur fonds onder de aandacht van de minima te brengen. VLISSINGEN - Met de onthulling van een fraaie van Leo Blok begonnen. Blok wil met zijn go-kinderfeestjes en lego-workshops gaan dan ook het lego-stadhuis en andere objecten lego-versie van het stadhuis van Vlissingen is stichting Blokje bij blokje meer Vlissingse ge- houden. De zaal boven het Arsenaal is daarom van de stichting bewonderen. Entree is 2,50 zaterdagmiddag in de bovenzaal van het Arse- bouwen in lego-miniatuur laten verrijzen. Ver- voortaan elke woensdag- en zaterdagmiddag euro. Kinderen tot 12 jaar mogen alleen met naai het project 'Vlissingen blokje bij blokje' der wil hij in de zaal boven het Arsenaal Ie- van 13.00 tot 18.00 uur open. ledereen kan een volwassene naar binnen, foto Ruben Oreel VLISSINGEN GOES VROUWENPOLDER Vanaf de parkeerplaats van cam ping Oranjezon aan de Koningin Emmaweg in Vrouwenpolder is za terdagmiddag een motor gestolen. Het betreft een zwarte BMW met het Belgische kenteken MDG-188. De eigenaar had zijn motor rond 12.00 uur met een kettingslot vast gezet aan een verkeersbord. Ook stond de motor op het stuurslot en zat er alarm op. Toen de eigenaar rond 15.30 uur terugkwam, bleek zijn motor gestolen. Op de Sioebrug in Vlissingen heeft gisterochtend rond 10.15 uur een kop-staartbotsing plaatsgevonden. Bij die botsing waren drie auto's betrokken. Eén van de inzittenden moest voor onderzoek naar het ziekenhuis in Goes worden overgebracht. Wat de verwondingen van deze persoon zijn, is niet bekend. Eén van de betrokken auto's raakte zodanig beschadigd, dat deze moest worden weggesleept. De politie heeft zaterdagavond een 31-jarige Goesenaar aangehouden voor vernieling en het rijden onder invloed van alcohol. De man klom over een schutting in de Van Goghstraat. Toen de eigenaar van de tuin hem terugduwde, begon hij met fietsen te gooien. Toen hij uit eindelijk wegreed, botste de man op een geparkeerde auto. De inmid dels gealarmeerde politie kon hem daarna aanhouden. Hij bleek een behoorlijke slok op te hebben. De dag dat de elf-jarige Sanne uit Terneuzen haar spreekbeurt moest houden, kwam steeds dichterbij. Ze had al besloten om hem over vulka nen te doen. De Terneuzense wilde goed beslagen ten ijs komen, dus toog ze naar de bibliotheek voor een aantal boeken met achtergrondinfor matie. In een van die boeken las ze dat op 8 mei 1902 (Hemelvaartsdag) op het Caraïbische eiland Martinique een vulkaan uitbarstte, waarbij 29.000 mensen om het leven kwamen. On der de indruk liep ze naar de woon kamer en vertelde dit verhaal aan haar vader. Ze vroeg hem daarna waar Hemel vaartsdag precies voor staat. Vader legde uit dat dit de dag is dat Jezus opging naar de hemel. Direct daarop kwam haar nuchtere reactie: „Dan reisde hij die dag ten minste niet alleen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9